Oduzimanje vozacke dozvole !?

Oduzimanje vozacke dozvole !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Veceras sjedimo kuci,kad zvoni neko na vrata, stari ustaje otvara vrata, kad uposlenik MUPa donese neku potvrdu.. radi se o sljedecem :


Dakle, bez kazne, bez ikakvog upozorenja (kako je vrijeme doslo, mogu ti uzeti vozacku nizasta.. samo onak..)

Meni prvo sto je proslo proz glavu je onaj problem kad su mu ukrali tablicu, da nije zbog toga, no opet bi dosla kazna prvo kuci pa tek onda ova potvrda o oduzimanju vozacke ili sta vec.. sutra cemo otic do MUPa da vidimo o cemu se radi..

jel imao neko slican problem ili situaciju ?
 

LSD

Član
cuo sam da dolaze na vrata,al prvo posalju rjesenje i poziv da sam odneses u mup!a ovako :icon_question::icon_question::icon_question:
 
mom starom se desila ista stvar, proletio na crveno kod ekonomske, doslo ovako i morao predati vozacku na mjesec dana...
 
na sta nam drzava ide u te sate da policajac radi kao kurir i dostavlja tudje kazne iz eto ko zna kojeg razloga jer ti noke ocito se neznas dje problem nastao.
ovo da mi je ko pricao nebi mu povjerovao pa cemu sluzi posta, plava koverta, a svasta u pm
stvarno prvi put za ovo cujem i vidim da moze ti tako doci
 
Član
to ti je tepsija sredio, sto si mu nacuniro Funta :lol:
a cek' jel' ovo tebi doslo ili sta ?
subhanallah sta se sve nece desiti :icon_rolleyes:
 
Legend
eo ovak, ja neam pojma zbog cega je, zbog toga sam i zbunjen, ovo je doslo na ime starog (jer je auto na njemu) ali on ne vozi taj auto (1-2x mjesecno jer ima sluzbeno) tako da je ovo vjerovatno moja krivica, no opet ne znam do cega je..
stara isto ima vozacku, pa cemo predat njenu ako se bude moralo :D

sve u svemu, vidjet cemo sta je i kako je, veceras sam bas gledao ove radare (raspored) i ne mogu vjerovat da sam negdje prosao kroz crveno, jer fakat pratim, sto se tice brzine to nije sigurno.. znaci crveno ili me negdje pratio onaj civilni (jer pise u zakonu da te ne mora zaustavit vec samo snimit i onda on ima dokaz o prekrsaju) no opet ne razumijem zasto nije dosla kazna..

druga opcija je , kad mi je nestala tablica (ukrali je) moguce da su napravili neki prekrsaj sa njom, pa da je zbog toga ovo isto.. toga sam se pribojavao, ali opet nisam htio da mjenjam registarske oznake zbog toga, jer je bila mala tablica, a i na kameri se vidi koje je vozilo (marka,tip oznake i slicno) tako da se moze dokazat razlika..

vidjet cemo sta ce bit, pa vam javim ;)
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
na sta nam drzava ide u te sate da policajac radi kao kurir i dostavlja tudje kazne

Saobracajna policija u svojim vozilima nema aparat za alko test pa moras cekati 25 minuta da im donese kolega... Ma pih drzava, policija i zakoni...
 

Eko

Član
e ovo " ODMAH " ti mogu popusiti ... koliko je meni puta sa suda tako doslo "morate platiti ODMAH" i eo nista ... ne brini se ti .. lagano odi sutra , vidi dje je zapelo .. vjerovatno si prosao kroz crveno negdje.
al et vidjeces sutra sta i kako , ne sikiraj se , fuck the police, sto bi rekao Ipe loodi, nemogu oni pisati koliko ja mogu platiti hahaha
 
Član
.nOKe je napisao(la):
eo ovak, ja neam pojma zbog cega je, zbog toga sam i zbunjen, ovo je doslo na ime starog (jer je auto na njemu) ali on ne vozi taj auto (1-2x mjesecno jer ima sluzbeno) tako da je ovo vjerovatno moja krivica, no opet ne znam do cega je..
stara isto ima vozacku, pa cemo predat njenu ako se bude moralo :D

sve u svemu, vidjet cemo sta je i kako je, veceras sam bas gledao ove radare (raspored) i ne mogu vjerovat da sam negdje prosao kroz crveno, jer fakat pratim, sto se tice brzine to nije sigurno.. znaci crveno ili me negdje pratio onaj civilni (jer pise u zakonu da te ne mora zaustavit vec samo snimit i onda on ima dokaz o prekrsaju) no opet ne razumijem zasto nije dosla kazna..

druga opcija je , kad mi je nestala tablica (ukrali je) moguce da su napravili neki prekrsaj sa njom, pa da je zbog toga ovo isto.. toga sam se pribojavao, ali opet nisam htio da mjenjam registarske oznake zbog toga, jer je bila mala tablica, a i na kameri se vidi koje je vozilo (marka,tip oznake i slicno) tako da se moze dokazat razlika..

vidjet cemo sta ce bit, pa vam javim ;)

to smo ti i mi mogli odmah reci :p :p :p :p
 
Heh, pretpostavljam da ce ovaj shit i do mojih vrata doci jer su mi sinoc pisali za crveno...

Doduse, nisu mi izdali nalog... Valjda mi nece drot-kurir to donositi nego *ebeni postar koji dok dodje, prodju svi rokovi...


Koliko je kazna za crveno? 100-300km i 1-6mj bez vozacke... ?

Pretpostavljam da nema sansi da se izvucem samo sa novcanom kaznom... posto mi je prvi put da pisu za to, i uopste za neki "tezi" prekrsaj....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top