Osijek Street Race Show kalendar za 2012

Osijek Street Race Show kalendar za 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo Bljesak.info i SRCS nastavljaju saradnju!!!


http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=03eff8c4-e51a-4964-a0b2-204d6fd4cc16&c=2e4902b1-8cfa-4dde-82f5-024581f02d1f
 
sinisam3 je napisao(la):
PuntoFan je napisao(la):
Ljudi ima li kakvi novosti,sta se desavalo juce u Osijeku sta se desava danas,koja fotkica video ili neko ko je bio da nam prenese utiske...masio sam ovaj event zbog registracije auta... :(
Upravo sam se vratio kuci posle ovog mogu reci jednog od najlosijeg organizovanog street race-a u Osijeku.Sve je bilo katastrofa,od novih pravila(jedan auto u dve klase)do satnice,klasa 16 pocela je tek iza 16 casova bez pravog razloga i objasnjenja.Nije bilo ni peracica auta,ni Cabe ni trke dvotockasa,nikakav razlog za toliko odugovlacenje.
Ali najgore je bilo dozvoliti autu od 10 sec.da se takmici taman i sa zenom za volanom u klasi 13!!!!
Osecao sam se bukvalno ponizeno kada je kadet bukvalno proleteo pored mene na 200 metara,mislio sam da drzim kocnicu a ne gas.Isto bi bilo da sam ja prijavio moj auto(klasa 13) u klasu 16 i tamo se igram sa onim mucenicima koji su presli stotine kilometre da bi se trkali u svojoj klasi a nalete na mene.
Sva sreca da je danas otkazana trka jer bi svi auti iz Srbije a bilo nas je dosta (15tak) prijavili po tri klase i napravili pravu sprdnju od trke.
Ono sto boli je i da se dva auta favorita spoje u prvom krugu klase,a da se dva auta koja su probila iz prethodne isto nadju u prvom krugu.To se nikad nije tako zrebalo,tako da navodi na sumnju da se i tu nesto cudno desavalo.
Sejo kojem sam uzgred ja doneo boce sa nitrom i koga izuzetno gotivim,zajedno sa svojim suparnikom opali red light i njima se omoguci ponovni start,kao tada nesto nije bilo u redu.Pa nije u redu prvo da organizator bude i sudija i takmicar i to opet sa autom u dve klase(jedino su oni Vlado i Sejo imali auto u dve klase,mozdsa se varam,druge nisam video)
Sve u svemu nadam se da nikad vise ovakvih GLUPIH pravila nece biti jer ce totalno unistiti street race scenu koja je i ovako na klimavim nogama.
Mi dolazimo jer to volimo i spremamo se mesecima,a onda neko se seti da izmisli totalnu GLUPOST i pokvari ceo dogadjaj.
Nadam se da ce ovo procitati organizatori jer ce biti iluzorno dolaziti.Ovo pisem kao trkac ucesnik i znam da moje misljenje deli svaki pravi trkac,a to je bar 99%.
Sinisa Torlakovic vas pozdravlja.

evo da se javim posto sam spomenut..

- mjerenje vremena nismo radili mi (SRCS) niti AKS u osijeku i ova nova oprema nije ta koju AKS u saradnji sa nama pravi.. ovaj semafor koji je bio u osijeku je vlasnistvo ekipe iz madjarske (FUTAM.HU) i svi koji su bili na sastanku vozaca mogli su to cuti jer sam nekoliko puta ponovio..
svi problemi na stazi, cekanje i nejasnoce sa vremenima desili su se iz razloga sto je ta ekipa obecala organizatoru (AKS) da ce prilagoditi softver nasem modelu takmicenja a to nije ucinila i onda smo se u subotu nasli u neobranom grozdju..
buduci da su organizatori utrke u osijelu najavili bili i vremena i izlazne brzine i displeje itd nasa oprema nije mogla udovoljiti tom zahtjevu i zbog toga je nismo ni montirali.. ja jesam proveo skoro cijelu subotu za mjernim pultom, ali samo iz jednog jedinog razloga, a to je da na bilo kakav nacin pomognem toj ekipi iz madjarske da odrade event jer su se i oni i njihova oprema izgubili sa nasim nacinom takmicenja (ko poznaje nacin takmicenja kako oni voze shvatit ce.. previse je razlika da sada opisujem..).
sto se tice 1 auta sa 2 vozaca - bila su 3 takva slucaja - slavica i vlado u kadettu v8, tiro i ja u mom kadettu i svabo i jos jedan momak u astri gsi iz BEOGRADA..
ta situacija je identicna kao i situacije koje smo ranije ponekad imali sa 1 vozacem sa 2 auta.. placene su 2 startnine, oba takmicara su vozili kvalifikaciju itd.. da je igrom slucaja jedan probio u nizu klasu naravno da oba ne bi mogla voziti auto i jedan bi morao biti diskvalifikovan.. 1 vozac ne moze voziti 2 auta u istoj klasi i 2 vozaca ne mogu voziti 1 auto u istoj klasi..
sto se situacije sa red lightom tice kada sam vozio sa hondom, cim sam prosao cilj zvali su me i javili da se honda i ja moramo poravnati ponovo na start zbog neke neregularnosti sa celijama.. kada sam se vratio objasnili su da smo oba napravili red light ali da vizuelno nije djelovalo da smo u isto vrijeme krenuli.. nakon mjerenja ustanovili su da honda ima prenizak branik koji uzrokuje da njihova oprema pali anti-cheat opciju i ponistava borbu (njihovi senzori imaju i treci red snopa, nakon stage i pre stage, koji na taj nacin diskvalifikuje cheatere- njima je cheat ako auto nije po pravilima). nakon sto su to ustvrdili meni su kazali da imam pravo da uopste ne vozim sa njim te da ce ga diskvalifikovati.. ja sam insistirao da ponovimo voznju jer nisam htio da prodjem na taj nacin. zasto momak nije vozio pun u drugoj voznji ne znam..
eto toliko...
moglo bi se svasta jos napisati i naravno diskutovati o mnogim stvarima ali jedno samo zelim reci.. na trkama koje smo mi radili zajedno sa aks-om, ukljucujuci i ovu na kojoj je mjerna ekipa bila sasvim treca, nikad se niko nije najmjerno ostetio. parovi se izvlace random koliko sam pratio, tako da je slucajnost bila da se 2 favorita sastanu a u isto vrijeme 2 koji su probili klasu.. sve u svemu, svima je target klase isti i uvijek ce biti vise i manje zadovoljnih.. ono sto je bilo se vratiti ne moze ali moze se izvuci pouka za buduce saradnje sa trecim stranama.. ovaj ceh bio je poprilicno skup prije svega za AKS ekipu koja sigurno nije zasluzila da ih iko blati jer zive za race i takmicare koji dolaze na njega ali smatram da su (ili smo, ako tako hocete) mnogo toga dobrog napravili proteklih par godina i da jedan race koji nije ispao onako kako je planirano to ne moze tek tako pokvariti..
pozdrav svima i vidimo se u zagrebu za 2 sedmice..
 
Član
Nema to veze sa mojim ili bilo cijim dolaskom, nece manifestacija profitirati niti izgubiti nista mojim dolaskom/nedolaskom. Smatram da su totalno neprofesionalno postupili povodom otkazivanja SR, a ti ako mislis da su na pravi nacin "obavestili" zainteresovane da se SR ne odrzava u nedelju, onda nema sta dalje da komentarisem :)

Bilo je bitno kaciti svaki dan na sajtu slike sa odbrojavanjem do pocetka, a onda kad je otkazano nigde nikoga.
 
Član
Kao sto rekoh,na previse dobrih stvari ste nas navikli(mislim na AKS,Kalkana,Seju i sve ostale koji su u organizaciji ili pomazu istu) tako da sve ove kritike shvatite dobronamerno i u cilju podizanja nivoa street race scene ili bar da ostanu na sadasnjem nivou.
Drugacije sve izgleda sa strane kad nemamo prave informacije i budi sumnju u neke odluke.Bolje radite sami kao sto ste i navikli sve nas nego uvoditi treca lica i ekipe i stvarati konfuziju kod nas vozaca a vama nepotrebne probleme.
Vidimo se u Zagrebu
 
Član
Zaputit se par stotina km na ovakav event gdje bez lijepog vremena nema nista a sam ne pogledati vremensku prognozu je naivno i glupo. toliko oko otkazivanja...

@ Sejo imenjace, eto uz mene i ti red light :cool:

pozz
 
Član
pa u čemu je problem s tim jednim autom u dvije klase? slavica je prijavila bez nitra, vlado s nitrom, naravno da neće biti u istoj klasi..
 
Član
da ne pišem ponovo, kopirati ću post sa svog foruma.

MirsadSTI;171969 je napisao(la):
Ja bi da nesto dobacim sto se tice utrke . Sunce je tuklo punom snagom al dobro bolje i to nego kisa. Sve je bilo ok do samog pocetka utrke dok nisam skontao sva pravila. Gdje to ima da organizatori utrke voze na rejsu i to u 3 klase sa jednim autom pa to nema nidje uzas. Druga stvar imal neko evidenciju koliko je bilo prijavljenih vozaca i kolike su nagrade za iste. Treca stvar kako to da bas Sead Agic more ponovit trku a napravio red light . Cetvrta stvar kako nema rezultata nakon utrke u klasi i zasto su semafori pokazivali vrijeme auta a ne TT . Peta stvar jel sve klase dobijaju iste novce. Sesta stvar sto se ceka onoliko na pocetak utrke pogoresmo od sunca. Sedma stvar jel ova pravila vaze za sve il samo za neke vozace. Totalno ste promjenili ovo natjecanje ovo vise nicemu neslici dozovte se pameti il cete proc ko ovi u Zagrebu i Rijeci . Totalno sam razocaran u ovu utrku i razmisljam se dal cu opet sudjelovati toliko od mene ako se sjetim jos cega dobaci cu ...

Gdje to ima da organizatori utrke voze na rejsu i to u 3 klase sa jednim autom pa to nema nidje uzas.- Organizatori nisu vozili. Sead i Tiru jesu, ali oni su bili pomoć na stazi kada smo shvatili da Mađari nisu pripremljeni na ono što je dogovoreno.

Druga stvar imal neko evidenciju koliko je bilo prijavljenih vozaca i kolike su nagrade za iste-98 vozača, 3 odustajanja, 5 probijanja klase, nagrada 2.800,00kn u svih 7 klasa.

Treca stvar kako to da bas Sead Agic more ponovit trku a napravio red light -ne znam ovaj detalj.

Cetvrta stvar kako nema rezultata nakon utrke u klasi i zasto su semafori pokazivali vrijeme auta a ne TT .- problem oko mjerne opreme objasnim posebno.

Peta stvar jel sve klase dobijaju iste novce.- da, kao i uvijek.

Sesta stvar sto se ceka onoliko na pocetak utrke pogoresmo od sunca.- problem oko mjerne opreme objasnim posebno.

Sedma stvar jel ova pravila vaze za sve il samo za neke vozace.- koja pravila?

Totalno ste promjenili ovo natjecanje ovo vise nicemu neslici dozovte se pameti il cete proc ko ovi u Zagrebu i Rijeci - Rijeku, Zagreb i Osijek radi ista ekipa po istim pravilima. Osim 402SR organizacije koji su zasebni.

Totalno sam razocaran u ovu utrku i razmisljam se dal cu opet sudjelovati toliko od mene ako se sjetim jos cega dobaci cu ... - jako mi je žao zbog ovoga.

Problemi koji su pratili organizaciju ove trke se ne mogu nabrojati na prste obje ruke. Ja sam nezadovoljniji ovim vikendom od svih vas zajedno, budite sigurni u to. Ali da malo pojasnimo detalje...

Stara mjerna oprema je postala nepouzdana, i treba ju zamjeniti. Kako je Osijek izgrađen na entuzijazmu i konstantim financijskim gubicima (da, ni sam ne znam koji me ***** više tjera da ovo radim) gotovih para za novu nema. Ali, tome smo doskočili ušavši u projekt projektiranja i izrade najjačes sustava za praćenje utrke na ovim prostorima. Koji je na 90% gotov. Ali, nije gotov. Kako smo obećali 60ft, izlaznu brzinu i sve ostale benefite, nisam htio pogaziti riječ i unajmio sam mađare koji to sve imaju. Cijenu sam progutao. Trebali su doći u petak, ali došli su u subotu rano ujutro zbog tehničkih problema. Kada smo sve postavili, vidjeli smo da postoje sitne razlike u softwareu koji su značili poprilične probleme kasnije zbog našeg kompliciranog sustava natjecanja. Zbog toga su Sead i Tiro uskočili, i da njih nije bilo nebi bilo ni trke.

Što se tiče nedjelje, ja vam ne mogu opisati moje osjaćeje dok sam ujutro gledao vozače kako odlaze, jer iskreno na +8*C, jakom vjetru i kiši nebi ni ja ostao. NIKAD nismo otkazali trku, i ovaj put je oprema bila spremna za mjerenje u 8:15h. I čekali smo. Ali nismo dočekali ništa. Na stranu sada i ogroman financijski gubitak koji dovodi u pitanje buduće projekte, na stranu i sve probleme koji su predhodili eventu, najviše me boli nezadovoljstvo vozača. I tu neću raditi isprike.

Ono što ću vam reći, je to da se ovo više neće ponavljati. Kada nova oprema bude zgotovljenja, krećemo sa besplatnim test-danima gdje ćemo se imati priliku bolje upoznati u normalnim uvjetima, i razmjeniti iskustva u svim smjerovima. Isto tako, sve ove nelogičnosti za koje smatrate da su namjerne, biti će odrađene u programu tako da ni toga neće biti. Jer znam da vam ne znači ništa kad vam se kaže da nikad, nitko, ni iz kog razloga nije namještao išta u Osijeku. Ili bilo gdje di ja radim. I cjela ekipa.

Ovaj horor želim što prije zaboraviti, i vratiti se dobroj zabavi i dobrim trkama. Ali morate svi shvatiti da je u današnje vrijeme postala muka isusova složiti event, tim više jer opcija odustajanja jednostavno ne postoji. 4 godine sam uložio u ovo, zapostavio i svoj posao i obitelj i prijatelje (kao i mnogi ljudi oko mene), sve samo zato da se ovo postavi na prave noge. Ali, to nije lako. Niti najmanje. I molio bih vas za malo razumjevanja, jer čitajući ovakva nezadovoljstva zbog neprovjerenih informacija , to mi padne najteže od svega.

Osijek je izgrađen na SRCS-ovim i AKS-ovim leđima, to će tako uvjek ostati. Ali da su vremena zajebana, jesu. I teško je.

Ali, kažu, biti će bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top