Peugeot 307 vs. Golf 4

Peugeot 307 vs. Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo prijatelj hoce da kupi auto, tj covjek stariji ima 37godina, treba mu porodicni auto...Dvoumi se izmedju ova dva auta, motori vjerovatno 1,9tdi 90ks ili 100...ili HDi 90 ili 109...mozda cak i onaj 68ks...
Uglavnom nije mu potrebna jacina...
E sad ima li neko iskustva sa Pezo-om? kvarovi dijelovi spram golfa itd..
hvala
 
Član
u puga brave lose,2 jarana imala 307-icu,sve nekakve klimave,obojica prodala zbog toga
za ostalo ne znam
 
Legend
te sitnice brava.....hajd predje se.....sto se tice komfornosti....udobnosti,golf nema sanse pored pug-a,posto je stariji covjek mislim da mu je i udobnost vaznija.......
ima ih par komada u komsiluku kod mene....ljudi ga samo hvale ,neki su non stop u trku,problema nemaju...sad u detalje ne idem jer ne vozim to pa ne znam,ali ako bi poredio 307 i mk4,......pezo mi je po pitanju i izgleda i osobina nekih bolji
 
Član
Ma Golf !

Ja sam chuo da se dosta kvare 307ice a imam i druga koji je mjesecno u Sevisu !
 
Član
a da mu prodam ja skodilaka ?

da sam ja stariji covjek uzeo bi mk4..dijelovi na svakom cosku..servis na svakom cosku..ne mora se **bavat i trazit tamo vamo..a i mk4 bas solidno auto za porodice jos TDI..
 
Ovdje ces po mom misljenju dobivati odgovore kako koji FAN nalaze.
Za dijelove u ovlastenim servisima ti je Pug jeftiniji, a na divlje je VW al mora paziti za extremno jeftine dijelove za VW jer ima puno dupljaka, zbog toga i misljenja da su VW dijelovi jeftiniji.
Ja licno vozim HDI i nikad nisam imao problema osim redovan servis.
Pug je znatno udobniji od mk4, ali mk4 TDI ima nesto bolje karakteristike.
Ako ne trazi brzinu nego nesto familijarno, moj odgovor je P307!
 
Član
Ako vec cilja na peugeota... ja bi mu prije toplo preporucio kakvog Peugeota 406 HDi, pravi porodicni, komfort, udobnost, ne kvari se, potrosnja... cak mozda i SW (karavan) bi mu dobro sjeo.
 

edo

Član
e ovako,izbor nije lagan,jer golf kao golf,spomeneš ga i našim ljudima se digne odmah,
aduti golfa su pouzdana mehanika,odličan TDI motor(taj od 90ks),elektronika im nije
jača strana,pogotovo podizači stakala,opet golf kao golf tvrd je i neudoban,pogotovo
nazad,a ako čovjek ima rotfajlera za golfa i ako ima živaca da ne brine hoce li ga ko
zviznuti,neka kupi golfa,ali ja bih svakako birao drugo auto;tipa Lagune,Mondea,i kao
što neko reče Pug-a 307 SW...
 
Član
ne voli bas covjek karavane.... I njemu bi odgovarao najvise Pezo i po izgledu, ali eto najvise sam htjeo da se raspitam, da li se cesto kvare i koji su to kvarovi...
Golf mu se ne svidja zbog ne udobnosti, jake buke, itd
hvala svima na odgovorima
 
Početnik
Pug u svakom slucaju..porediti ta dva auta koja si naveo nema smisla, kad poslije Pug-a sjednes u divnog Njemca, kao da si iz kozne fotelje presao na drvenu klupu u parku..moj savjet Francuz..kako rece LudoA, redovan servis i prst u uho..
 
Član
Bratova djevojka je kupila nov 307 HDI 110 2001.godine bila je prezadovljna jedino je imala problema sa FAP filterom al i to nije nista strasno ako nista nek izbjegne model sa FAP-om i ja mu toplo preporucujem 307 jer znam sta govorim auto je udoban komforan daleko bolji od golfa i pritom se nemora misliti na kradju a kad golf kupi odma multlock ili zeder...307 definitivno 1. izbor...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top