pay pal

pay pal

MTR

Član
IBAN vama ne treba osim u slucaju kada placate prema vani ili vam osoba ili banka koja placa iz vana pa trazi taj kod , IBAN je inace sifra banke u medjunarodnom platnom prometu koja prima novac , SWIFT code je vazniji i naravno broj vaseg racuna , ali opet provjerite jer kada je placanje na fizicka lica onda ide malo drugacije ( mislim sve je isto - dobijete novac , ali je procedura u banci drugacija )
 

IGY

Član
Deyo je napisao(la):
IBAN je međunarodni račun banke i služi za ino plaćanja.

Viidi meni konkretno to treba za jednu Hr firmu sa kojom sam sklopuo ugovor o kupoprodaji fotografija.... i rekli su mi da se u banci raspitam za to, u petak sam ih zvao i rekli su mi da ne mogu preko telefona nego da dodzem u ponedeljak u filijalu pa ce mi reci detalje...

Sad ne znam da li je ovo isti slucaj kako sto SM zeli, ali javicu sutra sve detalje
 
Član
Nije problem uplatiti u banci pare, na inostrani račun, ali ovo se odnosi na ONLINE plaćanje, u tome je "problem".
A ti samo trebaš otvoriti devizni račun, i uzeti instrukcije za ino plaćanje, to je to.
 
Član
Pazite se sa tim kojekakvim servisima !

PayPal nase podrucje jos uvjek ne radi iz nekih ja vjerujem opravdanih razloga pa ne treba trcati, ako oni ne rade a najveci su i imali bi koristi ja verujem da postoji dobar razlog.

Ili ako taj neki servis moze da ponudi uslove koje nuti i paypal, tipa garancije i sigurnosti, onda svaka cast mada cisto sumnjam.

Objavi sajt pa da malo i mi procackamo, to ako je dobro ne bi bilo tako tajno.

Daj nam ugovor, nesto, mozda ima jos zainteresovanih ljudi, ali kad mi neko kaze da ima nacin i da ima "neki" servis a ne kaze odma konkretno sta je odma mi je sumnjiv.

Sta, ko, gdje ??????
 
Član
2CheckOut, ne možeš poslati novac samo tako, već mora da se obavi kupovina, zato nisam objavio, jer faktički moraš imati neki site da bi koristio usluge, shop, je l'...
 
Član
A sta ako kupcu ne dodje roba ?

Recimo ?

Ili ako neko naruci pa odustane, ili ako ucestvuje na aukciji pa onda nece da kupi, ili ako prodavac ne posalje a ja platio ili ako mi posalje nesto drugo od onog sto sam platio ili .... ?

Imaju li sracunate cijene postarine i rok isporuke ... ?

Tih 5,5 do kog je to iznosa ?

To su sve realne stvari i pojave koje ce se desavti ako se obim posla dovede na neki normalan nivo.

Nemojte me pogresno shvatiti, nego to je sve rijeseno na ebay+paypal.

Paypal vraca pare ako roba ne stigne a mi se zalimo u odredjenom roku recimo. A da ne ulazim u neke dubioze oko sigurnosti. Ne zelim da baksuziram niti kritikujem nista, a pogotovo ne nesto sto ne znam kako funkcionise ali ipak nesto cudno to sve na prvi pogled.

Nadam se da grijesim.
 
Član
Ako neko odustane, samo mu iz control panela refundiraš novac i vrati mu se u roku od 15 dana, uz neku proviziju.
U slučaju da te prodavač zezne onda se žališ 2checkout, i vratiće novac, prvih par transakcija kad se obavi, nazovu kupce da vide da li je sve prošlo OK.

Jeste riješeno, ali ne za nas...

http://money.cnn.com/galleries/2008/fsb/0802/gallery.paypal_alternatives.fsb/index.html
 
Član
Ok, rekoh da ne znam i da se nadam da grijesim :)

5.5% uzimaju po transakciji, a kolika je kupcu provizija ? Mislim ako neko od nas kupi nesto, da li placamo u inostranstvo i da li nas banka jos malo odere ?

I da li znas koliko ustvari paypal naplacuje ? Cisto radi poredjenja, jer 5,5 + $1.00 po transakciji zvuci onako ...
 

IGY

Član
kako je i MTR rekao, to je samo racun za ino placanje, tj taj neko mora otici u banku i preko banke mi poslati pare na moj pay pal racun.... i jos nije omoguceno da sa interneta preko pay pala se uplate pare na nas pay pal, mi mozemo ali nama ne mogu
 
Član
a sranja pa nemos vjerovat...

to vjerovatno znaci da se ne moze ni preko kreditne platiti on line nekome u BiH ?
 
Član
IGY je napisao(la):
i jos nije omoguceno da sa interneta preko pay pala se uplate pare na nas pay pal, mi mozemo ali nama ne mogu

Nije za besplatni Paypal account ali jeste za Premium koji se placa oko 1.5 USD mjesecno ja mislim ;)
 
Top