Oduzimanje vozacke dozvole !?

Oduzimanje vozacke dozvole !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Usput... malo ZOBS-a

ČLAN 222.
Ako je vozaču izrečena mjera bezbjednosti ili zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom, organ koji vozača vodi u evidenciji oduzeće mu dozvolu i držaće je kod sebe dok zabrana traje.


Član 227.
Vozač kojem je odlukom nadležnog organa zabranjeno upravljanje motornim vozilom na osnovu čl.221 ovog zakona, vozač kojem je vozačka dozvola oduzeta na osnovu čl.222 stav 1 ovog zakona, vozač kojem je vozačka dozvola privremeno oduzeta na licu mjesta na osnovu člana 223. ovog zakona, kao i vozač kojem je vozačka dozvola zadržana na osnovu čl.225 stav 1 i 3 ovog zakona ne smije u saobraćaju na putu da upravlja motornim vozilom za vrijeme trajanja zabrane, odnosno za vrijeme koje mu je vozačka dozvola oduzeta ili zadržana.

Član 235.
stav 1
Novčanom kaznom od 100 KM do 300 KM kazniće se za prekršaj...
.
.
.
34) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja vozilom protivno odredbi člana 227.




@DEYO
eish 300km...mnogo KUME...:lol:
pa to je najveca moguca za taj prekrsaj... koliko sam ja upucen kada se radi o prvom prekrsaju, onda se ide na manju....:icon_question:
Koliko ono POENA treba da se sakupi da za ponovno polaganje... ?
 
Član
Nigdje ne vidim da pise zbog kojeg clana se oduzima vozacka.

Ajde javi sta je bilo, bas me interesuje...
 
Najvjerovatnije su mu POSLALI rješenje/potvrdu prije, ali je ocito NIJE dobio... Ne vjerujem da odmah salju ovo...

Vidjet cemo...
 
Član
ako si proso kroz crveno onda u roku od 7 dana dodje prekrsajni nalog, onda cekas sudsku obradu da bi ti poslali zahtjev za predavanje vozacke (nekad cekass i 2 mjeseca), kad dodje zahtjev odes tamo i predas vozacku, kad istekne zabrana odes i pokupis je (ako nemas neplacenih kazni)... max za taj prekrsaj je mjesec zabrane i 100KM kazne i 2 boda... ako u roku od godinu dana skupis 10 bodova onda te zovu u mup i moras da ides na predavanja o saobracaju... nema tu ponovnog polaganja vozackog ispita, samo ides kod njih i kao testove ponovo polozis...
ma ne sikiraj se samo, ako je mami manje potrebna vozacka nego tebi neka ode i kaze da je ona vozila taj dan i to je to...
 
Član
eh ovako, nece ti ovo nikad donijet postar, nego drot. i meni je za preticanje preko pune...
sto se tice semafora, mislim da su kazne oduzimanje vozake u roku od mjeseca do tri mjeseca i uz to novcano od 100KM do 300KM. cuo sam da to varira od situacije gdje se proslo kroz crveno (nisam siguran)...

a sto se tice noketa, otidji ti to provjeri. i meni je suhveli to sto nisi dobio prekrsajni nalog. jer je NEMOGUCE da ti kazna bude samo oduzimanje vozacke, mora uz to biti jos i novcana kazna. provjeri ti to sve fino...
 
Legend
pa i mene cudi zbog cega nije dosla kazna, kae drot navodno da je morala doci, reko nismo dobili kaznu, ima fino gore sanduce, gdje postar ostavlja sve,i sve dolazi, nemoguce da je neko uzeo ili da nije doslo (osim ak se postar nije nadrogirao, a kakvog postara imam, sve je moguce :D:D)

uglavnom, danas u toku dana cu to sredit, da vidim sta je i kako..

btw : kakvi su to zakoni, zar prolazak na crveno nije isto za sviju, cuj varira kazna, ko odredjuje koliku ce ti kaznu napisat, sta to satro neka procjena, precizna metoda "odokativa" ? pa da ti kaze ocel ti kazna bit 100 il 300 ili 117 sa pdvom :icon_mad::icon_mad:, 2 ili 3 mjeseca .. CISTA GLUPOST !
 
Član
ne mozes ovako nagadjat nek ti ode stari u MUP, obavezno ponesi onu potvrdu kad si izgubio tablicu
 

Eko

Član
GrandMaster je napisao(la):
Heh, pretpostavljam da ce ovaj shit i do mojih vrata doci jer su mi sinoc pisali za crveno...

Doduse, nisu mi izdali nalog... Valjda mi nece drot-kurir to donositi nego *ebeni postar koji dok dodje, prodju svi rokovi...


Koliko je kazna za crveno? 100-300km i 1-6mj bez vozacke... ?

Pretpostavljam da nema sansi da se izvucem samo sa novcanom kaznom... posto mi je prvi put da pisu za to, i uopste za neki "tezi" prekrsaj....

Mozes traziti "sudsko odlucivanje" odnosno ne potpises da si priznajes nego desno da trazis sudsko odlucivanje ... onda ce te zvati za jedno pola godine tek na to sudjenje... onda odes tamo i fino kazes, ja sam fin, student, radim, ha hu, treba mi vozacka, mogu li dobiti uslovnu kaznu, ako budes fin odobrice 99% i platis samo troskove suda 20 km i dobijes uslova 1-2-3 mjeseca ne znam tacno.. ako ti je prvi put
 
Član
Kakvi ste vi kriminalci pa ne znate da ove plave koverte uvijek donose drotovi,neće to nikad poštar donijeti... :D Baš me zanima kako će se riješiti ovo
 
Član
Meni je postar svaki put donio plavu kovertu ili sam je nasao u sanducetu. Moguce da je postar nije donio il je neko uzeo cisto onako da te zajebaje. Kad se nisi odazvao na prekrsajni nalog (sigurno si dobio poziv na sud), oni su ti poslali rjesenje kao i meni tj DROT mi donio to rjesenje kao tebi i rekao da se javim u CIPS da predam vozacku.

Ja sam prosao u Lukavici kroz crveno,kaze meni drot pisat cu ti samo 100KM hajd reko dobro i ja sav sretan kuci.
Kad za mjesec dana dolazi lola da predam vozacku.
Ja fino u CIPS tamo mi izlista prekrsajni nalog i fino pise zasta je kazna, kroz crveno, 2 kaznena boda, 30 dana oduzimanja vozacke i novcana kazna 100 KM..

Jaro ti ces to morat predat il ces morat dat 100 KM i sve ce ti tako povecavat dok ne predas. A ni jedan dokument neces moc izvadit nit produzit dok to ne regulises.

Jbga.. i ja sam je predao pa sad malo vise pamet u glavu:icon_confused::icon_smile:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Meni je postar svaki put donio plavu kovertu ili sam je nasao u sanducetu. Moguce da je postar nije donio il je neko uzeo cisto onako da te zajebaje. Kad se nisi odazvao na prekrsajni nalog (sigurno si dobio poziv na sud), oni su ti poslali rjesenje kao i meni tj DROT mi donio to rjesenje kao tebi i rekao da se javim u CIPS da predam vozacku.

Ja sam prosao u Lukavici kroz crveno,kaze meni drot pisat cu ti samo 100KM hajd reko dobro i ja sav sretan kuci.
Kad za mjesec dana dolazi lola da predam vozacku.
Ja fino u CIPS tamo mi izlista prekrsajni nalog i fino pise zasta je kazna, kroz crveno, 2 kaznena boda, 30 dana oduzimanja vozacke i novcana kazna 100 KM..

Jaro ti ces to morat predat il ces morat dat 100 KM i sve ce ti tako povecavat dok ne predas. A ni jedan dokument neces moc izvadit nit produzit dok to ne regulises.

Jbga.. i ja sam je predao pa sad malo vise pamet u glavu:icon_confused::icon_smile:


gdje si ti procito molim te da neces moc izvadit nijedan dokument??? nista se nece povecavat, povecat ce se 20KM ako neplati u roku od 8 dana od dana prispjeca plave koverte (prekrsajnog naloga), nece postar top ostavit u sanduce, on mora vratit tvoj potpis u postu jer se odtad racuna 8 dana za placanje, na koverti pise u vlasztite ruke i nikako drugacije (osim clanova porodice mama, tata, brat, sestra)...
ako nije dosla koverta vjerovatno da te nije bilo kod kuce kad je dolazio i on je to vratio...
za svaku kaznu koja je u vrijednosti od 100 KM mora da se izrice zabrana od 1 mjesec najmanje i 2 kaznena boda, a u to spada crveno svjetlo, puna linija, alkohol, odbijanje naredjenja (kad neces da puses alkotest, nestanes muriji kad te zaustavljaju itd.) i jos neki neznam koji...
kolika ce bit zabrana a i kazna zavisi od toga koliko si prekrsaja uradio u istom trenutku i koji ti je put da dobijas zabranu za isti prekrsaj (ako si na primjer vec imao zabranu za prolazak kroz crveno 1 mjesec, drugi put ces dobit 3 mjeseca pa 6 pa godinu pa dvije...)...
ako si na primjer prosao kroz crveno, presjeko put pjesacima, prestrojio se u raskrsnici i nisi imao upaljena svjetla doci ce ti:
1. Crveno - 100 KM
2. Presjeko put pjesacima - 50 KM
3. Prestrojio se - 50KM
4. Svjetla - 50 KM
to ti je 250 KM, ali sve zavisi kakav je murijak na kojeg si naletio, ako je supak pisat ce ti sve, ako nije onda ces dobit samo 100 KM ;);).
i mozes dobit sve dokumente osim saobracajnog dijela (vozacka, saobracajna)... licna, pasos, drzavljanstvo, rodni list, kopija cipsa, to su licni dokumenti koje ti nijedna kazna nemoze zabranit da izvadis jer to moras da imas bez obzira na sve...
 
Član
mala ispravka

3. Prestrojio se - 40KM
4. Svjetla - 40 KM (ili 30 nisam siguran)

ostalo se sve slazem
 
Član
ihh koliko sam ja samo plavih koverti sa prekrsajnim nalogom nasao u sanducetu uuu... i uplatnicu da uplatim.. :icon_confused:
 
Član
arminnn je napisao(la):
mala ispravka

3. Prestrojio se - 40KM
4. Svjetla - 40 KM (ili 30 nisam siguran)

ostalo se sve slazem

;);)

dajem samo za primjer kako to ide, mada hvala na ispravci jer ni ja nisam znao kolika je kazna za ovo dvoje, iz glave sam rekao ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top