opel astra 2.0 dti iskustva savjeti

opel astra 2.0 dti iskustva savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam ponudu za zamjenu opel astru mi daje lik 1999 2.0 dti
5 vrata, crna, klima, el podizaci, 180000 km presla,, interesuju me vasa
iskustva sa ovim motorom,, kakav je za odrzavanje, potrosnja i sl, isto tako
i neke mane opel astre na koje bih trebaon povesti racuna;)
trazio sam ovakvu temu ali ,bezuspjesno
 
Član
Netko je pitao isto možda ti može pomoći http://www.bhtuning.com/opel-astra-2-0dti-2000god-savjeti-kvarovi-itd-t-45957.html

Važno je znati sve o tom motoru, no prijatelju imaš mnogo faktora znaš i sam, porijeklo vozilo, odnos vlasnika prema vozilu, kako je servisirana, dal je udarana, itd...
 
dobro to se podrazumijeva;) ja koliko sam skontao po prici
ljudi koji su imali ovaj motor, najbitnije je pregledati bosh pumpu,, jer
je za nju reparacija skupa;)
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dobro to se podrazumijeva;) ja koliko sam skontao po prici
ljudi koji su imali ovaj motor, najbitnije je pregledati bosh pumpu,, jer
je za nju reparacija skupa;)

Tu si u pravu to im je mana, bar kako vlasnici kažu, ja imam iskustvo sa ovim 2.2 kod frenda je takav preko 200k je prešao, uz redovan servis nije bilo drugih poteškoća.

Sretno u svakom slučaju. Al taj 1.8T će ti jakooooo nedostajati ;)
 
hehe ovaj turbak je posebna prica:cool: ma ne znam tacno cu ga odvuci imaju dole ljudi
kod autootpada far rade bosh pumpe malo da pregledaju da vide, pa kod mehanicara;)
 
ne znam drug nisam se sa njima susretao tako da nisam upucen,,
ali sigurno ide na dobar pregled da utvrdim valja li auto cemu, onda cu razmisliti;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ne znam sta bi ti rekao, nisam nista cuo fino o opelovim dizelasima!

Druže, ovaj Opelov dizelaš je možda nešto najbolje što su ikad napravili, iako nisam ljubitelj dizela. Nema zupčasti, ja mislim, lanac je, a motor je nepoderiv, u to sam se uvjerio u više slučajeva, 2 imam u familiji bližoj. Jedan oko 400k, drugi oko 200k, bez ikakvih problema.;)
 
oggy u pravu si , lanac je mnogo sigurniji;) u principu sto se motora tice
ta bosh pumpa je najbitnija i turbina da se prekontrolisu,, kakvi su im trapovi ? ima li nesto
specijalno da odlazi, a sta bi trebao pogledati:icon_smile:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ne znam sta bi ti rekao, nisam nista cuo fino o opelovim dizelasima!

Druže, ovaj Opelov dizelaš je možda nešto najbolje što su ikad napravili, iako nisam ljubitelj dizela. Nema zupčasti, ja mislim, lanac je, a motor je nepoderiv, u to sam se uvjerio u više slučajeva, 2 imam u familiji bližoj. Jedan oko 400k, drugi oko 200k, bez ikakvih problema.;)

Super onda, a nema zupcasti ide lanac, ma ne znam znam da majstori kude opelove dizele, kao osjetljive elektronike...
opel%2020dti.jpg

Mom drugu na astri je odalamila elektronika bosh pumpe, morao je ici u Sabac kod bosisiste, uzeo mu je 400 evrica da to zamjeni i njegov komentar je bio da su osjetljivi na nasu losu naftu!
 
BHT Ovisnik
mene je zanimao isto taj motor,pitao sam svog mehanicara,nemaju nekih kvarova,samo kaze malo vise ulja troše
 
Član
rekao sam ti vec u privatnoj poruci :) imam takvu istu kao sto si napisao samo 2000god. Motor vuce pravo dobro, lanac je, potrosnja ok..jedina mana je bosh pumpa ciju reparaciju sam ja radio na 165 000km i kosta 450eurica :)) garancija 6 mjeseci (u srbiji sam radio) i ljudi kazu da im se niko nije vratio na reklamaciju, da su auta bez problema poslije reparacija prelazila i po 150-200 000km i jos uvijek prelaze :))
 
Član
imam astru s tim motorom ali je 2002 godiste i kako sam citao i cuo od ljudi da su taj problem na bosch pumpi uklonili pocetkom 2002 godine, sto se tice motora po meni se cini izdrzljiv, lanac je zakon nemas brige a astra je kod mene evo 3 godine i nisam do sada bogu hvala imao nekih kvarova vecih samo ulje mijenjao i magnetni ventil (100KM) i to je sve a sad opet nezz ja sam moju dobio sa 125 000 na satu sa servisnom knjizicom i racunima svim dotjerao iz njemacke jest da me izasla 14 milja ali jbg. vrijedilo je, vuce sasvim odlicno, potrosnja je bas prihvatljiva, udobnost odlicna bar meni, onda izgled bolji tri puta od svih golfova 4, eto nezz sta da ti jos kazem sa podvozjem nema nikakvih posebnih mana i problema, nisam ni lezaja ni nista zamijenio do sada niti se igdje cuje da nesto lupa...to je sve iz dosadasnjeg 3-godisnjeg iskustva valjda sam ti pomogao bar nesto...pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top