Passat b6 TDI

Passat b6 TDI

Član
Izmjeri imas li 27mm sirine do ruba od trenutnih felgi ako su ET42
Sve pod uslovom da je ista sirina felgi
 
Član
Znam znam odustao sam iako su me felge jako privukle..Razmisljam jednostavno da odem na oldschool i potrazim sebi AZEV 17ske kakve sam imao na svojoj Calibri...meni prelijepe felge...Mislim da je kod njih et 25 ako se ne varam sto je prihvatljivo,...znam da mogu stati natrag da minimalno vire ispod ruba i da nemam problema sa policijom ovamo u Austriji...mada sa njima uvijek problema...sve se mora upisati u saobracajnu ali eto sta cu tako je kako je...Stvarno za ovu tipu passata jos karavan skoro pa ne moguce naci odgovarajuce felge da stoje kako bi trebale..Hvala ti puno za ovu stranicu jako je korisna
 
Član
Nikakvih specijalnih desavanja...Isao u Bosnu na kratki godisnji...neki 3000 km napravio..prezadovoljan sam...U desnom tocku nesto kvrcka mislio sam da je poluosovina al sam siguran da je neki dio od trapa jer im je kao jako osjetljiv..nemam pojma dok bolje ne pogledam..Htio da kupim ljetne gume i stavim na felge al ne dade djavo mira reko hocu ja 17ske...Ali posto je Austrija sjebana sto se tice tuning pravila boze ti sacuvaj...Dozvoljena dimenzija mi je 235 45 17 7.5J ET 45...Naravno dok se tako nesto nadje polovno il je jako daleko ili je dosta skupo...ili su gume totalno izvozene...dakle te felge i nove gume malo poskupo...Al stas ne moze se zelja da trpi nadjem neke 17ske bagatela...prejeftne...ni slicnih dimenzija guma koje meni trebaju...al djaba svrbi pa svrbi...dosadile mi bile moje felge...kupim ja mislim da su Aluett 8.5j ET35 ispravite ako grijesim...215 45 17..dakle skroz kontra od onoga sto mi treba,....odem na monitranje..naravno odma upozorenje od vulkanizera i davanje do znanja da mi felge i gume ne odgovaraju i da nemam odgovarajuce sarafe..Naravno ja kazem da znam i kazem da stavljaju na moju odgovornost...budala stas..bio i ostao...Felge nisu lose al nisam zadovoljan kako se ponasa auto na njima...Vozio sam Calibru max zakucanu sa presirokim gumama al ovaj passat kad se vozi na ovim felgama nezz imam osjecaj ko da je golf II na 16skama jotarama...Al ajd nema veze malo promijene..dosadile mi tvornicke felge..E sad..naknadno sam saznao da je malo veci rizik voziti ako felge i gume nisu unesene u saobracajnu...Dakle treba mi TUV papir kojeg nemam...al mogu da skinem sa neta sa stranice proizvodjaca felgi...dakle moze da se nabavi..duzi sarafi...i to nekako moze da se nabavi...Otici u Salzburg na landesregierung to sve da se pregleda i upise i naravno plati...Naravno ne isplati se s obzirom koliko su felge placene..stas..ja se konj zaletio i naletio ahahahah...Rizik...hmm ako me policija zaustavi uzme saobracajnu obrati paznju na felge i dimenziju guma 50 eura kazne i 3 kaznena boda...ako nedo bog se desi sudar osiguranje mi ne pokriva nikakvu stetu ni meni ni drugom ucesniku jer felge i gume nisu upisane to jest ne odgovaraju za vozilo...troskovi se podmirivaju iz vlastitog djepa...Sad..il vozat ovo ljeto i rizikovat il skidat i stavljat opet stare felge hjoj Mate al si komplikovan sam sa sobom ne mozes na kraj da izidjes...Btw evo slika felgi na autu
30052270_1631487490265752_7264551543469195863_o.jpg
 
Član
Bas tako, felne nista posebno da bi imao toliko problema zbog njih

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Ovi passat imaju lijepu liniju i daju se super srediti. Ako vec imas namjeru da ga sminkas onda bi ti preporucio malo vece felgice 18 ke ili 19 sa 35 mm oprugama. Vecinom dodu Papiri uz Felgen i Feder tako da tipiziranje nije nikakav Problem. Moj buraz je voza ovakog Passata prije 3 godine sa 19 Zolla gume su bile 235-35-19 i H&R Gewinde Ovijes, Tipiziranje trajalo sa odgovarajucim Papirima pola sata. Evo 2 slicice od njegovog Auta mozda tu i tamo ti malo olaksam da vidis sta se za relativno male Pare moze uraditi ;) Pozdrav
 

Prilozi

  • EDZN6743[1].JPG
    EDZN6743[1].JPG
    419,9 KB · Pregleda: 93
  • HLKY7373[1].JPG
    HLKY7373[1].JPG
    417,3 KB · Pregleda: 93
Član
Ovi passat imaju lijepu liniju i daju se super srediti. Ako vec imas namjeru da ga sminkas onda bi ti preporucio malo vece felgice 18 ke ili 19 sa 35 mm oprugama. Vecinom dodu Papiri uz Felgen i Feder tako da tipiziranje nije nikakav Problem. Moj buraz je voza ovakog Passata prije 3 godine sa 19 Zolla gume su bile 235-35-19 i H&R Gewinde Ovijes, Tipiziranje trajalo sa odgovarajucim Papirima pola sata. Evo 2 slicice od njegovog Auta mozda tu i tamo ti malo olaksam da vidis sta se za relativno male Pare moze uraditi ;) Pozdrav
Auuu jako lijepo izgleda...kako prelijepo ocuvana boja...ja na svojoj nazalost jos puno moram da proradim da bi dosla do izrazaja toliko
 
Član
Nazalost felge moram da stavim sa strane za sad...Imam manjih problema sa prednjom suspenzijom...Kad sam skinuo felge i stavio tvornicke svakakvi se zvukovi krenuli da pojavljivaju...Povremeno kao da nesto pukne..kao zeljezo od zeljezo da udari...Namjerno nikako ne mogu da postignem taj zvuk da otkrijem odakle dolazi..dakako isao sam kod mehanicara auto je bilo na dizalici i sam sam vidio da ustvari je sve uredu sa svakim ramenom i svakim dijelom ovjesa...Dugim sarafcigerom i pajserom smo ljuljali i mrdali svaki dio nema lufta nikakvog...Sa autom kad smo vozili trzali smo naglo kocili ama nista...vozili po neravnome ma kakvi nista...A meni prije toga povremeno uvijek kvrcne nesto prvo iz predljela desnog tocka...kasnije iz predjela gdje dodju pedale gas i kocnica pa onda na obje strane prilikom ubrzavanja ili kocenja...Ili kad silazim sa trotoara il kad naletim na kakvu rupu...jaki tupi zvuk kao kad zeljezo udari od nesto...Pati me vec pola mjeseca...Glupo mi bilo..otiso kod mehanicara covijek mislio da ga zajebajem..nista nismo nasli...Na kraju kako sam gledao po netu sumnjam da one sarafe sto drze podvozje za karoseriju...na engleskom znam kako se zove mislim da je subframe bolts...ima ih 7 il 8 komada...Znam da kad popuste moraju se novi stavljat i sa torque kljucem zategnit fabricki...Medjutim mucilo me kako popustise..kad mi napamet palo znam da sam vozio na promjenu duplog zamajca mada nisam gledo kako su radili nesto mi logicki da su te sarafe morali da odvrcu i da spuste sve dolje mada nisam siguran,...mozda je koji popustio pa mi stvara to lupanje...Al kazem stvarno je smijesno..kad ocu namjerno da cujem taj zvuk ma mogu trzat i davat gas i ubrzavat koliko hocu i kocit koliko naglo hocu al se samo cuje u normalnom rezimu voznje..pogotovo kad je auto parkirano preko noci pa onda iduci dan krenem da vozim...dakle pri normalnoj voznji..moram ovi dana sam da probam malo da ih pritegnem pa ako to kvrcanje nestane bar na kratko znam gdje je problem...morat cu da ih promjenem...nekad me strah i voziti kako ima jak i strasan zvuk
 
Član
Da ti nije labav auspuh, pa udara gore? :D
Pfff tu moze biti svasta nesto... Ja bih poceo npr. od selena, kugli, lezajeva amortizera, pa do nosaca motora...
 
Član
Da ti nije labav auspuh, pa udara gore? :D
Pfff tu moze biti svasta nesto... Ja bih poceo npr. od selena, kugli, lezajeva amortizera, pa do nosaca motora...
Cak sam i auspuh prvo pogledao..labav je al kad sam ga ljuljao i udarao ne stvara tako jak zvuk...selene kugle lezajeve na soljama poluosovine ma sve sam zivo pogledo..cak gledao da se nisu pokrivile..ma skoro 2 sata smo gledali i ja i mehanicar nikom nista jasno...momak je pola sata malte ne divljao sa autom nista nije cuo...ja odmakeo od njega par kilometara na povratku kuci onda krenulo random da kvrcka...nosace motora nismo gledali..ali kazem osjetim da mi sa obje strane kvrcne tocno ispod pedala gasa i kocnica...dakle izmedju sjedista i pedala...kad se sagnem pod auto tocno tu dodju ti subframe sarafi...kako sam gledao po netu golf V ima sa tim dosta problema a u mene je skoro pa isti ovjes...Audi poneki takodje sa tim problema ima.
 
Član
Mislim da sam nasao problem..sageo se ispod vidim ovaj 13 mm saraf od podvozja ne stoji mi nekako glava ravno..mrdo rukom lijevo desno samo mi u ruci ostade...i to pukao na pocetku..Al ce biti belaja da se drugi komad izvadi auuf..Sad narucit sve sarafe i na mjenjanje
 

Prilozi

  • 20180502_103402.jpg
    20180502_103402.jpg
    758,6 KB · Pregleda: 58
  • 20180502_103421.jpg
    20180502_103421.jpg
    643,7 KB · Pregleda: 61
  • 20180502_103445.jpg
    20180502_103445.jpg
    1,3 MB · Pregleda: 59
Top