Novi ljubimac, SAAB 9000 turbo

Novi ljubimac, SAAB 9000 turbo

Super Moderator
ne znam to tacno al sad sam se sjetio da je imao duzi gepek, mislim vise lima na gepeku i da su stopke bile malo sire i takodje sa ovim ovako spojene preko cijelog gepeka i farovi i maska malo nizi i siri
bio je maslinasto zelen i automatic mjenjac koji je crkavao par puta haha, sva sreca pa je kod tebe manual :finger:
 
Pridružujem se čestitkama, ovo je prava egzotika koju kupuju znalci. Novi modeli SAABa nisu ni blizu po karizmi kakvu imaju ovi stariji modeli, a apsolutni broj 1 je 9000 Aero.
 
Član
Pridružujem se čestitkama, ovo je prava egzotika koju kupuju znalci. Novi modeli SAABa nisu ni blizu po karizmi kakvu imaju ovi stariji modeli, a apsolutni broj 1 je 9000 Aero.

Hvala hvala P-Fan :)

Danas zamijenjen filter goriva, na njemu je bio fabrički punih 20 i kusur godina pa mislim da je davno odradio svoje. Auto sada ide dosta zdravije, dobio je na elastičnosti i brzini. Mala razlika ali primjetna.

Sutra sređujem termoprekidač, termostat i novi permant. Da sam miran pred zimu jer mu je neko stavio termoprekidač sa nekog drugog auta pa je možda zbog toga nešto veća radna temperatura u gradskim uslovima vožnje. Takođe idem na pregled kompletnog klima sistema kod Dine u Bare... Pa eto bit će fotki.
Usput, evo jedna dok sam čistio auto... set alata koji fabrički dođe uz SAAB... očistio i vratio nazad. :)
Photo0163.jpg
 
Član
Malo smo uživali sa njim pa otišli na pranje... :):):)

Photo0179.jpg

Photo0178.jpg

Photo0175.jpg

Photo0176.jpg


Slike su malo lošije kvalitete jer su slikane mobitelom... onako usput ali oprostit ćete! :D
 
Član
U međuvremenu stalo auto na sred puta... o_O Mislio sam da je riknula benzinska pumpa, međutim nakon što sam proveo 5h u servisu i prekopao čitav auto od motora, benzinske pumpe, osigurača, instalacija itd. ... na kraju dođemo do releja čiji su kontakti oksidirali i nije slao struju na pumpu.:mad::mad:
Očišćeni kontakti, vraćeno sve i auto ide kako treba... :car6:

Savjet, da li neko zna gdje se može uzeti crna alkantara na metar ?
 
Član
U međuvremenu stalo auto na sred puta... o_O Mislio sam da je riknula benzinska pumpa, međutim nakon što sam proveo 5h u servisu i prekopao čitav auto od motora, benzinske pumpe, osigurača, instalacija itd. ... na kraju dođemo do releja čiji su kontakti oksidirali i nije slao struju na pumpu.:mad::mad:
Očišćeni kontakti, vraćeno sve i auto ide kako treba... :car6:

Savjet, da li neko zna gdje se može uzeti crna alkantara na metar ?
Samo da kazem svaka cast na izboru auta, masina je samo takva
Sto se tice alkantare imas uzet u fisu vitez neznam u drugim poslovnicama valjda ima, ja uzimo sebi crnu 6-7km 1,2m sa 1m,
 
Član
Vjeruj mi i sa ovim trokrakim setom je nizak odnosno tvrd. Šta će mi više po ovim našim cestama. Ležanje na cesti odlično!:happy:
 
Top