Opel Corsa B 1.6 16v GSI

Opel Corsa B 1.6 16v GSI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da predstavim svoju vozilicu koju sam kupio prošle godine u oktobru. U pitanju je Opel corsa GSI- vozilica je 1996. god. 78kW na satu je nekih 180000. stanje nije idealno pa sam imao sta i da radim na njoj.
nv6sdf.jpg

3463hpz.jpg


Negdje sam zagubio sliku desne strane ali na njoj nije bilo desnog praga pa sam nakon dugog trazenja nekako uspio naci.
motor nije bio u sjajnom stanju pa sam ga morao uraditi pa posle njega dosla je na red i limarija :)
 
Član
sad za sad sam uradio ovaj x16xe generalno da se vozam pa kad malo stanem na noge tj kad se oporavim od ovih sad investicija vjerovatno cu ubacivat c20xe. sad cekam jos malo da bude ofarabo auto. uzeo sam druge felgice i sportske amortizere da je malo spustim p cemo vidjet na sta lici :)
 
Član
ide ko nevreme. jos sad cu joj i auspuh raditi ima remus ceka samo da zavrsi farbanje. imam opel vectru sa istim motorom al corsa ide druze bar jedno 20% ako ne i vise. prioritet mi je da zavrsim limarski dio i da je dotjeram u tip top stanje a iducu godinu cu raditi motorizaciju tj pojacavat motr dal ovaj ili cu ubaciti jaci vidicu racunicu :)
 
Član
Imao sam priliku voziti jednu ovakvu ,,,auto leti ,,,,,a jos ako ubacis c20xe u nju to je druga prica :cool::cool:
 
Član
razmisljao sam i o c20xe druze i treba mi negdje da sve uradim do 1500km ali da bude s papirima motor. a za 1000-1200 mogu ovaj motor dici na nekih 140ak konja. da uzmem lexmaul usis i cjevastu izduvnu granu i da mi u modrici josipovic obradi glavu za trke dobio bih te konje. ove godine mi nije motorizacija prioritet jer i ovaj moze da posluzi svrhi :)
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
razmisljao sam i o c20xe druze i treba mi negdje da sve uradim do 1500km ali da bude s papirima motor. a za 1000-1200 mogu ovaj motor dici na nekih 140ak konja. da uzmem lexmaul usis i cjevastu izduvnu granu i da mi u modrici josipovic obradi glavu za trke dobio bih te konje. ove godine mi nije motorizacija prioritet jer i ovaj moze da posluzi svrhi :)

Znam drug razumijem te ....ali sve i jedan motor na jednu stranu a c20xe je nesto posebno ,,,,
 
Član
znam drug to je vrh vrhova. c20xe je sto se tice opela nesto neprevazidjeno. to bih radio kad bi nasao motor s papirima da valja jer mnogi izjebu taj motor pa ga prodaju a i mnogi su bez papira

adi187 je napisao(la):
daju se one fino srediri a i GSI je nema ih baš puno kod nas tako da vredi je ušminkati ;)

nema ih s glave druze. na ovim prostorima imam samo ja i jedan djed sto je kupio nekad davno. a vise ih nema na ovim prostorima. sto se tice plasticnih djelova ne mogu naci nista od pragova i branika ovde sve preko grane
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
razmisljao sam i o c20xe druze i treba mi negdje da sve uradim do 1500km ali da bude s papirima motor. a za 1000-1200 mogu ovaj motor dici na nekih 140ak konja. da uzmem lexmaul usis i cjevastu izduvnu granu i da mi u modrici josipovic obradi glavu za trke dobio bih te konje. ove godine mi nije motorizacija prioritet jer i ovaj moze da posluzi svrhi :)

Nije ti istina to za XE-a. Ako zelis XE-a javi se i naci cemo ti dobroga sa elektronikom za 500KM, dok ga ubacis i sve odradis izaci ce te max 1000KM.
 
Član
Nije ti istina to za XE-a. Ako zelis XE-a javi se i naci cemo ti dobroga sa elektronikom za 500KM, dok ga ubacis i sve odradis izaci ce te max 1000KM.
[/quote]

jel druze s papirima xe? ako je s papirima primamljivo mi je to s tom cjenom.

Little Dragon je napisao(la):
Jest i kad stavis na njeg LEX-a onda je dernek , boziji motor :cool:

buraz mislim da je u corsi c20xe dovoljno i bez LEX jedino da mu da dobru zisku na zvuju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top