pay pal

pay pal

Član
Moze li mi iko objasniti da li je kod nas u BiH moguce napraviti paypal nalog na koji mogu da pristizu uplate?

Ima li iko od clanova to rijeseno da moze primati uplate iz inostransta ?

Znam da svi govore da moze,ali u vec nekoliko banaka nisam to mogao da realizujem do kraja jer su neke komplikacije uvijek.

Treba mi iskustvo nekoga ko to ima rijeseno i ako moze da objasni detalje kako i sta treba i koja banka.

Hvala.
 
Član
I mene intresuje....
Mislim da nema, bar nije bilo prije par mijeseci.
Otidji u neku filijalu od ovih poznatijih evropskih banaka!!!
Westen union, rajfajzen, hipo,
 
Član
Koristim ga, ali primati novac jos uvijek ne, bar koliko je meni poznato. A sto se tice uplata koje idu iz ino preko SWIFT acc uzimaju po 10 i vise € po transakciji..

Ovo nekada bilo:


Paypal napokon i u Bosni i Hercegovini!

Svijet, 15.5.2007. - Najpopularniji servis za internet plaćanje PayPal proširio je listu država u kojima možete koristiti njegove usluge. Među 87 novih država nalazi se i Bosna i Hercegovina.
Iako još nećemo moći primati novac putem PayPala, od danas ćemo barem moći kupovati na internetu ili slati novac, jer većina poznatih internet prodavnica, kao npr. eBay, koristi ovaj način naplaćivanja.

PayPal je jedan od najpopularnijih i najsigurnosnijih načina bankovnog transfera na svijetu, a od danas je prisutan u čak 190 država širom svijeta. Također od danas je Paypal dostupan i na drugim jezicima osim engleskog i to na španskom, francuskom i kineskom.

"Oduševljeni smo što smo proširili naše usluge na 190 tržišta širom svijeta i predstavili nove tri jezičke varijante PayPal.coma", izjavila je Dana Stadler, podpredsjednica PayPala.

Nadamo se da će PayPal uskoro omogućiti i primanje novca za građane Bosne i Hercegovine.
 
Član
Zakonski nije moguće još primati novac. Za šta ti treba imam ja drugu opciju ako mislimo na isto.
 
Član
Interesuje me iskljucivo primanje...
Banke vjerovali ili ne znaju o tome nista,bar ne ovi na salterima sto rade.
Pitao sam u nekoliko banaka i nemaju pojma,e sad jedino da trazim neke direktore da pitam jer ovi obicni radinici o tome veze nemaju.
 
Član
ali zasto bi bilo zakonom to zabranjeno ako mozes primati novac preko WU i preko svakog deviznog racuna ???
 
Član
Nije moguce jer bosna ne zadovoljava mnoge standarde i nema potpisane mnoge sporazume koji bi tu transakciju osigurali na bilo koji nacin.
 
Član
https://www.paypal.com/row/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Evo vidiš dole, možeš samo slati odnosno plaćati.

Ja imam opciju da primiš novac u 5.5% kamate preko kartica, PayPal ili čega hoćeš.
 
Član
Deyo jel to znaci da neko moze da uplati sa paypala iz EU na neki tvoj "racun" i da ti dobijes taj iznos umanjen za 5.5% kamate ???
 
Član
To ja koristim za online shopove, recimo aktiviramo taj nalog za "smchiptuning.com", i onda napravimo jednu skriptu za plaćanje, gdje će taj koji plaća unijeti cifru, i samo klikne checkout, onda ga preusmjeri na servis sličan paypalu, i tu može platiti sa gotovo svačime, te pare legnu na tvoj virtuelni account, oni isplate u četvrtak a tebi legnu u petak. 5.5% provizija i to je to.
 
Član
velika provizija :D
pa deyo cak i paypal ima manju proviziju,jbt ko western union si :)
trenutno paypal ne podrzava primanje cash-a u bih,uskoro ce i to navodno biti moguce :)
 
Član
Pa jeste možda velika provizija ali ovo je legalan sistem, najvažnije od svega radi kako god okreneš, a sad plati pa se klati haha :D
 
Član
Jah, sta ces kad smo u rupi od drzave, zato nije moguce ni prodavati nista na ebay, samo mozes uvoziti...

Valjda je stvar u nasim losim zakonima i sporim sudovima.
 

IGY

Član
a sta je sa onim IBAN valda se tako zove, ja sam cuo da se u raiffaisen banci moze kao aktivirati da ti neko uplati novac preko pay pal, zapravo bas ujutru idem u banku vezano za to, jer mi trebaju leci neke pare iz inostranstva, tako sam cuo, a sutra cu dati potvrdnu informaciju sta tacno i kako treba
 
Top