Permant VS Antifriz?

Permant VS Antifriz?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poz narode , zanima me razlika izmedju permanta i antifriza , sve sam zivo obisao svi drze sad Antifriz a na Energopetrolu kazu da su ukinuli skroz permant , pa me zanima koja je razlika izmedzu te 2je stvarke
 
I ja sam to nesto cuo ako si sipao permant da tako i nastavis jer valjda ako naspes poslije antifriz izjede neke gumice nesto uglavnom to mi je pricao lik iz Konzuma sad kolko je strucan pitanje je
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
I ja sam to nesto cuo ako si sipao permant da tako i nastavis jer valjda ako naspes poslije antifriz izjede neke gumice nesto uglavnom to mi je pricao lik iz Konzuma sad kolko je strucan pitanje je

Pa valjda su to kiseline a nevalja ih mjesat jednu sa drugom :icon_question:
 
hemija do osnovne i to 2ca kasnije je nisam ni imao :lol: zato i pitam ovde jer nemam pojma , uglavnom kolko vidim da moram dalje traziti permant , imali neko ideju gdje bi mogao naci u Sarajevu?
 
Član
Bilo u robotu u rajlovcu 40%. A imas i onaj servis kad ides prema vogosci prije skretanja za robot na desnu stranu momci imaju 100% permant. Nedavno ja bio sa rodjakom on sipao u svoju astru.
 
Član
jbg ja ne znam sta mi je bilo prosle zime, ali posto smo radili auto, preko ljeta je sipana sama voda i sad pred zimu reko da zamjenim, bio u firmi, i kazem radniku da mi naspe antifriz ili permant, ko on strucniji od mene, i on kaze sve je to isti *****, samo se ovo zove ovako, ono onako, i ispusti mi svu vodu iz hladnjaka i naspe 2l 100% permanta i vode toliko valjda ne znam ni ja...
 
Član
Permat nagriza spojeve :gumice, crijeva... i mogucnost nastajanja taloga u kiler. svakako preporucujem G12 VAG antifriz.
 
Član
Sad ako ne valja mjesati tecnosti jednu iza druge najbolje je onda ispustati svu , saprati sistem vrelom vodom i onda nasuti samo g12.tako sam ja uradio prosle godine posto mi je boja tecnosti bila sve samo ne kako je trebala.:lol:
 

Lav

Član
Permant= rashladna tekucina proizvodjaca Optima Modriča
AntiFreeze=engleski izraz koji smo mi prisvojili
razlika??
kupis litar permanta i litar antifriza uporedis sastav i????
isto
ja cu pomjesat sve ako se ista desi popicu ga.
G12 modernija antikorozivna tekucina koja molo dize tacku kljuvanja i sprecava koroziju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top