opel astra 2.0 dti iskustva savjeti

opel astra 2.0 dti iskustva savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LSD

Član
komsija vrisnuo bruku para na tom motoru prije 5-6 godnia...BOSH vrisnuo...
a sto se tice trapova.....imam u svojoj blizinu 3 4 u kojima sam 24h i jednio sto pada su disk plocice...zadnji lezajevi(sitnica)
i stabilizatori naprijed....plasticni su a ovi nasi putevi su mrak takod a te ne iznenadjuje...
 
Član
Ta elektronika na pumpi joj je kritična tačka , znači pumpe su joj dobre ,samo taj upravljački modul strada,
E sad je to problem što to ne možeš vidjet jeli ok ili nije.
Jer danas može raditi perfektno a sutra ni da se javi. Najbolje bi bilo da je reparirana , jer sam čuo kad se reparira da bude bolje nego tvornički (bar tako pričaju:lol:)
I uglavnom znaju srknuti malo više ulja , znači sve ok sa motorom , al troši ulje.
Kod kolege već peta godina , i konstantno ima potrošnju otprilike 2 litra ulja između izmjena na 15.000km ,ali ju i ne štedi.
Svake sedmice ide po robu ,uvijek puna.
Sa pumpom nema problema , jer je sređena kad ju je uvozio , uzeo je u Njemačkoj sa tim kvarom i reparirao u Pazovi (400eura). Tad je imala 170.000km
 
e sad ste me pravo zabrinuli sa pumpom:icon_sad: ima li neki nacin
da se ona provjeri, mogu li to provjeriti ovi servisi za bosh pumpe:icon_question:
 
stvarno nisam opel nikad gotivio, sad kad ste mi sve ove
mane nabrojali, ne znam sta raditi:icon_question:
i kad sam cetvorku kupovao, bilo je nekih astri u ponudi, ali
na kraju sam se odlucio na golfa,, najprije zbog enterijera,
znaci to mi je na astrama minus, mada se i to moze naknadno srediti,,
ali ova pumpa ako ode, ode i milja iz dzepa:icon_mad:
 
Član
ma svaki TDi ti ima neku manu koja izbije milju iz džepa sad pa sad.....taj 2.0 je bolji od 1.7 sigurno...mana jest ta elektronika na pumpi ali sve zavisi na sta ces nalatetit...kod polovnog se nikad ne zna.....zavisi kakva ti je ponuda za golfa
 
yna li neko moye li se pregledati bosh pumpa :icon_question:
sad ste mi suhu svezali:icon_sad: sve mislim kakve sam srece, ako je kupim
da ce se razj.eb,ti u rekordnom vremenu:icon_mad:
 
Član
De ti fino vidi u kakvom je stanju auto, kako ide, čuje li se šta, zvecka,..., klasika, a ove priče rekla-kazala pusti kraju. Lično sam vozio nekoliko Vectri i Astri sa ovim motorom i ljudi ih voze i dan danas. Sve ti je kako ti zapadne, može biti leš, a može biti i, skontao si.;)
 
tako je kod svakog pa i novog auta, moze se svasta desiti.
ma nista ja cu otici do majstora da dobro pregleda trapove, skopcati na komp, probati, vidjeti ponasanje auta na putu,,
i nesto razmisljam bi li se isplatilo otici kod ovih sto rade bosh pumpe,,
na neku kontrolu ako je moguca bez skidanja i sl;)
 
Član
druze imam astru sa 140 k sam je kupio sad je 220 i nesto.. nikad ali nikad kapi ulja nije uzela turbini nikad nista, elektronika bos pumpe isto tako ... sve ti zavisi na sta naletis ko i svako drugo auto .... ovo pametovanje zanemari ... ;)
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
yna li neko moye li se pregledati bosh pumpa :icon_question:
sad ste mi suhu svezali:icon_sad: sve mislim kakve sam srece, ako je kupim
da ce se razj.eb,ti u rekordnom vremenu:icon_mad:

Ja ti imam jedan ohrabrujuci podatak. Jedan ugledni njemacki casopis je proglasio opel zafiru sa bas ovim 2.0 diesel motrom kao najbolja investicija za polovno auto pa ti vidi. skoro nikako se ne kvari a to sto govore da ode bosch pumpa pa ako ti za 150 000 km bude jedini trosak 450 eura onda je to ekstra. pitaj ti te likove sto kazu bjezi od opela diesela koliko su za 150 000 km (ako su ih ikako i presli) dali na popravke.
 
Član
Po meni 2.0 DTI (još ako je 16V) odličan motor u odnosu na 1.7, na kojem je sve nakaradno napravljeno-o bosh pumpi netreba govoriti puno.
Vozio sam navedeni 2.0 DTI mjesec dana, oduševio me odnos potrošnja-agilnost.
Što se tiće Bosh pumpe, svaki put prije sipanja nafte litar ATF-a naspi i miran, ako dođe do problema savjetujem gosp majstora Zufera kod Visokog.
Takode ovaj motor GM je spakovan u Rovere 200, MG.
Blokiraj EGR, ocisti usis+ IC, ispoliraj turbo i miran.
 
neznam druze ali nebi dao golfa za astru ni u snu(naravno mislim ako hoce 1 za 1)bolje ti je skupi sta para i uzmi sebi kakvog tdi-a,nisam ni ja cuo da su nesto nepouzdani ti motori,ali su daleko od VAG-ovih dizela... ja sam jednom probao voziti drugovu vectru sa 2.0 dti motorom(cini mi se da je 16v) i nije ni priblizno isao kao moje auto iako je bora dosta teza,a potrosnja je tu negdje ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top