Osram cool blue ili xenon?

Osram cool blue ili xenon?

Član
dellas je napisao(la):
Znam ja sta je xenon, i jeste zakon imam ga na jednom autu, ali sam razmisljao na drugi da stavim ove cool blue ili nightbreaker osram sijalice, jer mi se cini da su dobre...Ali vidim da retko ko ima iskustva. Da li se udradjuju neki releji zbog njih?

ma nikakvi releji se ne ugradjuju...mada po meni je najbolje da stavis xenon 5000k ako ces bas da ti bude bijelo...;);)
 
dellas je napisao(la):
Znam ja sta je xenon, i jeste zakon imam ga na jednom autu, ali sam razmisljao na drugi da stavim ove cool blue ili nightbreaker osram sijalice, jer mi se cini da su dobre...Ali vidim da retko ko ima iskustva. Da li se udradjuju neki releji zbog njih?

Nema potrebe za relejom, jer im je jacina ista kao i jacina standarnih sijalica!
 
Član
ma night breaker je smece.
evo i tema u kojoj sam napravio komparaciju obicna sijalica i night breaker

http://www.bhtuning.com/osram-zarulje-t-7463-1.html
 
Član
Sad vlada jedan veliki haus i svako radi i stavlja kako se njemu ćefne možemo mi govoriti bolje ovo bolje ono, sutra može izaći update zakona koji će biti usklađen sa eu a tamo bez sočiva,nivelacije, pranje farova nema xena do tada će biti vašer i radiće ko šta hoće, pa kad odrede malo veće kazne, pa ko voli ...
 
Član
DJ_M4rko je napisao(la):
i meni je isto puno bolja vidljivost bez sociva sad neznam zastoo....

isti slucaj kao i kod mene....kad upalim xenon ja i npr q7 pored mene koji ima fabricki xenon moj xenon jace sija i vise se vidi od njega... socivo sluzi da svu svjetlost usmjeri gdje treba pa tako i ne smetaju xenoni drugim ljudima ako nema sociva zaslijpi vozaca iz suprotnog smjera...sa socivom imas osjecaj da da manje vidis bas zbog tog prelamanja svjetlosti...:D
 
Super Moderator
Jest bolja vidljivost bez sociva zato sto socivo usmjeri svjetlost i ne razbacuje je a ovako bez sociva ide na sve strane ali je samo tebi dobro ;)
 
Član
aServis je napisao(la):
Sad vlada jedan veliki haus i svako radi i stavlja kako se njemu ćefne možemo mi govoriti bolje ovo bolje ono, sutra može izaći update zakona koji će biti usklađen sa eu a tamo bez sočiva,nivelacije, pranje farova nema xena do tada će biti vašer i radiće ko šta hoće, pa kad odrede malo veće kazne, pa ko voli ...

ovi nasi kontaju dopunu da rade vec godina, pa nikad... isto kao sto daylight nije definisan kod nas :lol:

a sada sto se tice osrama i toga... opet da kazem, imao sam cool blue, ni k od ksenona, jedino po noci su vise "bijelo", a manje zuto svjetli... mada su bolje bacale od onih hellinih i slicnih... a zavisi i od fara, u nekom su vise bjeli, u nekom manje :icon_smile: a za night breaker, imalo ga nekoliko jarana, crkne relativno brzo, nije bas za stalno pali/gasi...

tebi ce bolje bacat i svijetlit do treceg ili cetvrtog sprata ksenon bez lece, jos ako se ne "spusti" malo dole, svijetli svuda, gore dole- lijevo desno :lol:
 
Član
nabijem i osrama i grad gdje nemas uzet cool blue ili night breaker h3 sijalicu :icon_mad: ... pregorila mi standardna h3 "madarska" sijalica i uzmem u fisu night breakera za nekih 14km, doduse samo jednu... upalim duga, ovo staro osjetno slabije i zuce, pogotovo se po noci primjeti razlika... nista, valja uzet jos jednog "razbijaca mraka" u fisu, ide bolje uz ksenone :D
 
Top