Permant VS Antifriz?

Permant VS Antifriz?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma danas sve ispustio u Nuića, nasuo novi antifriz Ravenol i izmjerio je -35 na onom čudu ne znam kako se zove za mjerenje.Nema zime :D
Naspi neki bolji antifriz i miran. Ispusti sve i ponovo nali i to je to.
Nisu to te pare da se štedi tu, jedino ako ti je u par maraka max pet. ;)
 
Član
zavisi koliko iams para :) imas litar od 7,50 km koji pravi firma banf ili benf tako nekako ... pa do skupljih nekih njemackih,austrijskih...
 
Član
Aral Antifreeze Extra
BP Anti-Frost X 2270-A
BP Napgel C 2270-1
Castrol Anti-Freeze NF
Caltex CX Engine Coolant
DEA Kuhlerfrostschutz
Elf Antifreeze Special
Fina Termidor
Glyco Star
Glyco Shell
Glysantin Protect Plus
Gusofrost LV 505
Mobil Frostschutz 600
Havoline AFC BD04
Total Multiprotect
Veedol Antifreeze NF
OMV Kuhlerfroschutz<ref name="Coolant TIS
Lista skoro izasla s testiranje low pH coolant-a
Ako ista od ovoga nadjes dobro i jeste ako ne onda pravac motorex i onaj VW g12 i sam ga koristim i napomena pise i na stranici "Volkswagen G12++ Violet 1.5L(3L mixed with distilled water)
VW G 012 A8F A4
VW TL 774-G
Violet - compatible with G12 Red
DO NOT MIX WITH ANY OTHER COOLANT.
DO NOT USE ANY OTHER COOLANT"

to je ovo
g121.jpg
 
Dragone ti ko da kupujes nitro a ne antifriz :D, uzmes rozi kojeg bilo brenda antifriz samo na njemu da pise g12 , a imas ga na svakoj pumpi, svakom trznom centru, svakim autodijelovima, kupis 3 litra antifriza , kupis 3 litra destilovane vode , pomjesas to dvoje i gotova stvar..to je bar jednostavno ;)
 
5 litara stane eto vidis da nije lako :lol: salim se , ma brate necu svasta da sipam iskreno , uvijek sam permant sipao i vidis da sam se zaebo izgleda , tako da hocu da znam jednom za sva vremena sta da kupujem :lol:
 
ma ok to, ali antifriz je jednostavna formula, to zna svaka firma napraviti koja se tim bavi i ne moze gotovo nikako biti jedan bolji od drugog ;)

Evo uzmi ovaj nece ti nista biti autu obecavam :D

http://www.modricaoil.com/latn/?page=3&brand=61&ShopItemId=46
 
U skladu sa zahtjevima VW specifikacije proizvod je obojen crvenom bojom i sadrži gorku supstancu "Bitrex" koja izaziva povraćanje u slučaju da se greškom popije tečnost.

Nek on obiljezava to smece ja od VW-a necu stavljati u svoje auto :lol:
 
Posto si gospodin onda kad budes kupovao seleniu racing, u servisu uzmi paraflu up litar ti je 14KM to ti je dobar antifriz ;)

http://www.msdtrade.rs/index.php/paraflu-up.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top