Petobrzinac, šta raditi a šta ne.

Petobrzinac, šta raditi a šta ne.

Član
Sta vam je medzugas ?? :D

Vjerovatno sam to primjenjivo na astri a i ne znam sta je
Kad kod atmosferca benzinca presaltas iz vece u manju brzinu (bez medjugasa), auto se kratko usporava (zbog razlicitog prenosa/obrtaja).

Sa medjugasom, kao da imas automatik i uradis kick-down

Znaci:

1. drzis na oko 3000ob/min
2. izbacis iz brzine
3. gas do poda (kratko)
4. ubacis u sljedecu manju brzinu
5. pun gas

Korake 3 4 i 5 treba brzo odraditi nakon koraka 2
 
Član
I ja sam položio prije 2 godine i većinom vozim sam tako da sam imao vremena da se igram sa mjenjačem dosta. Kod mene npr. ne mogu izvući drugom (6 brzina) u situacijama kad idem sporije i vratim u prvu sa malo 'međugasa' bez trzaja. Dzaba što je sinhronizovan mjenjač opet se osjete trzaji kod vraćanja u manju brzinu pa sam i to vremenom savladao dodavajući gasa ili tzv. 'rev match'. Uglavnom kad budeš sam slobodno se igraj i sve će doći na svoje.. :D
EDIT: Pričao sam upravo o ovom što Zeran napisa tj. da se izjednače obrtaji radilice sa obrtajima u mjenjaču te tako brzine bolje uliježu..
 
Član
I ja sam položio prije 2 godine i većinom vozim sam tako da sam imao vremena da se igram sa mjenjačem dosta. Kod mene npr. ne mogu izvući drugom (6 brzina) u situacijama kad idem sporije i vratim u prvu sa malo 'međugasa' bez trzaja. Dzaba što je sinhronizovan mjenjač opet se osjete trzaji kod vraćanja u manju brzinu pa sam i to vremenom savladao dodavajući gasa ili tzv. 'rev match'. Uglavnom kad budeš sam slobodno se igraj i sve će doći na svoje.. :D
Bas tako. I ovo preporucuju uvijek da se radi, dosta se produzava vijek lamele i zamajca
 
Član
Kad kod atmosferca benzinca presaltas iz vece u manju brzinu (bez medjugasa), auto se kratko usporava (zbog razlicitog prenosa/obrtaja).

Sa medjugasom, kao da imas automatik i uradis kick-down

Znaci:

1. drzis na oko 3000ob/min
2. izbacis iz brzine
3. gas do poda (kratko)
4. ubacis u sljedecu manju brzinu
5. pun gas

Korake 3 4 i 5 treba brzo odraditi nakon koraka 2

A o tome je rjec. Dakle prije dok smo vozili astru f karavan 1.7 Dizel 41 kw, znaci auto nece kile, a pogotovo uzbrdo .
Znaci koristio sam taj "međugas" pogotovo u situacijama kad sam sa curom ili sa prijateljima - da se pokazem ...Kao sto kazes npr iz druge u trecu, u drugoj idem do jedno 4000 obrtaja i onda samo stisnem kvacilo drzeci gas i dalje i tako ga presaltam u trecu i nastavim voznju.. Jesam li ja imao osjecaj ili auto bolje povuce ako dam gas prije nego sto pustim kvacilo ? Znaci ja sam to tjerao u pod jer je stvarno ljeno auto bilo i vjerujem da je bilo posljedica na lameli i samom mjenjacu .
 
ma saltaj na 2k obrtaja i to je to , slusasaj kako motor radi, ako se dusi saltaj i to je to, nije to veliki problem barem tako mislim.
 
Član
A o tome je rjec. Dakle prije dok smo vozili astru f karavan 1.7 Dizel 41 kw, znaci auto nece kile, a pogotovo uzbrdo .
Znaci koristio sam taj "međugas" pogotovo u situacijama kad sam sa curom ili sa prijateljima - da se pokazem ...Kao sto kazes npr iz druge u trecu, u drugoj idem do jedno 4000 obrtaja i onda samo stisnem kvacilo drzeci gas i dalje i tako ga presaltam u trecu i nastavim voznju.. Jesam li ja imao osjecaj ili auto bolje povuce ako dam gas prije nego sto pustim kvacilo ? Znaci ja sam to tjerao u pod jer je stvarno ljeno auto bilo i vjerujem da je bilo posljedica na lameli i samom mjenjacu .
Ovo o cemu ti govoris je nesto drugo. To je saltanje u visi stepen pod punim gasom. To i nije bas zdravo za mehaniku.

Ja sam govorio o saltanju u manju brzinu
 
Tvoj stari sigurno ima Traktor ili neku drugu poljuprivrednu mašinu ili nesto slicno dok ima FOBIJU od stradanja mjenjača ;)
 
Član
Haha, ma vozit cu kako ga vozim, jbg ako mu se ne svidja lijepo odo sam. Vise osluskujem jel hoce višu brzinu il ne jer je startniji i vuce ko budala naspram one skode na kojoj sam polagao. Kod nje sam morao u drugu samo sto krenem jer nisam u prvoj ni desetak na sat mogao nabit, a ovaj jedva doceka i jos nastavi da vuce do jedno 4k al jbg nemam potrebe za tome pa ja do 2-2.5, nego mene j*be u mozak sto se u prvoj ne vozi nego samo krece na ravnici il uzbrdo.
Kontam ja kako saltat tamo vamo, nije do sad nijednom mi zagrebao u 4 mjeseca a ocu u pola godine tolko da sam presto brojat...
Vozio je on svasta od teske masinerije do nekakve rotorske mazde, i uvijek je on cuvao mjenjace vise nego ista drugo na autu.
 
ja u prvu samo kad tek krecem, jer i da hocu on nece, mislim moze na silu al nema potrebe, tako da iskreno pravo rijetko sam uz prvoj, u drugoj i skrecem, cak u trecoj kad su manje okuke i sl.

a ovo da izbacis u ler pri velikim brzinama bgm prvi put cujem, pa yebote pri vecim brzinama nikako to ne bi trebao raditi, npr. tako dodjes do 80 i odrzavas ne izbacujes iz brzine, ovako u leru i teze ces zakocit i sve, u ler ga samo na semaforu kad cekas :D
 
Član
I ja da se ukljucim s golfom moram skoro stat da ubacim u prvu, tako da je koristim samo za kretanje dok pola 1.4 sto vozim na poslu mogu na 40km/h ubaciti u prvu bez problema, auto nema snage ispod 2000 obrtaja pa sutako rijesili
 
Top