Peugeot 307 vs. Golf 4

Peugeot 307 vs. Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bojan je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
a da mi je znat po cemu su to bolje karakteristike molim te...
nadji snagu (kod Puga izvucena ista snaga iz manje zapremine...), potrosnju (HDi ima manju), ubrzanje, max. brzinu...

Hebo papir care otiđi sa tim autima do holandije i nazad i vozaj ih mjesec dana onako po gradu pa cu te pitat ;)

e ***** ga, ako me mozes ubijedit da je TDI (pumpa-dizna ubrizgavanje) bolji od HDi-ja (common-rail ubrizgavanje)...kako god okrenes HDi ima prednost...
ako mi ne vjerujes potrazi na forumu ima tema TDI vs. HDi...pa se uvjeri...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
a da mi je znat po cemu su to bolje karakteristike molim te...
nadji snagu (kod Puga izvucena ista snaga iz manje zapremine...), potrosnju (HDi ima manju), ubrzanje, max. brzinu...

Hebo papir care otiđi sa tim autima do holandije i nazad i vozaj ih mjesec dana onako po gradu pa cu te pitat ;)

e ***** ga, ako me mozes ubijedit da je TDI (pumpa-dizna ubrizgavanje) bolji od HDi-ja (common-rail ubrizgavanje)...kako god okrenes HDi ima prednost...
ako mi ne vjerujes potrazi na forumu ima tema TDI vs. HDi...pa se uvjeri...

Bez uvrede ja više vjerujem svom iskustvu nego nečijim izjavama na forumu ;)
 
Član
ja bi samo da dodam,voziti se u pezou sa full opremom i u golfu sa bezze opremom i obrnuto ne moze se porediti.
vjerovatno znas da audi q7 ima od 90 hiljada i od 180 hiljada konverbilica,ima tu razlike i u udobnosti ne samo u motoru :)

tako da isto sa tim stvarima,samo ja bi uvijek prije uzeo auto za koje cu naci dijelove bez puno cekanja,dakle odem u ovlasteni servis,ako nema dijela tu je za max 7 dana.a vecina stvari je tu.

rado bi ja vozio chevy impalu al shta cu kad je krš situacija sa nabvkom dijelova iz inostranstva i carinom i tim glupostima.

najbolje g2 gtd da kupi i miran je :)
 
Član
ma ima brate dragi dijelova, pa nije KIA ***** ga, ipak je marka poznata ko i VW...moj stari naso u roku 7 dana zadnji stop za Renaulta 19, a presto se proizvodit bio prije na 5 godina...takodje kad je mati razbila far pednji, naso za 2 dana...ima ba ljudi dijelova, pa francuz je to...

@Bojan: pa i ja govorim iz iskustva...vozio Octaviju I TDI sa 90 KS i vozio svog Citroena...razlika drasticna...a isto ti navodim iskustvo sa novom Octavijom i 13 KS jacim motorom...dakle, sve iz iskustva, nikakva nagadjanja...ti se ocito nisi vozio u nekom novijem HDi-ju...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
@Bojan: pa i ja govorim iz iskustva...vozio Octaviju I TDI sa 90 KS i vozio svog Citroena...razlika drasticna...a isto ti navodim iskustvo sa novom Octavijom i 13 KS jacim motorom...dakle, sve iz iskustva, nikakva nagadjanja...ti se ocito nisi vozio u nekom novijem HDi-ju...

Care kupi dva HDI-a i uživaj ;)

Pusti mene bole me prsti ne mogu da pišem
 
Ja imam golf 4 TDI i mogu samo reci da sam prezadovoljan, kakva potrosnja goriva?! prije sam vozio dzipa pajero i naviko sam na potrosnju od oko 14 litara kad me ovaj golf malo cudi svaki dan svaki put kada vidim na mjeracu goriva i kazem "ma jebote ne znam kada li ce se barem potrositi do na crvenu zonu..."!

ako je u pitanju pezo, tu je udobnost ali covjek ja sam probao i malo mi je bilo skuceno, nemogu da se fino oslonim tjekom voznje jednim rukom, imam cak 4 prijatelja koji su vec prodala tu marku zbog skripanja delova! ne znam oko motora posto sam probao pezo benzinca.

a udobnost kod golfa? ko li je tu netko mogao da kaze da je neudoban??? ne razumem vas oko toga osim kada se prelazi preko lezecih policajca ali je sportskije i imas malo bolje drzanje na putu u krivini, licno sam dao gas kada je padala kisa i odlicno se drzi sa obicnom gumom covjece...
 
Član
GOLF! Imao, i to sranje bio 1.4 benz, bez ikakve opreme, i jako sam bio zadovoljan. Al opet kazem, da je prvo sto treba covjek da gleda je stanje automobila. Stari sad hoce da uzmem scenica, 2002, 1.6 16V, 16.000 KM plus registracija???? preskupo, al je nov, 50.000 presao, originalna kilometraza. Znaci, stanje auta je prvo sta treba da gleda, mozda i naleti na veoma ocuvanog renola, pa po meni je bolje uzeti megana u extra stanju, nego golfa 4/307 u solidnom stanju?!?! Ipak je porodican covjek i treba gledati sigurnost auta, stanje-da ne hoda samo po servisima, a ne da bude neki sminker!!!!
 
BEGA je napisao(la):
GOLF! Imao, i to sranje bio 1.4 benz, bez ikakve opreme, i jako sam bio zadovoljan. Al opet kazem, da je prvo sto treba covjek da gleda je stanje automobila. Stari sad hoce da uzmem scenica, 2002, 1.6 16V, 16.000 KM plus registracija???? preskupo, al je nov, 50.000 presao, originalna kilometraza. Znaci, stanje auta je prvo sta treba da gleda, mozda i naleti na veoma ocuvanog renola, pa po meni je bolje uzeti megana u extra stanju, nego golfa 4/307 u solidnom stanju?!?! Ipak je porodican covjek i treba gledati sigurnost auta, stanje-da ne hoda samo po servisima, a ne da bude neki sminker!!!!

potpisujem za stanje auta, nemora se misliti na brend nego na ukus, sigurnost i stanje auta. Dalje necu lupetati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top