PC se zaledi za vrijeme pocetka igre !

PC se zaledi za vrijeme pocetka igre !

MTR

Član
Meni je isto neki dan se desilo , zamrznuo se , ponovo upalim on se ugasi :icon_mad: , skinem sa strane plocu imam sta da vidim , prasine na ventilatorima tona , ispusem ocistim , poslozim kablove da bolje zrak struji oko grafike i poskidam sve limice nazad na kutiji da vise zraka moze da ulazi jer mi graficka zauzima skoro pola kutije .

Cole , mozda grafika vuce malo vise struje , ako ti je standard napajanje onda je malo brate , ja sam svoje podigao na 600 W i opet mi malo :icon_biggrin:

ah , evo slike , pa u tebe je pasivno hladjena graficka il se varam ??
 
BHT Ovisnik
430w,ali evo vec jace od 2 godine me odlicno sluzi,samo me maticna zezala,promjenio,uzeo malo bolju,cistim redovno comp,kada igra pođe sve normalno se ponasa,ne opterecuje se,i samo se zaledi,comp i dalje radi istim tempom,imam 2 misa,jedan interni jedan bezicni,ovaj bezicni dok se mice svjetluca onaj prijemnik,i kada se zaledi ja micem mis,prijemnik svjetuca
 

MTR

Član
CoD BO trazi minimum minimuma Intel® Core™2 Duo E6600 ili AMD Phenom™ X3 8750 ili bolje , RAM ti moze proc .
Mislim da ti grafika nije 1GB vec plafon 512 MB http://www.nvidia.com/object/product_geforce_9400gt_us.html

Slabo ti je napajanje , tvoj procesor vuce min 95 W + grafika minimum 300 W , u tvom slucaju si na granici za takve igre kakve zelis da ganjas .
A Black Ops ima patch upravo za to krahiranje u igri nadji ga i instaliraj i nema problema , drugo , nije igra vrijedna mozes je komotno skinut bezze je
 
Član
Kako vidim na ovoj grafickoj je pasivni cooler, koji ima samo jednu prednost: necujan je.
Stavi ti neki drugi cooler, sa propelerima, jer ovaj pasivni ne moze da spusti dovoljno temperaturu graficke kad pokernes igru...
 
BHT Ovisnik
prijatelj mi ima istu konfig. kao u mene,sve isto,on njormala igra ovaj call...
ali evo sada sam isao do susjeda,kuca do mene,on je strucnjak za comp. ikaze to je to,kaze pregrijava se grafica,samo staviti cooler na nju,kaze jednom momku je bio isti problem,samo se njemu odmah restartavao comp,stavio cooler i sve rijesio,pa ce mi sutr adonjeti posto ima on dosta dijelova,nadam se da ce biti rjeseno:cool:
 
Član
Kao sto sam ti i ja napisao;)
Samo ti stavi nekog Zalmana na graficku, pa ce ti temperatra grafe bit 27 stepeni :D
 
Član
dajte ba ljudi, nemojte bezveze pricat, mtr drzi se oko auta :D kakvih crnih 300w 9400 da povuce, fizicki neizvodivo, nit moze preko slota, nit ima dodatno napajanje...

cole garant ti se grije ili je ispuhao kond. od pregrijavanja... mana tih pasivnjaca, stalno rade na vecim temp., pa zato i obicno brze riknu... prvo probaj samo uzet neki vent, i zakaci ga vezicama za grafu... elimines jedno po jedno... od jednostavnijih stvari krenes... pa vidis do cega je... reinstalacija, pregrijavanje, ak nije do toga, e onda trazi sta je pri "kraju"...
 
BHT Ovisnik
joj neznam koja bi ploca,vidim sutra pa javim....

a vjerovatno je graficka,sutra cu uzet od susjeda hladnjak za graficku prisarafiti pa vidjeti,al vjerovatno da je to to:cool:
 
Samo zašarafi neku osmicu na taj hladnjak, trebalo bi da riješi problem.I nije ta grafa nikakav potrošač da ti treba neko jače napajanje.
 
Mozes li koju sliku ovog dijela znaci da poslikas sto sam oznacio u prilogu to me tu interesuje

znaci da se vidi izmedju al hladnjaka i poloce ti kond sto su izmedju

img0941fk.jpg
 
e tako sam mislio da uslikas ovi 6.3V 1500 yf (jbg nemam oznake na tast tacno da napisem) oni posto su najblizi hladnjaku vidis da je na 1 mm ako ga cak i nedira vec hladnjak oni se isuse i potrebno je nove ubaciti prelemiti i ja mislim da ce ti biti ok sve s tim da onda poslije popravka aktivno hladjenje jos stavi da ti se nebi isto desilo
 
BHT Ovisnik
hvala puno na odgovoru,veceras bi trebao mi susjed doc da to vidi pa cu mu i to spomenuti:cool:
 
Top