Nurija Mahmutovic - Golf 4

Nurija Mahmutovic - Golf 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko ja znam najbolje vrijeme sto je Nurija opalio bilo je u Mostaru 13.9, a turbina je iz Tuarega bila i to je naručio iz Španije tamo on ima prijatelje pa mu oni slali,(ja mislim oko 2200 eura da je platio-davno je to bilo i ne sjecam se) onu keramičku lamelu je placao 900 Eura u to vrijeme,Hota mu radio klipove i tu je bilo oko 2000 -3000 hiljade maraka ako ne i vise, nitro punio u Rijeci po 100 eura ga izidje dok posalje i vrati a godina 2006 nije to kao sada 40-50 km da ti je napune.
Čip je radio u Tuzli negdje 750 km platio za onih 30 konja prvih i nakon godinu dana kada je otisao kod Srđana mu ovaj rekao da nije dobio ni blizu 30 konja.

POENTA - nije to bilo samo 2 3 dijela i obustavi, na golfu je Nurija izmjenjao sve sto se moglo izmjenjati (PARE I PARE JE ULOZIO U GOLFA)
U svemu tome mu je pomagao jedan momak iz Slovenije što je imao Pola dizela koji je isao 12 sec i ovaj mu govorio sta da uradi, prepravi i još onaj momak iz Hrvatske što je onoga Leona vozio dizela isto 12 sec sto je isao.
 
Legend
Hehehe, joj bajki sto napricaste :)

Krenuli smo na trku u mostar kad je golf stao u sarajevu na stanici kod grasa. Edo nam je taj dan ganjo lemilicu kod jarana nekog u garazi. Na stanici stojali srdjan mtopic nurija, ja i bilo jos neke raje, srdjan nam pricao dozivljaje i iskustva, nurija nervozno hodao u krug, a mtopic, lale i ja pili pive iz gepeka mog audija. Hota je nuriji radio prepravku izduvne grane i jos nekih detalja da bi se mogla namontirati turbina od touarega jer ona kontra stoji. Na golf je bila sinter lamela 4 kraka, intercooler, neki narucen iz US, dizne, nitro koji je ganjao negdje dole po HR, ja mislim da je to radio sa momkom koji je tada vozio venta, a danas bice da vozi golfa 2. Vento je bio dizel vozio nekih 14sec. A nitro smo punili u tuzli, tacnije u Lukavcu u firmi Messer.

Kakvi crni klipovi :)

Cuj turbo od kompresora mercedesa, to neki novi model izasao :)
 
Legend
Ne mogu da vjerujem sta sve procita... :lol:

Necu da komentarisem sta je bilo prije, znam samo da je motor (blok, klipovi, klipnjace, glava) fabricki:
1.9 TDI PD 130ks, znaci nista u motoru nije mjenjano...
ako nekome nije jasno sto:
fabricki motor: 1.9 TDI PD moze podnijeti "dobro slozenih" do 350ks...

Alen kupio sa:
- sportskim diznama (samo Nurija zna koje su :cool:)
- IC veliki
- Tuareg turbina
- nitro sistem
auto je bilo u totalno losem stanju kod kupovine...

Alen uradio:
- kompletan motor ponovo, jer je nitro ucinio svoje
- novu turbinu 320 CDI
- skinuo Nitro
- SM-Chip 200ks na 3500 obrtaja u 4 brzina...

auto ima dosta brutalne snage, al na 402 nije puno konkurentan jer koristi snagu kasnije...
sta ce tacno uraditi ni Alen sam ne zna, al budemo vidjeli... ;)

p.s.
A Nurija je legenda... ;)
 
Legend
Liga je napisao(la):
Ne mogu da vjerujem sta sve procita... :lol:

Necu da komentarisem sta je bilo prije, znam samo da je motor (blok, klipovi, klipnjace, glava) fabricki:
1.9 TDI PD 130ks, znaci nista u motoru nije mjenjano...
ako nekome nije jasno sto:
fabricki motor: 1.9 TDI PD moze podnijeti "dobro slozenih" do 350ks...

Alen kupio sa:
- sportskim diznama (samo Nurija zna koje su :cool:)
- IC veliki
- Tuareg turbina
- nitro sistem
auto je bilo u totalno losem stanju kod kupovine...

Alen uradio:
- kompletan motor ponovo, jer je nitro ucinio svoje
- novu turbinu 320 CDI
- skinuo Nitro
- SM-Chip 200ks na 3500 obrtaja u 4 brzina...

auto ima dosta brutalne snage, al na 402 nije puno konkurentan jer koristi snagu kasnije...
sta ce tacno uraditi ni Alen sam ne zna, al budemo vidjeli... ;)

p.s.
A Nurija je legenda... ;)

Od koga je alen kupio kola ?? Golf je bio u odlicnom stanju kad je otisao od Nurije..
 
Legend
daki je napisao(la):
Od koga je alen kupio kola ?? Golf je bio u odlicnom stanju kad je otisao od Nurije..

Nurija je prodao auto jednom momku sa foruma (Bosko) ne sjecam se nika tacno, pa je on nesto radio, pa je auto otislo i od njega nekom trecem, ne znam kojim racunicama... pa je tek onda Alen M. kupio to auto i poceo ga odrzavati kako treba...

;)
 
Legend
Liga je napisao(la):
daki je napisao(la):
Od koga je alen kupio kola ?? Golf je bio u odlicnom stanju kad je otisao od Nurije..

Nurija je prodao auto jednom momku sa foruma (Bosko) ne sjecam se nika tacno, pa je on nesto radio, pa je auto otislo i od njega nekom trecem, ne znam kojim racunicama... pa je tek onda Alen M. kupio to auto i poceo ga odrzavati kako treba...

;)

Ahh pa znam da je bio ok, pa reko nemoguce da ga je bosko zezno, znam da je i on cuvo kola
 
Legend
Lav je napisao(la):
ta graza gdje se lemilo je moja :)
uh al je to bilo davnoooo

Ja podjo napisat tvoj nick, al reko provalicu se. Bio je i Micky tad sa nama. Doduse ja nisam iso u garazu :) ja sam cuvo pive
 
MOzda i nije klipove ali nesto mu je radio i mnogo mu para uzeo, 2-3 puta dolazio da dogovara sa njim.
Druga stvar nitro je mozda kasnije punio u Tz ali ispocetka nije 100 % jer sam bio prisutan kad je zvao Mazu u Mostar da mu napune, i problem je bio sto su oni tankali nitro pa umjesto 5l da napuni napuni manje.
A ti ako mislis da sam ja manje upoznat sa golfom slobodno pitaj REĐIJA znas ga 100% što vozi 4 sivu,mozda sada ne vozi ne znam koliko sam puta proveo u tom autu i na putovanjima./Ma ni njega ne pitaj pitaj NURIJU direkt :D
Ja sam došao kasnije do grasa ,kada je bio Topić iz Gradiške sa onom narandžastom astrom.
I govori Nurija da vidiš scene, bila naljepnica na golfu KAO TATA MI KUPIO i neka žena prolazila i kao okrenula se i gleda i VIČE DOBRO TI JE AUTO TATA KUPIO.
 
Član
zna amir-celo sta je sve radjeno na golfu on je odrzavao golfa nuriji i radio huki vr-a taj vr6 je prodan tek uradjen nije ni jednu trku vozio koliko sam ja upoznat
 
Član
jedini covjek koji je drzao to auto u TOP stanju je nurija, ovi drugi sto su uzeli to od njega, zali boze auta koje upropastise...
 
Član
...koliko rasprave oko auta macko moja...

Nurija je po meni covjek legenda kako vec govorite samo po jednom, a to je da je bio dobar vozac (valjda je jos uvijek:) )
To bar znam iz neki prica, covjeka licno neznam. A to sto je sastavio dizela kakvog je sastavio je drugi par cipela. Sa pozamasnom cifrom je raspolagao u trenutku kad tuning kod nas nije bio na nekog nivou, napravio nesto sto se nije bas vidjalo na cesti tada i bio je zaista bum.
 
Član
Često sam u sapni prolazio pored tog golfa, i pitao se zasto e opremljen za trke kad toga kod nas nema, naravno da sa 13-14 godina nisam znao nista o SR-u, a sad se na neki nacin ponosim sto je covjek iz mog kraja.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top