[Peugeot 308] Ugradnja xenona

[Peugeot 308] Ugradnja xenona

Pozdrav

Planirao sam ugraditi xenone na navedeno auto, obzirom da je facelift i ima one bijele led diode, ne stoje bas lijepo ova zuckasta stock svjetla. Citao sam ovdje dosta o xenonima, Osram, Philips, Ollo itd. Koje biste mi preporucili i koju jacinu? Vidim da svaki imaju razlicite oznake (tipa 6000K 4300K)...xenoni bi isli samo na kratka svjetla...Takodje, procitah i o problemima sa xenonima po kisi i magli. Ima li kakvo optimalno rjesenje da se nosi i s vremenskim neprilikama? Obzirom da su francuzi poznati po problemima s elektronikom, postoji li mogucnost da se sta zaebe pa da izgubim automatsko paljenje svjetala? Takodje, negdje procitah da se desava da xenoni trepere...je li to uopceno u slucaju lose ugradnje ili samo trepere neki odredjeni? Nije mi na kraju cijena bitna, nek je i duplo skuplje samo da je sve ok. Dakle zelim kvalitet!
I naravno, preporuka gdje ugradit. Znam za Raleta s Dobrinje, radi iskljucivo s Ollo xenonima i daje garanciju preko firme. Bio sam u kontaktu s njim i lik je ekstra. Ali opet da se konsultujem ovdje sa sirom javnoscu.
 
Poslednja izmena:
Član
Ajde ti malo prelistaj google pa onda pitaj. Dok ti ne znas sta znaci oznala 6000K i 4300K a znas podjebavati kako neko nije napisao pezo kako treba!!! GOOGLE U SAKE I PROUCI BAR OSNOVNE STVARI!!!
 
Član
Ajde ti malo prelistaj google pa onda pitaj. Dok ti ne znas sta znaci oznala 6000K i 4300K a znas podjebavati kako neko nije napisao pezo kako treba!!! GOOGLE U SAKE I PROUCI BAR OSNOVNE STVARI!!!
druze jedan prijateljski savjet za tebe, ohladi se malo, covjek je pitao za savjet a ti ako mezes i hoces da pomognes pomozi ako neces i ne znas onda fino zaobidjes temu a ne da u svakoj drugoj temi nekog nesto napadas
po tvojim dosadasnjim postovima koje sam procitao moze se zakljuciti da si prilicno blago receno arogantan pozzz
 
Član
Osram i Philips ne ide za tvoje vozilo jer nije fabricki xenon vec na autu. Samo aftermarket set xenona, a za tvoje auto preporucujem sa dodatnim kablom za instaliranje plus set xenona H7 od 4300K do 6000K po ukusu i zeljama. Bez te instalacije ne postavljaj xenon na svoje auto, napravit ces problem na brisacima, sa bilo kojim setom xenona, od najskupljeg do najjeftinijeg.

To ti izgleda ovako:
http://usih.merchantrunglobal.com/I...94&ImageID=359&DisplaySize=400&ListingID=2210
 
Za ovog poltrona hirurga...
Ja nisam podjebavao za ono kako se pise Peugeot jer sam naveo da je samo sala, i pitao onako zar niko nije to uocio...nisam autoru teme i greske nista prigovorio.
A sto se tice 6000K itd....znam sta znace itekako....ali posto nemam iskustva s njima uzivo i po kisi i magli....postavio sam upit da mi neko objasni kako djeluju po razlicitom vremenu i koji bi mi bili best match. Jer raja se zalila recimo na ove 6000K da nisu bas najbolji po magli i kisi.

Javio mi se Brum Brum u inbox, dalje cu s njim raspraviti.
 
Član
Najbolja je po meni 5000K, za svake vremenske prilike, kisa, snijeg, magla ( jedino jaka magla zahtjeva 4300K, npr ja sam uradio jedno auto sa H3 3000K sijalicama, svijetli bojom kao fabricka maglenka ali puno puno jaca jer je xenon ). ;)
 
Član
Vidi se da baratas pojmovima :)
Poltron....ajd mi objasni sta znaci...
Otvoris pretraživač ukucas 4300K night rainy drive i kliknes slike izbaciće ih milion vizuelno! Zatim ukucas i napises xenoni koliko kelvina po kisi....ima bar 10 tema o tom...pa cak i na ovom forumu.
Izvinjavam se ja malo sam bio grub...al ljudi nije ok da se teme ponavljaju. Iz dana u dan se isto desava! Gubi se kvalitet.
 
Član
Otiđi kod Lige, nema boljeg za ove svari. 18 mjeseci garancija. I uradiće ugradnju kako god ti hoćeš. Ja sam zahtjevao napajanje direktno sa akumulatora upravo zbog elektronike, i čovjek mi je to uradio. Oko 150 me sve izašlo. Drugo što bi ti preporučio je da uopšte ne ugrađuješ xenon ako ne planiraš sočiva staviti, samo ćeš smetati ostalim učesnicima, a i ti nećeš biti zadovoljan jer će ti se rasipati svjetlost.
 
Član
Drugo što bi ti preporučio je da uopšte ne ugrađuješ xenon ako ne planiraš sočiva staviti, samo ćeš smetati ostalim učesnicima, a i ti nećeš biti zadovoljan jer će ti se rasipati svjetlost.

ma vidi boga ti. Fino podesi farove i sve ce biti OK. Koliko samo vidim na cesti rastimanih farova kao da svemirce ganjaju. Ljudi prvo treba fino nastimati farove pa onda pricati o rasipanju svjetla. Pravac tehnicki pregled, stavis poziciju farova na nulti položaj, pa onda da ti ciko fino nastima na regloskopu. Na zaslonu regloskopa mora postojati vrlo jasna linija između tamne i svijetle površine koja se mora nalaziti na predviđenoj poziciji granične linije zaslona regloskopa. Linija između svijetle i tamne površine mora biti jako istaknuta jer i najmanja nepodešenost ovakvih svjetala izaziva znatno veću zaslijepljenost. Kada izvrsis stimanje onda rucnu nivelaciju stavis na najnize i rijesi si problem
 
Član
Da, Emire, vidi boga ti. Tebi je jedini cilj da prodaš xenon, a boli te uvo što ovaj mene ugrožava. Ne možeš ga naštimati, nema te šanse, to je samo zavaravanje. Bez sočiva nema ništa od dobrog snopa.
 
Za neka auta ne treba socivo sta je recimo sa lagunom ?? Dok sam imao xenone u octaviji niko mi nikad nije blicao, a linija bila skoro kao da su sociva bacala tacno ispod haube (citaj u liniji haube). I sa starim xenonima koji su dosli u njoj i sa novim losim od bruma, jos su od bruma bili bixenon dok na golfu mi blicaju poneki ne svi ali neki blicaju, ali eto da ispostujem ostale vozace nisam bar kao sto vecina radi skinuo onaj lim u faru ( da jace svijetli). Osudjujte radite sta hocete ja sa obicnom sijalicom ne mogu voziti ne daje dovoljno svjetla, za sociva nemam da izdvajam kes potrebnije mi je mehaniku dotegnuti bolje i da ga zasljepim na sekundu nego da ''pukne kvar'' pa se zabijem u njega a ono sociva sijaju. Zato i kazem kako za koje auto i kako se podesi, ja sam spustio farove na golfu koliko se moglo. ;)
 
Top