Obavezno procitajte tuning motora

Obavezno procitajte tuning motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a ti dobijas sa duzim ventilima vise vazduha u cilindru al onda zavisi oce li klip da dohvati ventile i onda haos a to je dobra ideja al samo da proracunas to a ja ne znam kako se to radi pitaj nekog iskusnog majstora bolje da stavis sire ventile i povecas kompresiju i ako imas nesto love daj majsorima da ti olaksaju zamajac to ti daje bolji odziv na gas i nesto vise obrtaja a i radilicu ne bi bilo lose olaksati ispolirato i na kraju balansirati a i zamajac se mora balansirati pa ako imas mogucnost stavi drugu lamelu ma ima tu dosta caka
 
Član
Ma uradicu nesto oko glave motora i ventila ionako imam ovu rezervnu pa cu na njoj raditi pa ako bude dobro onda ostaje a ako nebude dobro opet imam svoju staru glavu... Sto se tice radilice ja sam vec stavio drugu radilicu :) i klipove sa manjim kompresionim prostorom :) oni starti su imali vece grbe i veci je kompresioni prostor bio a ovi sada imaju maaalo manje grbe i njihovce klipnjace sam isto stavio tako da sad ima maaaalo manji kompresioni prostor nego prije a za ventile i glavu motora to cu sad polako raditi jer imam je u rezervi pa do ljeta cu je uraditi i staviti pa cu vidjeti jesam li ista izgubio ili dobio a uvijek imam ovu svoju normalnu ispravnu glavu motora sto je sada na njemu :) Hvala
 
moguce je da ima 120kw, zavisi kako gde se nadje. po nekim podacima sam nasao da ova sa 120 kw ima ubrzanje od 0-100 cak 6.2 sec, a ova druga od 136kw, ima nekde cini mi se oko 7 -7.5. jel moze onda turbo od njih da se stavi na moj motor. jel imas neku tehnicku ili servisnu dokumentaciju za te modele? da ja vidim sta tu sve treba, kako sta, gde ide itd. pa da probam to da nabudzim na moj motor. pitao sam ja ovde neke "majsore" oni sve kao to ne ide tako , ne moze ovo ono... a niko to u stvari nije ni probao da uradi, pa se boje da ne zajebu stvar. hvala.
 
Član
Kompresiju nisam mjerio uposte :) ne vjerujem da se ista povecala jer su to isto fordovi klipov, ista je glava motora kao i kod mene, od toga forda sam stavio i radilicu sto sam sa njega uzeo klipove, iste klipnjace, sve isto samo u ovih klipova su maaaaalo manje grbe gore na glavi klipa. :)
 
za huku sklapo sam motor od kartinga sve i djelic a od auta sam gledao i pomagao al znam nesto oko toga ma ucim jos bice vremena
 
za amavrenski turina moze da se ugradi na svaki motor to znas sigurno za dvotaktne nisam siguran jel nisam vidio ni cuo za to al za ove cetverotaktne moze na sve modele.Tu treba da se promjeni izduvna grana turbinu mozes da nadjes od bilo kojeg auta nije bitno al zavisi kakva je.
Ima tu muke oko turbine to je za prave majstore to ne moze svako da radi.Nego ti ako oces snage radi nesto drugo ne kazem da turbina nije dobar izbor povecanja snage i momenta al skupo te izadje bolje radi neki laksi tuning motora npr zamajac olaksaj izbusi i balansiraj, stavi drugu izduvnu granu, usis ispoliraj i izduv to su sitnice al na tome se dobije a ne kosta puno, jel to direktno ubrizgavanje il sta. ima li platine il tranzistor
 
jeste direktno ubrizgavanje. pravo da ti kazem ne znam za paljenje sta je. ima dosta zica izlaze odatle. nisam hteo da otvaram nista to je jos uvek sve fabricki podeseno i savrseno radi, i nista bukvalno nije ni dirano. a turbinu sam nasao za 100e u beogradu, doduse polovnu, od mazde 4x4. pa zato sam ja i hteo da vidim neku servisnu dokumentaciju da vidim dali bih ja to mogao da odradim. razumem se nesto u kola, ne preterano, nisam nista do sad budzio, popravljao jesam pa sam mislio da bih ja to mozda i mogao da odradim. a inace sam mislio prvo da odradim chip tuning, pretpostavljam da moze, jer ima kompjuter. hvala u svakom slucaju za savete. nadam se da ne smaram.
 
Član
Radi sta hoces, al ne ovo olaksavanje zamajca, koje Honda Power spominje. Kupi neki olaksani zamajac koji je neki poznati proizvodjac-tuner napravio. Nestrucno olaksan zamajac moze te bukvalno ubiti, ja se ne bi zezao sa tim nikako.
 
ma dobro za zamajac kako oces al skup ti je da ga kupujes a jel ti auto ima razvodnik paljenja i iz nega ide 5 kablova ako to ima onda je sa platinama a turbinu ti ne znas sigurno da postavis to treba precizno da se uradi. znam neke koji nisu stavljali drugu izduvnu granu koja ima za turbinu vec su sekli onu sto je na autu i ubacivali turbinu a onda opet varili i moze se voziti al treba to tacno ustimati a to je za majstore
 
da ima razvodnik paljenja. ne znam da li su unutra platine, ili je mozda i magnetno palenje. a od neke dokumentacije jel imas nesto, za ta dva modela (tri)? ili mozda mozes da me uputis gde da probam da skinem. ja jurim po netu ali nista jos konkretno nisam nasao. ili mozda neko drugi zna gde da to nadjem. hvala.
 
ja neznam tacno al imo sam jednu adresu gdje imaju sva auta od 1900 do 2006 al ne mogu da se setim ima tu i podataka svasta ako se setim stavicu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top