[Peugeot 308] Ugradnja xenona

[Peugeot 308] Ugradnja xenona

Član
Samo hitan odgovor od nekoga da ne otvaram novu temu , crkla mi je instalacija od bixenona , eh sada , ubacio sam drugu ali nije dzek isti , mislim isti su dzekovi na sijalici i na toj instalaciji , obe su zenske , ne mogu se ustekati jedna u drugu , kako je to moguce ? i da li smijem otkinuti sa instalacije dzek i driekt spojiti na sijeliacu , crvena na crvenu , crna na crnu ?
Jer kad blicam ugase mi se sijalice...;)

24042015777.jpg

24042015779.jpg
 
Član
Smijes to uraditi ali uzmi orginalnu spojnicu i fino izoluj sve
Ja sam kod sebe odsjekao tu zensku i stavio stopice i pokopcao stopicama
Medjutim meni se desava da nekad kad vratim sa dugog na kratko da ostanem bez svjetala dok ne blicnem...stvarno lose rjesenje ti bi xenon releji
 
Nakon svega procitanog dodje mi da odustanem od ugradnje xenona....Ima li kakvih aftermarket halogenih sijalica da su malo jace, kvalitetnije od ovih standardnih i da bacaju svjetlost koja nije ova standardna zuta, vec da malo vuku na bijelo, kao npr. 4300 ili 5000K xenoni?
 
Član
nema. probao vise varijanti i skupljih i jeftinijih i nisam nasao nista sto bi bojom bilo slično xenonu a jacini jos manje
 
Član
Nakon svega procitanog dodje mi da odustanem od ugradnje xenona....Ima li kakvih aftermarket halogenih sijalica da su malo jace, kvalitetnije od ovih standardnih i da bacaju svjetlost koja nije ova standardna zuta, vec da malo vuku na bijelo, kao npr. 4300 ili 5000K xenoni?
imas osram, nightbreaker ili cool blue, al nisu ni blizu xenona i crkavaju ko lude, a nisu bas jeftine
 
Član
Nightbreaker crkava svakih 2 3 mjeseca! Nije isplativo nikako. A sto se tice xenona zbog duzine sijalice mora da rasipa svjetlost. Morimoto stavis i gospodin!
 
Član
ja nov far npr vozilo godina 3, 4 5 starosti ne bi nikad razvalio zbog sociva ;) radije bi ostao na fabrickoj sijalici i aftermarket xenonima koji se mogu nastimati da normalno svijetle i ne bljeste ljudima, nego otvarao takav far ;) moje misljenje.

I ne furam svoje jer prodajem xenone, i morimoto zahtjeva za bolju vidljivost xenon kit, ali iskreno, nisam za to ako je far uredan i kao nov ;)

Kad su farovi losi i ne mogu se ustimati zbog slomljenih nosaca, loseg sjenila, onda podrzavam svaku ugradnju sociva na takve farove ;)
 
Član
Samo hitan odgovor od nekoga da ne otvaram novu temu , crkla mi je instalacija od bixenona , eh sada , ubacio sam drugu ali nije dzek isti , mislim isti su dzekovi na sijalici i na toj instalaciji , obe su zenske , ne mogu se ustekati jedna u drugu , kako je to moguce ? i da li smijem otkinuti sa instalacije dzek i driekt spojiti na sijeliacu , crvena na crvenu , crna na crnu ?
Jer kad blicam ugase mi se sijalice...;)

24042015777.jpg

24042015779.jpg

Slobodno ih prerezi i posto su tanke i slabo na njih ikakava stopica spoji po boji zice direktno ili stavi luster stezaljku onu manjeg precnika zice da fino drzi ;)
 
Član
Ja radim cesto sa instalacijama i od te sam elektro struke...kod nas se zove redna stezaljka....ne vidim samo odakle izvuce luster....kao da se samo lusteru nastavlja kabal :)
 
Član
Ja radim cesto sa instalacijama i od te sam elektro struke...kod nas se zove redna stezaljka....ne vidim samo odakle izvuce luster....kao da se samo lusteru nastavlja kabal :)
Ili si nova skola prakse, ali pitaj kojeg hoces profesora u skoli slabe struje i reci ce ti iz pika luster stezaljka, opste poznat izraz. Ali nebitno, nije to tema ;)
 
Top