Novi ljubimac, SAAB 9000 turbo

Novi ljubimac, SAAB 9000 turbo

Član
To je normala za ovaj auto, novi automobili imaju tu foru da je temperatura zakucana na sredini, te neki stariji njemacki automobili. Ostali su vjerno pokazivali temperaturu motora i ona se mijenja u zavisnosti od uslova voznje. Nije nikakav problem ako se masina ne pregrijava, ali promjeni ti senzore ako ti je volja.
 
Član
To je normala za ovaj auto, novi automobili imaju tu foru da je temperatura zakucana na sredini, te neki stariji njemacki automobili. Ostali su vjerno pokazivali temperaturu motora i ona se mijenja u zavisnosti od uslova voznje. Nije nikakav problem ako se masina ne pregrijava, ali promjeni ti senzore ako ti je volja.
Ne pregrijava se, dođe do ove vrijednosti na slikama i tu se zdarži. Ali provjerim još...

Motor mi je 2,0 turbo 143kW i gledajući ovu stranicu koja govori o svim verzijama SAAB-a 9000, izgleda da ....
http://cararac.com/engine_output/saab/9000.html
saab.jpg
 
Član
Kod majstora na Lukavici, prvo su mi gledali termostate, cijevi , tecnost i sl... na kraju skinuli hladnjak, nesto ispirali i vratili...Uglavnom auto se nije grijao na ravnom , samo kad mu dam dosta gasa uzbrdo...Sad je sve tip top... sve da puno auto blokova natovarim i gas do daske, zakovan je na 90c ..
 
Član
Kod majstora na Lukavici, prvo su mi gledali termostate, cijevi , tecnost i sl... na kraju skinuli hladnjak, nesto ispirali i vratili...Uglavnom auto se nije grijao na ravnom , samo kad mu dam dosta gasa uzbrdo...Sad je sve tip top... sve da puno auto blokova natovarim i gas do daske, zakovan je na 90c ..
Promijenit ću i ja prvo tečnosti i termostat, a kad se to bude mijenjalo reći ću im za svaki slučaj da se hladnjak ispere. Još jedan čovjek koji ima dva SAAB-a rekao da kada je sredio hladnjak sve je ok bilo. Danas ide ulje u kočnicama (nije nikada mjenjano), ulje u servu, nove NGK sviječice te zračni i filter goriva.
 
Član
Danas završena zamjena ulja u kočionom sistemu, pa je sada kočenje puno bolje nego prije. Bilo je dosta mulja i zraka... Usput, zamijenjene su sviječice, stavljene nove NGK, kao i filter goriva i zraka.
Photo0158.jpg

Photo0162.jpg


Takođe, primjetio sam, a to su mi i rekli da je termoprekidač sa nekog drugog automobila te je to možda jedan od razloga zašto je temperatura nešto veća nego je to normalno. Naravno naručen je novi termoprekidač ili kruškica, termostat i usput će biti promijenjen permant. Trenutni je izmjeren na -10 C, sigurno je dosipano vode i sl.

Kada smo radili danas, primjetio sam raskopčan džek sa kompresora klima uređaja. Sad zašto pojma nemam, vratio sam ga ali pošto je klima potrošena nisam uspio vidjeti ispravnost. Još nešto sam primjetio, iako je na automatskoj klimi naštimano Lo. kao LOW ... puše mi vruče ??? Šta bi moglo biti'???
eusa_eh.gif
 
Član
Ljubomoran sam, ali stvarno.:bawling:
Aj' na PM, ako nije problem, koliko je keša bio i još par sitnica me interesuje. Hvala.
Svaka čast na kupovini, prošle godine sam vozio kolegu iz Banjaluke u Sarajevo da kupi sličnog 9000 AERO na moj nagovor i voza ga i dalje i mislim da je jako zadovoljan.:)
 
Član
Ljubomoran sam, ali stvarno.:bawling:
Aj' na PM, ako nije problem, koliko je keša bio i još par sitnica me interesuje. Hvala.
Svaka čast na kupovini, prošle godine sam vozio kolegu iz Banjaluke u Sarajevo da kupi sličnog 9000 AERO na moj nagovor i voza ga i dalje i mislim da je jako zadovoljan.:)
Ne bih o cijeni, recimo da sam jako zadovoljan kupovinom. Ja sam još pod utiscima i par dana nakon kupovine...:angelic:
 
Super Moderator
Kod mog se bilo pokvarilo grijanje, samo hladno je puhao kako god nastimas. A sto je cijena tajna pa nije milion :)
 
Član
Kod mog se bilo pokvarilo grijanje, samo hladno je puhao kako god nastimas. A sto je cijena tajna pa nije milion :)
Eh eto kod mene je nekako mlako, vruće ali pogledat ćemo to u ponedjeljak i utorak. Našao sam nešto zanimljivo, ovo je fabričko Harman&Kardon ozvučenja za SAAB 9000 zajedno sa pojačalom.
T2e_C16h_s_E9swmc_Mt7_BSE3t_D5_Dvg_60_57.jpg
 
Član
Ako si kupio ovog saaba od vlasnika iz Visokog znam lika koji je cackao oko klime, jer nije radila, a da li je napravio sta ne znam ako zelis raspitat cu se!
 
Član
Ako si kupio ovog saaba od vlasnika iz Visokog znam lika koji je cackao oko klime, jer nije radila, a da li je napravio sta ne znam ako zelis raspitat cu se!
Jeste to je taj. Ma hajde klima mi sad i nije potrebna toliko jer ide zima, može sačekati npr. do proljeća. Usput, našao sam jednu osobu koja ima 9000 stranca, pa dijelova kamara ima po finim cijenama... između ostalog i kompresor klime ima za svaki slučaj.
 
Super Moderator
Rijesit ces valjda to, bitno je da radi grijanje :)
Sad kad sam malo bolje gledao slike sjetio sam se da je kod mene bio malo noviji 9000 onaj sa duzim gepekom
 
Top