Osram cool blue ili xenon?

Osram cool blue ili xenon?

Član
Kakvo je vase misljenje, imao sam priliku da vozim auto sa osram cool blue sijalicama i imam auto koji ima xenon svetla fabricka(ali ne znam koliko k) i razlika je mala. Sa druge strane razlika u ceni izmedju osram sijalica koje kostaju 15-ak evra i xenon kit-a je velika, a taj xenon kit je kineski, a osram je original. Sta milslite sta je bolje ugraditi? Kakva su vasa iskustva sa jednima ili sa drugima, pozitivna, negativna...?
 
Član
osram je original- osram iako je orginal crkne ti isto mozda moze nesto dulje od obicnih sijalica"bosch" i ostalih mada su preskupe nek ti crkne 2 puta mozes kupit xenon..... Jednom rjecju xenon je zakon hehe jest kineski al je i orginal :) kupi jednom i miran si dugo ja otkako sam kupio onaj h4 dok je bio smirio se vise nisam moro svaki dan kupovat sijalice xD(gorka istina) kad bi uso u prodavnicu nebi ni reko nista cekala bi me na pultu haha zato kupi xenon i miran si 6k ti je mjera
 
dellas je napisao(la):
Kakvo je vase misljenje, imao sam priliku da vozim auto sa osram cool blue sijalicama i imam auto koji ima xenon svetla fabricka(ali ne znam koliko k) i razlika je mala. Sa druge strane razlika u ceni izmedju osram sijalica koje kostaju 15-ak evra i xenon kit-a je velika, a taj xenon kit je kineski, a osram je original. Sta milslite sta je bolje ugraditi? Kakva su vasa iskustva sa jednima ili sa drugima, pozitivna, negativna...?

Kao prvo da li ces imati kakvih problema sa zakonom? Ja sam mislio ugraditi na svoj xenone ali sam odustao jer potrebno je svasta nesto a necu da me policija pegla non stop, na srbijansku policiju mislim posto studiram u Novom Sadu! Ja se omisljao i kupio osram nighbreaker, ekstra svijetle, daju onako malo bijelicastu svijetlost, ali nije kao cool blue!
 
Član
neznam zasto bi ga pegleli radi toga...... kad u nas 80% raje iz milicije ima na svojim kuci autima xenone bez sociva i ista ... sad neznam sta je to kod vas
 
DJ_M4rko je napisao(la):
neznam zasto bi ga pegleli radi toga...... kad u nas 80% raje iz milicije ima na svojim kuci autima xenone bez sociva i ista ... sad neznam sta je to kod vas

Druze i ja sam iz bosne i znam da tamo nema problema, ali ovde u Srb traze sociva, traze sisteme za pranje farova i autonivelaciju! Zato sam ga pitao, inace bi ja odma ugradio bez rasmiljanja!
 
Član
Znam ljude koji nemaju sociva, mislim da ce tek sad poceti da zezaju za to. Ja na vectri imam sociva i nisam imao problema...Ali je dosta jaca vidljivost bez sociva, makar sam takav utisak stekao. Cool blue svetli skroz belo, to mi se bas svidja , kao 4000k xenon...
 
dellas je napisao(la):
Znam ljude koji nemaju sociva, mislim da ce tek sad poceti da zezaju za to. Ja na vectri imam sociva i nisam imao problema...Ali je dosta jaca vidljivost bez sociva, makar sam takav utisak stekao. Cool blue svetli skroz belo, to mi se bas svidja , kao 4000k xenon...

Hm . . . pa vecina kaze da je bolje sa socivom, da socivo ljepse usmjeri snop a i ne smeta drugim vozacima! Ja na okocu imam fabricke xenone, i sijaju za 10 a nemam sociva!
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Znam ljude koji nemaju sociva, mislim da ce tek sad poceti da zezaju za to. Ja na vectri imam sociva i nisam imao problema...Ali je dosta jaca vidljivost bez sociva, makar sam takav utisak stekao. Cool blue svetli skroz belo, to mi se bas svidja , kao 4000k xenon...

Hm . . . pa vecina kaze da je bolje sa socivom, da socivo ljepse usmjeri snop a i ne smeta drugim vozacima! Ja na okocu imam fabricke xenone, i sijaju za 10 a nemam sociva!

Kod mene na vectri sija dobro, ali je jace bez sigurno, drug ima h4 6000k na swiftu, ubijaju.
 
Član
xenon na mom golfu i halogen na bori...
dsc02379copy.jpg
 
Član
Znam ja sta je xenon, i jeste zakon imam ga na jednom autu, ali sam razmisljao na drugi da stavim ove cool blue ili nightbreaker osram sijalice, jer mi se cini da su dobre...Ali vidim da retko ko ima iskustva. Da li se udradjuju neki releji zbog njih?
 
Top