[Peugeot 308] Ugradnja xenona

[Peugeot 308] Ugradnja xenona

Super Moderator
Za neka auta ne treba socivo sta je recimo sa lagunom ?? Dok sam imao xenone u octaviji niko mi nikad nije blicao, a linija bila skoro kao da su sociva bacala tacno ispod haube (citaj u liniji haube). I sa starim xenonima koji su dosli u njoj i sa novim losim od bruma, jos su od bruma bili bixenon dok na golfu mi blicaju poneki ne svi ali neki blicaju, ali eto da ispostujem ostale vozace nisam bar kao sto vecina radi skinuo onaj lim u faru ( da jace svijetli). Osudjujte radite sta hocete ja sa obicnom sijalicom ne mogu voziti ne daje dovoljno svjetla, za sociva nemam da izdvajam kes potrebnije mi je mehaniku dotegnuti bolje i da ga zasljepim na sekundu nego da ''pukne kvar'' pa se zabijem u njega a ono sociva sijaju. Zato i kazem kako za koje auto i kako se podesi, ja sam spustio farove na golfu koliko se moglo. ;)

zato sto laguna ima far (tj sjenilo) koji je prilagodjen za xenon i koristi sijalicu d2r koja je prilagodijena za farove bez sociva. nije laguna jedina bez sociva sa fabrickim xenon svjetlom - 10000 puta pricano o tome i prozvakana tema. tako da ne mozete to porediti nikako sa ovim sjenilom obicnim
 
Član
Laguna ima fabrički far prilagođen za xenon, ti nemaš. Čuješ li jadan ti šta pričaš? Ta jedna sekunda je dovoljna za udes i da se baš neko zabije u tebe, bože sačuvaj likova.
 
Laguna ima fabrički far prilagođen za xenon, ti nemaš. Čuješ li jadan ti šta pričaš? Ta jedna sekunda je dovoljna za udes i da se baš neko zabije u tebe, bože sačuvaj likova.
Nek se zabija gori su oni sto se narokaju pivcuge petkom pa za volan, kad ti prestanu piti (a nece nikada) ja vracam na halogene,smatram da je xenonka najmanji problem pored takvih kad,oni mogu tako za volan, mogu i ja ovako. A na nekim autima uz fino stimanje farova da se nariktati fino, bez sociva da ne smeta nikome, sa octaviom niko nikad blicnuo nije sem da upozori na patrolu eventualno radar.
 
Super Moderator
ja vise znam napamet navece koje mi auto ide u susret po tome koliko smetaju farovi (kratka svjetla, halogena), najgori su fabia mk1 i mk2 i octavia, golf 4. kad imaju xenon onda pogotovo smetaju to je haos
 
Član
Nek se zabija gori su oni sto se narokaju pivcuge petkom pa za volan, kad ti prestanu piti (a nece nikada) ja vracam na halogene,smatram da je xenonka najmanji problem pored takvih kad,oni mogu tako za volan, mogu i ja ovako. A na nekim autima uz fino stimanje farova da se nariktati fino, bez sociva da ne smeta nikome, sa octaviom niko nikad blicnuo nije sem da upozori na patrolu eventualno radar.

Vidi se koliko si zaostao. Ako neko skoči sa zgrade, hoćeš li i ti? Ti si jednaka ubica kao i taj što popije.
 
Vidi se koliko si zaostao. Ako neko skoči sa zgrade, hoćeš li i ti? Ti si jednaka ubica kao i taj što popije.
Jel ti i drug imao sociva taj sto su mu brisaci riknuli znam da je bio neki peugeot ne znam koji. Pola ti drustva ima, imao si i ti garant i ovde sada pametujete mnogi ja pod xenonima bolje vidim nego halogenkama a vama sto smeta kupite mi sociva 3' i ja cu ubaciti pa vam nece smetati preca mi je mehanika tako da kad budem imao viska kesa ugradit cu ali ne sto smeta ostalima nego sto hocu da mi ravnomjerno cestu osvjetljava a za sad sta da se radi.
 
Član
ja vise znam napamet navece koje mi auto ide u susret po tome koliko smetaju farovi (kratka svjetla, halogena), najgori su fabia mk1 i mk2 i octavia, golf 4. kad imaju xenon onda pogotovo smetaju to je haos
Kad stavis u oktaviu onu sijalicu d1s (osram il philips) jel tad smeta? A imaju sociva u faru?
 
Super Moderator
Kad stavis u oktaviu onu sijalicu d1s (osram il philips) jel tad smeta? A imaju sociva u faru?

d1s ne mozes staviti u octaviu, jer d1s je orginal xenon sijalica, ona ide samo kad je fabricki xenon. pretpostavljam da ti je sad H7 il nesto tako, tako da ide i taj xenon kit. ne smeta jer ima socivo, skroz je drugacije
 
Član
d1s ne mozes staviti u octaviu, jer d1s je orginal xenon sijalica, ona ide samo kad je fabricki xenon. pretpostavljam da ti je sad H7 il nesto tako, tako da ide i taj xenon kit. ne smeta jer ima socivo, skroz je drugacije
Jeste sad je H7, samo sto sam ja pitao na tehnickom. Kaze covjek ZABRANJENO. Ne bi prosao.
 
Top