PC se zaledi za vrijeme pocetka igre !

PC se zaledi za vrijeme pocetka igre !

on ce reci ako je kakav majstor da se kond mora napuhati da je crkao ali u praksi mi je bilo dosta slucajeva kao novi izgledaju ali isto kao da im je vijek trajanja prosao
 
BHT Ovisnik
razumije se covjek,iace radi u deminerima sastavlja mape,a privatno sastavlja/opravlja compove i sl.
 
Član
cuj drug ista stvar mi bila skidao i drivere i kojekakve programe nista sve isto

i neko mi rece prasina ja mislio zajebava me ajde uzmem ja rasklopim na kompresor sve fino opusem slozim i neces vjerovat to je bilo to probaj prvo to ne kosta te nista
 
Član
Ja mislim da je memorija ali ajde redom.Ovako (ako ti je memorija u dva slota) kad zamrzne ugasi konp i izvadi jednu memoriju i ponovo pokreni igrru. Ako i tad zamrzne ponovi postupak.
Ako opet zamrzne( i u slucaju da je memorija u jednom slotu) najdi program Hirens Boot i narezi ga na cd, on je botabilan startuj ga i najdi alatku Golden memory i pokreni je.Normalno prvo sa jednom pa sa drugom memorijom.

Dobro bi bilo da imas i program Everest da vidis kako se krecu temperature komponenti.

I naravno neizbjezni 3Dmark da optereti grafu normalno ako ga mozes pokrenuti. I da provjeris jeli sve ok kad najdes problem.
Sretno;)
 
BHT Ovisnik
3Dmark imam negdje vec,skidao sam ga prije,pokretao i to,danas nisam stigao provjeriti,imao puno posla,pa bilo kasno da ga zovem,prvo cu provjeriti to s hladnjakom jer je najlaksa opcija pa ako ne bude uredu onda ove opcije za dalje:cool:
hvalaa:cool:
 
BHT Ovisnik
meni se noge sledise kako hladi ovaj hladnjak graficku:lol::lol: toliko mu je hladno da se sad vjerovatno comp od hladnoce opet zaledi:lol:

probati cu ovo s memorijom,ali do grijanja nije,to sam ustanovio.graf. hladna samo tako:D
 
BHT Ovisnik
izvadim jedan ram,probam igru zstopa,izvadim drugi,ovaj vratim na svoje mjesto opet zastopa:icon_confused:

idemo dalje:lol::lol::lol:
 

MTR

Član
CoL3 je napisao(la):
izvadim jedan ram,probam igru zstopa,izvadim drugi,ovaj vratim na svoje mjesto opet zastopa:icon_confused:

idemo dalje:lol::lol::lol:

zalij ga vrelom vodom kad smrzne :D
 
BHT Ovisnik
nema mi druge,i onda ga ušuškat pred šporetom da se ne mrzne vise:D

vidis kako sam ja glup,meni se comp ledi,a oni mi kazu da se pregrijava graficka,pa gdje tu logika:lol::lol::lol:
 
BHT Ovisnik
hajmo strucnjaci pomagajte,sada kako se graficka vise hladi novi problem:lol:

sad se comp nekad za vrijeme normalnog rada zaledi,i to vise puta na dan,otkopcao hlađenje sve je normalno,ne ledi se u radu,jel moze biti do napojne ?
 
Član
O sad vidjeh da nisi nista uspio sa metodom na silu.
Moras probati sa programima sto sam ti preporucio,everest---temperatura komponenti
Hirens boot-------da bi se vidjelo koliki je stepen ostecenja memorije ili drugih komponenti
3DMark06-----------kad sve bude udure onda njega zavrtiti i vidjeti da nije do instalacije igara, da se nije neki bug uvukao.
Ako ti je mrsko nalaziti te programa ja cu ti rado to poslati postom, javni mi se na pp.
Da stavi negdje svoju punu kofiguraciju da vidimo sta imas.
 
Član
cole cole, najbolje odnosi komp na servis, :D tesko je ovako napamet gadjat... a nisi naveo ni tacne simptome, kako zamrze, jel samo zaledi slika, ili izbaci artefekate mozda, ili zacrni... a i cime si testirao od programa i jesil, koja je tacno konf. daj temp u idle i loadu, ono osnovno...
 
BHT Ovisnik
u prvom sam postu naveo konfiguraciju,a slika se jadnostavno zaledi,ono sto radim samo stane ,nista se ne mice i ako ima muzike u toku samo se cuje zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz na zvucniku:D

jer znaci kada pođem igrati nesto on se tada zaledi,mislili smo da se pregrijava grafička,ali kada sam stavio ventilator na nju i spojio ga na napojnu comp se pocme sam od sebe zalediti i kada ne igram,zato govorim da nije do napojne,jer nakon jos jednog potrosnika energije jos se vise ledi,a nisam nista oprobao od programa ovih,dakon hvala mnogo,naci cu pa skinuti,evo skidam ovaj hirens (400mb) everst i 3dmark imam negdje
 
Član
Hirens je krajl od programa trebalo bi svaka kuca da ga im samo pazi da skines bootabilan jer njega koristis iz memorije.
Sretno i javni bas me interesuje.
Da tu imas gomilu alatki prvo koristi alatke za memoriju(slot po slot) ako bude sve zeleno makar dvaput kad ga iznova pokrenes taj bmodul je otisao u vjecna lovista. Takav postupak uradi i sa drugim modulom. Normalno prije svake izmjene modula gasi komp da nebi maticna stradala.
 
Top