opet igramo online samo je sad need for speed porsche!!

opet igramo online samo je sad need for speed porsche!!

Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Ma mora moci na ovaj nacin , ja igrao s rajom iz Hrvatske , znaci nista nam isto nije bilo ni konekcija ni modem , samo instalirali , posalju IP i igramo , mozda je do ove verzije NFS-a

jeste li instalirali ovaj patch?
 
Član
Kod mene je igra s CD-a, ado idem ono create i jel to ona IP sto pise u desnom cosku?? ako jeste meni pise ip modema 192.168.1.2 :icon_rolleyes:
Onaj patch sto si postavio link ja sam instalirao ali na kraju mi pise da ne moze naci instalaciju igre :icon_rolleyes:
 
ado_d je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Ma mora moci na ovaj nacin , ja igrao s rajom iz Hrvatske , znaci nista nam isto nije bilo ni konekcija ni modem , samo instalirali , posalju IP i igramo , mozda je do ove verzije NFS-a

jeste li instalirali ovaj patch?

Nismo nista , normala skinuli igricu sa torenta i pokrenuli , nikakve dodatne zajebancije nismo instalirali zato me i cudi ovolika zajebancija ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
ado_d je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Ma mora moci na ovaj nacin , ja igrao s rajom iz Hrvatske , znaci nista nam isto nije bilo ni konekcija ni modem , samo instalirali , posalju IP i igramo , mozda je do ove verzije NFS-a

jeste li instalirali ovaj patch?

Nismo nista , normala skinuli igricu sa torenta i pokrenuli , nikakve dodatne zajebancije nismo instalirali zato me i cudi ovolika zajebancija ;)

pa treba patch. zato se ne mozete konektovat. neki imaju patch neki ne. svima mora bit ista verzija. ajmo patch instalirajte!!


_vwfan_ je napisao(la):
Kod mene je igra s CD-a, ado idem ono create i jel to ona IP sto pise u desnom cosku?? ako jeste meni pise ip modema 192.168.1.2 :icon_rolleyes:
Onaj patch sto si postavio link ja sam instalirao ali na kraju mi pise da ne moze naci instalaciju igre :icon_rolleyes:

moras imat instaliranu igru na kompu da je mozes patchati. znaci kopiraj to sve na c u program files pa patch ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Skinuo bi ja ovo kad bi znao da ce raditi, znam da mi nije htio NFS Porsche raditi na ovom racunaru. Na starom je isao bez problema, na ovom zaglavi odmah nakon "uvodne spice". To mi je inace za volan bila ekstra igrica, najdraza uz CMR2, al nazalost sad nijedna od tih igrica nece da radi ovdje :icon_twisted:

i meni je isto tako zaglavio:icon_cry: a sad mi se opet neskida
koji ti je sistem?

najbolja igrica na playstationu kecu
 
Član
Evo ja napravio :)

Izgleda je problem sa XP-om i memorijom. Skines NFS, onda skines i Microsoft Application Compatibility Toolkit (oko 12 mb), instaliras i onda pokrenes taj Compatibility Administrator, kliknes na New, nadjes Porsche.exe pokretacki fajl, kliknes next koji put dok ti ne izbaci veliki meni sa 100+ opcija, tu stavis "kvacice" na dvije opcije "EmulateHeap" i "HeapPadAllocation". Kad to uradi opet next i kao zavrsio je, tad ides na Save, nakon toga File pa Install i kad kaze da je to uradjeno ok, ugasis taj program komotno i ides pokrenes onaj Porsche.exe fajl. Radi super, kod mene je jos dual core, jos moram vidjeti hoce li volan prihvatiti kao prije...
 
Član
hvala boki
jbg sad nemam limita:icon_cry: da opet skidam da ovo namjestim pa da i ja igram s vama
 
Član
Uh jeste se naglabali. Ovako, SVI koji imate problema s konektovanjem, nema veze s verzijom nfs-a, niti crackom, updateom niti cime, nego ima veze da prije nismo imali svi ADSL, a ko je i imao vecinom je koristio modem (kao i ja sam) a ne router. Fazon je da router dosta "inteligentnija" naprava, i blokirani su ti portovi radi zastite korisnika. Nadalje, oni kojima je taj UDP port otvoren (vwfan, otvori i tcp 9442 za svaki slucaj) imaju sve sto je potrebno za net igru, samo je bitno da imaju patch instaliran koji je naveden u prvom postu (ado_d je probao bez njega i ne ide) i da "ubodu" pravu IP adresu.....ove 192.168.x.x su interne adrese (da ne ulazim u detalje) i NISU PRAVE koje su vam potrebne za igru! Adresa tipa ove koju je vernes postavio je prava IP adresa, da nadjete svoju pravu IP adresu idite na

http://www.whatismyip.com/

to je adresa koju dajete drugima kada ste host utrke! Ono sto NFS ispise u gornjem desnom cosku zanemarite, to je ista ona IP ADRESS koju sam spominjao u uputstvu (ona treba da bude upisana u onim TCP/UDP routing postavkama sto sam opisivao). Da bas bas pojednostavim, zamislite router kao telefonsku centralu, i vi treba da "naucite" router da kada dobije "poziv" na UDP 9442 doticni proslijedi na IP ADRESS koji vam izbaci NFS u gornjem desnom cosku (ili jos preciznije koji vam izbaci IP CONFIG, trebali bi da se poklapaju). Znaci adresa koju vam da ova stranica gore (whatismyip) je zapravo "telefonski broj" routera, a ona koju vam izbacuje NFS ili IPCONFIG je lokal vaseg kompjutera :D jeb'te treb'o sam bit nastavnik :D
 
Ebali vas vasi routeri , hajmo mi koji imamo modeme da igramo , ovi ostali neka gledaju hahhaa , triza pa ja sam ljudima poslao ono sto mi je NFS u gornjem desnom uglu izbacio i inace to radi ali evo ljudi ne mogu da udju , jos malo pa cu dobiti nervni slom , jos samo malooooo xD
 
Član
nastimao maksuz ruter za ovo, ali zato igra se uvijek srusi pri ulasku :icon_mad: goni ga, nemam vise zivaca
 
Član
@vernes tebi je drugacije, ti nisi iza routera, procitaj opet analogiju koju sam gore napisao :) imal' ko online da probamo?
 
Član
ja sinoc pokusavao i zafrkao igu sad nece ni da udje u igru uopste :icon_biggrin:
morat cu ponovo instalirat ali ne mogu sad.
 
Top