Permant VS Antifriz?

Permant VS Antifriz?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Uvijek i oduvijek sam sipao original VW-ov fabricki G12 sa hologramskim zigom direkt iz Svabije...dodje negdje oko 20-ak marki... Jeftinije sam nalazio izmedju 6 i 14 KM...

U principu tih 12 -ak markica razlike mi nije zao za okrenuti turu u gradu pica ekipi, zasto bi mi bilo zao dati za mog limenog ljubimca kad sam vec ionako potrosio bruku para u sminku, skodit ne moze, moze samo produziti zivot hladnjaku, gumenim crijevima i kvaliteti hladjena mog motorcica ;)

Koja je tocna razlika izmedju permanta i antifriza, te Njemackog antifriza i recimo Modricinog ? Ne znam, ne zanima me i briga me... Smanjujem sebi probleme i razbijanje glave sa koristenjem iskljucivo originalnih potrosnih materijala od majke firme VW i nemam problema nikakvih...

Usto ne vidim Dragon cemu polemika uopce ? Potrosio si par soma maraka na lakiranje, felge, gume i sta ti ga ja znam i sad razbijas glavu hoces platiti antifriz 20 ili 10 KM... :icon_question: Odes u Opelov servis i kazes molim dajte mi litar-litar ipo servisno preporucenog antifriza za moju Opel Astru - tocka ;)
 
vec gotova stvar kupio sam ROWE , diler kaze da je kvalitetan tacnije nas forumas radi u Avantiu pa mi je preporucio , njemacka je firma sigurno ce raditi svoj posao , nisam stedio nije opste cijena bitna i ova 3 litra sam platio 28km
 
Član
Dragon skrtica:D Salim se, i meni nije u sistemu G12, nego neki Korsantin zlene boje, 2.5 litra njega i 2.5 vode, da li bih trebao to da menjam ili ne?
 

MTR

Član
Samo antifriz zbog dosta aluminija i danasnjih "mikro" vodenih pumpi kojima jako steti kamenac iz vode , uz to permant nagriza gumice i dihtunge i to je old school tecnost za fapove i stojadine .

bitan je sastav , ako je etil-glikol taj valja i skuplji je jer nepomjesan kljuca na nekih 170-180 stepeni celzija a pomijesan sa vodom 50/50 drzi na -35/40 i kljuca na 110-115 celzija , a ako je glicerinski taj ne valja i zato je jeftin .

prije nego se promjeni komplet preporucljivo je isprati cijeli sistem cistom vodom ( dok motor radi ) da se saperu naslage u bloku ako ih ima
 
odradio sam sve to , nasuo cistu vodu , pustio da odradi , ispustio visak , dosuo g12 dok auto radi da se sve fino izmjesa i et ga ko nov :D
 
eo ga jos jedan sto se rodio sa gidorom i odma poceo sarafat blok :cool: ebes ti ovu drzavu kad nesto ne smijes ni pitati da ne bude wow kako zasto , ajde katanac ja sam saznao sto sam trazio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top