Opel Kadett 1.6D čađo

Opel Kadett 1.6D čađo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako , posto posljednjih dana baš nisam bio na BHT , prije sedmicu dana lutajući po Piku naletio sam na jedan artikal tj. Opel Kadett 1.6 D , cijena je bila primamljiva 700 KM , i tako nazvao sam i javila se neka žena , i rečenicu po rečenicu , ja spustio na 350 KM i spremim se i ne gledajuci ga uzmem , posto je dizel i posto je reg. do Aprila 2013 godine , mada ima dosta ulaganja , al ne bi ništa mogao bolje kupiti za te pare...Pa evo nekih slikica sa Pik-a u nastavku , neki apdejt mali...
4b929mf33neecu1l38r0.jpg

mxefcthkwa8jn9inqe.jpg

0ufzskron15xrl69tife.jpg

ih2zasorefeo3j9pgk3.jpg

:123:
 
Član
Već sam uradio , tj. povario zadnje šolje , pošto nije imao nikako amortizera , uskoro slike :)

Trudimo se ;)

uyvcf0u1xx5nuw4gg4wv.jpg



Parkiran u garaži , radovi počeli :icon_smile:

Kao što sam naveo , kadett nikako nije ima amortizera posto su mu zadnje šolje bila truhle strahotu , i kako mi je žena rekla tj. bivša vlasnica auta , da joj je u vožnji amortizer spao sa šolje i da je to sve dole zeznule , naime dok sam dokukao kadett-a on je bio zavozan itd itd...Evo slike u kakvom su stanju bile šolje , varanje je trajalo 3 dana pošto je bilo mnogo posla..
6pxfszcfya3iee1thcm.jpg

Evo jedna slika motora , dok se radilo varenje
6to6h80qkiy6b616r3n.jpg

Sat za satom , var za varom i završi lijevu šolju...puno je znoja bilooo :icon_confused:
tzp7xf54nxfvzs9i0c.jpg

r4la3t7wszcv90431j.jpg

I da u gore prethodnom nisam naveo da sam dobio uz Kadett-a 4 Alu Felge , koje nisu baš najbolje , dvije su dobre , a dvije nisu :icon_sad: ali otom potom
uy4zemae9l1n5q989b4.jpg

j96pxlgwafa3jxmmppm3.jpg

Višak dijelova na Kadettu
jcc58xy7e2czkpf6efi6.jpg

I konačno završeno :
167mq0uuavzftexv69f.jpg

1czcde7u9dzmn7lebz6.jpg

Mada nije to sve bilo , skidajući plastike naletim na rupaču :icon_eek:
i2xiafaocorq1v1ovmjo.jpg

Ali i taj problem je riješen
nshu82hh71c1pwuyumd.jpg






i da zaboravio sam reći da mi je gorivo na infuziju , pošto žena sipala za 5 il 10 KM tako da se zaprljao itd itd i žena je to prebacila na infuziju al kad dođe vrijeme prebacit ću na rezervoar
mdt78q0m4k1dfwkravd.jpg
 
Član
Za te pare vredi uloziti na njega sad u farbanje i limariju posle kakve felge i vec je drugo auto :)
A ti motori im nisu lose idu solidno a ne trose puno kod mene bio u askoni taj :D
 
Član
ti ka da si ga ukrao za te pare. uzeo si ga jeftino nek ti je sa srecom i predjenih kilometara.
 
Član
adi187 je napisao(la):
Za te pare vredi uloziti na njega sad u farbanje i limariju posle kakve felge i vec je drugo auto :)
A ti motori im nisu lose idu solidno a ne trose puno kod mene bio u askoni taj :D

Hehe , 1.6D 60 ks 40 kw :icon_smile:

ArminM je napisao(la):
iskreno za ovo bas treba imat zivaca

Malo po malo drug , nigdje se ne žuri , imam golf-a za po gradu dok ovo ne sredim ;)

Eko10 je napisao(la):
ti ka da si ga ukrao za te pare. uzeo si ga jeftino nek ti je sa srecom i predjenih kilometara.

Ko žena kupila novo auto , a ovo joj na nekoj njivi stajalo preko 2 mjeseca i zapušteno nije malo :icon_rolleyes:

Kupio ulje , zamijenio
22m4s6mrjomszuwa1pf.jpg
 
Član
Evo ovako , tražio sam po google il sam ćorav il nema , kako ide raspored osigurača u kadett-a 1.6 D , pošto što je bio kod ove vlasnice nije ništa održavala :icon_mad: kao što se može primjetiti na slici
6ifkdyvg80d0dg6v6f8.jpg

Pa eto ako ko zna , gdje koji ide da mi kaže , pošto nema poklopca za osigurače tako da nezz koji gdje ide , a kao što se vidi na slici dva su izgorila...Naravno , nešto mi ne prikazuje mjerač za Ulje , a sve je priključeno pregledano kod majstora...Pa eto ako ko zna nek pomogne ;)
 
Član
Maestral je napisao(la):
Hvala , valjda ću nekako skontat ;)

Druže ne trebaš se patiti da skontaš za šta je koji osigurač. Pogledaj opet link br.2 koji ti je poslao kolega mtopic, tamo ti sve piše. Ako ne poznaješ engleski kucaj na google translate, jednostavno je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top