Novi clan sa ogromnim problemima

Novi clan sa ogromnim problemima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da krenem od samog pocetka. ja ti otisao da kupim auto :=) sala mala...Uzeo sam Audi-a 100 C4 sa ugrađenim plinom (monopoint) i reko da mu promijenim ulje i filtere, poslije toga sam zazalio sto sam i pomislio to da ucinim. Poslije promjene filtera auto je prvo pocelo da divlja i trese na plinu, majstor pojaca na onom malom vntilicu dotok lina i auto se malo umiri i trajalo je svega 2 dana ta idila. Onda je pocelo da divlja i na benzinu i na plinu da padaju obrtaji i da se gasi auto kako u voznji tako i pri stajanju na crveno svjetlo, prilikom stiskanja papucice kvacila ili kocnice. Onda smo otkrili da je scrijevo sa usisne grane suplje i isto zakrpili i onda je poceo da dize obrtaje ociscene svjecice leptir za dovod zraka isto tako i sutradan isti problem kupim nove svjecice jer su stare bile vidno istrosene, ali dzaba i dalje divlja. Na dijagnostici je pokazalo gresku vezanu za lambda sondu koju je sef ponistio. Posto je auto pocelo da se ponasa normalno na benzinu ne drhti ne trese ne gasi se pomislih evo ga samo jos plin da sredim i odem kod darkoma, ali on nista nije mogao nastimati vec je ustanovio da je kao protokomjer otisao. Iskljucivao ga je i auto je malo mirnije radilo na plinu ali je obrtomjer i dalje divljao sa 800 na 140 i opet na 800 prebaci na benzin i turira ga izbacuje crni dim ali bas kao ciro. i opet kod mehanicara nazad i on kaze nema sanse da je protokomjer sve dok mu nisam ispricao sta se deslo kod darke i taj je i sam probao i slozio se sa njim. Malo sam guglao i djelimicno su problemi slicni, ali mene sada buni to sto svi sa tim problemom imaju problem sa vucom tj. ne vuce i sporo prima gas i sl. kod mene cupa ko lud, a procitao sam i da postoji nacin da se ispita maf dal radi ili ne sigurno. Jedino sto nisam gledao je bobina. Jel mi mozete ikako pomoci oko ovog slucaja jer mi je bas dozlogrdilo nagadjanje jes ovo nije ovo . a darkom ko da je protokomjer zvaka kaze mijenjaj (kad sam mu rekao pa ima li kakve garancije da je sigurno on onda mi tek rece pa probaj uzeti na otpadu polovan pa ako ne bude to vrati) Unaprijed se izvinjavam ako je nabacano i bez redoslijeda, ali ja to u huji i zelji da sto prije napisem i dodjem do rjesenja
 
Imao sličan problem i u pitanju je bila bobina tj. žica koja vodi do nje je pukla. Zalemio žicu i sve bilo uredu. Pogledaj i ti instalaciju do nje. Idi od jeftinije opcije :)
 
slicno sranje imao,kod mene je leptir gasa,cistio ali nikakve fajde,kupio novi,dobrom elekrticaru otisao kalibrirao ga i to je to...
 
Ko nije imo benzinca ,i nije imo taj problem.Mozes pogledat i temu "ford fiesta gasenje".Tu smo pricali na istu temu,isti problem samo drugo auto..Isti problem imam,sve isto i isto se pocelo desavat nakon filtera-goriva i malog servisa.Isto i dijagnostika pokaze l.sondu.Znaci,dijagnostiku otpisi.L.Sondu ce ti pokazat uvjek kada nesto nije uredu s izduvom .A problem s izduvom moze napraviti hrpa stvari.E u tome i jeste belaj.Mora se naci problem bez dijagnostike,gdje sta ne stima.Na izgled sve stima.A ustvari problem postoji.Dok ti je izbacivo crni dim tad je bilo najgore.Posle toga auto pocne da vuce normalno,samo sto se slabo odaziva na gas.A to sto ti dize obrtaje i spusta jeste zbog toga sto senzor regulacije ler gasa je povezan s glavnim kompijuterom.Cim on registruje smetnju da ce se motor zagusit,on mu dize obrtaje i pokusa da odmah vrati u normalan rad.Kao npr kad ides i saltas brzine cujes zvuk motora,i cujes kako s epolako vrati na normalan rad.A sad nece,jer ima ili manjka zraka,viska goriva,prekid elektrike i onda pocne da stuca.Mogu te razumjet,citav mjesec sam s tim problemom i jos nisam naso resenje.Ali evo,ovdje su mi ljudi pomogli da barem znam pravac gdje cu.Ali sam uvjeren da je problem na relaciji gorivo-zrak-smjesa.
 
Leptir gasa sam cistio kod majstora kupio sprej sa ciscenje kraburatora 16 KM i dobar je ( uspjeli smo uglancati da se moglo ogledati na njemu ) tako da do prljavstine nije sigurno jedino ta kalibracija ne znam da nije do toga. Muhamede kod sebe sam za sada otkrio da mi je vukao fals zrak na crijevu koje ide sa MAF senzora na usisnu granu (gumeno crijevo puklo na mjestu gdje ide selna ) Posto je kod mene dodatno problem da imam plin i to onu najgoru varijantu (kupio od neke stipse auto) imao sam problem i sa plinom isto, ali me malo majstor zeznuo, jer je pomijerao razvodnu kapu, pa sad moram prvo to da ustimam da bih mogao dalje da vidim u kom smjeru da idem. Do sada su mi trojica rekli da je MAF senzor otisao, mada mi tesko povjerovati u to, jer niti jedan nije dokazao da je zaista tako (najlakse je reci otislo kupi i da mijenjamo,a sta ako ne bude to, sta onda). Sutra idem traziti nekog elektricara da provjerim i nastimam razvodnu i provjerim bobinu dal je ok, pa cu vidjeti dalje. Ako znate vi nekog dobrog elektircara javite (samo da nije ISMAR, njega ni bog ne moze uhvatiti izgleda covjek ima telefon nikada se ne javlja na njega :muted: )
 
Leptir gasa sam cistio kod majstora kupio sprej sa ciscenje kraburatora 16 KM i dobar je ( uspjeli smo uglancati da se moglo ogledati na njemu ) tako da do prljavstine nije sigurno jedino ta kalibracija ne znam da nije do toga. Muhamede kod sebe sam za sada otkrio da mi je vukao fals zrak na crijevu koje ide sa MAF senzora na usisnu granu (gumeno crijevo puklo na mjestu gdje ide selna ) Posto je kod mene dodatno problem da imam plin i to onu najgoru varijantu (kupio od neke stipse auto) imao sam problem i sa plinom isto, ali me malo majstor zeznuo, jer je pomijerao razvodnu kapu, pa sad moram prvo to da ustimam da bih mogao dalje da vidim u kom smjeru da idem. Do sada su mi trojica rekli da je MAF senzor otisao, mada mi tesko povjerovati u to, jer niti jedan nije dokazao da je zaista tako (najlakse je reci otislo kupi i da mijenjamo,a sta ako ne bude to, sta onda). Sutra idem traziti nekog elektricara da provjerim i nastimam razvodnu i provjerim bobinu dal je ok, pa cu vidjeti dalje. Ako znate vi nekog dobrog elektircara javite (samo da nije ISMAR, njega ni bog ne moze uhvatiti izgleda covjek ima telefon nikada se ne javlja na njega :muted: )
Ja iste probleme imam,i 1mj.sam ko kurva hodo od servisa do servisa,i odusto sam.Auto i dalje trokira,slabije se odaziva na gas ali ide barem,mada je poprilicno teze vozit kroz grad i po snijegu jer zna posteno da zatrza.Sto se tice MAF senzora,to mozes provjerit na tri nacina.I meni su govorili 100% MAF.Prvo,odkopcaj utikac s MAF senzora pa provozaj vidi kako se ponasa.Drugo,izvadi usisnu granu iz senzora i odrvni cep za ulje motora,i vidi kako auto tada radi,jel se vratio stari zvuk i rad.Ako jeste,onda znas gdje trazit problem.A isto imas poseban sprej za ciscenje MAF senzora,jer on ima unutra kad skines jednu veoma osljetljivu iglicu .Ona mjeri i regulise koliko zraka treba propustit u smjesu.Ako nadjes isto auto na odpadu,zamolis covjeka da isprobas na licu mjesta..to je cas posla i vidis.Nemoj da kupujes napamet.Bolje daj covjeku na kafu da isprobas neki dio nego da ga kupis jer kosta oko 60KM-polovan.Najbolje ti je da nadjes istog na odpadu,platis covjeku i isprobaj sve sto je sumljivo..jeftinije ces i bolje proci nego da stradas kao ja.Ja sma bacio 200KM u ta nagadjanja i kur*** od majstora.Na kraju kupis sve sto kaze,i on se jednostavno okrene ,ostavi te ..jer ne zna.To nemoze popravit samouki majsotri,vec majstor koji zna koliki napon,pritisak,kolicina neceg treba biti .Jer moze ti sve raditi,a recimo ima slab napon prema nekom od snezora.Jer to nikada nece se desit da uto stane i onda trazi problem.Uvjek radi dovoljno da vozis,al da se mucis.U tome jeste problem.Dijagnostika nije tacna kod ovih starij modela svih,i normalno da oni koji ne znaju princip rada motora nemogu ni otkloniti kvar.
 
100 % si u pravu i sam sam prosao kroz sve to ili barem 90% toga. Ociscen je MAF senzor, leptir gasa, guma koja ide sa MAF-a na usisnu granu ociscena i dalje isti problem... samo sto je mene moj majstor usrecio diranjem razvodne pa sam sa 70 l benzina i 40 l plina uspio da pređem rekordnih 380 km... zato je sad parkiran i sutra abd odoh da nastimam razvodnu i da provjerim bobinu, pa cu onda dalje da vidim sta mi je ciniti... mozda i ta potapanja u nitro sto su tebi savjetovali da i to probam (ali prvo da otkrijem sta trebam potopiti :oops:) u svakom slucaju ako uspijem otkriti u cemu je kvaka obavjestit cu vas.
 
100 % si u pravu i sam sam prosao kroz sve to ili barem 90% toga. Ociscen je MAF senzor, leptir gasa, guma koja ide sa MAF-a na usisnu granu ociscena i dalje isti problem... samo sto je mene moj majstor usrecio diranjem razvodne pa sam sa 70 l benzina i 40 l plina uspio da pređem rekordnih 380 km... zato je sad parkiran i sutra abd odoh da nastimam razvodnu i da provjerim bobinu, pa cu onda dalje da vidim sta mi je ciniti... mozda i ta potapanja u nitro sto su tebi savjetovali da i to probam (ali prvo da otkrijem sta trebam potopiti :oops:) u svakom slucaju ako uspijem otkriti u cemu je kvaka obavjestit cu vas.
Nek ti je bog na pomoci :D i obavezno javi sta si radio,i jesili otklonio kvar.Nije problem u autu,kvaru..potrebno je samo imati dobrog mehanicara koji ce se zanimat za kvar.Ali gdje god ostavis auto,on uzima neka sto je brze uzet pare.Pa ako potrosi 10 sati na vozilo,i nek je sat 10 maraka platicu.Al nadji uzrok.Ovako moj druze,to ti je samo MOZDA. OVO mozda ONO.Jos sam ja iso u prave servis.I nakon toga odusto.Nemam vise zivca,a i nisam lud davat im novac za nista.Ni ja nisam prvojeravo bombinu,mada kod ovakvog kvara..simptomi su isti,a uzrok moze biti dosta toga.Jedan prijatelj je isto imao problem,iso je cak i Hrvatsku u serivs,nisu mu napravili.Nakon 4 mj,svratio je na neki otpad da kupi nesto..i objasnio je covjeku,covjek mu je napravio za 10m.Tako da..treba imat malo i srece pa potrefit na posten servis ili postenog covjeka.
 
Kod mene znam da mora biti nesto sto je zajednicko za plin i benzin, jer zeza i na jednom i na drugom tako da jedino dolazi u obzir bobina, razvodna i mozda dizne, pa cu poslije toga da vidim dalje sta i kako. Tek poslije toga cu da se predam i da probam taj MAF senzor.Zaboravio sam dodati jos da sam imao jednu anegdotu prilikom zakretanja razvodne i kad smo ustimali koliko toliko da radi mirnije auto, tada skinemo poklopac gdje se sipa ulje auto poce kasljucati i na kraju se ugasi i tako nekoliko puta se gasilo ( prvi put u zivotu sam i to vidio i dozivio)
 
Poslednja izmena:
Član
Imao problem na g4 benzin dam gas pocne da trza pa proguli pa opet trza,znaci otvorio haubu I ugasio svjetlo u garazi a auto ostavio upaljeno I pocnem turirat kad ono ispod haube pravi mali vatromet :D bobina ili ti male lule na bobini (u mene je bobina cetverouglasta I Na njoj cetiri lule na koje Idu kablovi svjecica) znaci struja probijala na dvije lule i auto trzalo jer nije dalo varnicu u pravi momenat lule su pukle Uzduzno da je to jedva vidljivo okom .trazio bobinu I koju god nadjem puknuta a nova 180 maraka.uzmem izolir traku i omotam oko obje lule samo podebljam vratim kablove,cudo vise ne probija.drug provjeri dali struja probija negdje po mraku digni haubu i turiraj.neka I muhamed isproba ovako
 
Član
kako ti nije izbacivalo missfire na dijagnostici ako nije palio smjesu na vrijeme? mislim na golfa
@autor teme: odvezi majstoru nek vidi struju i smjesu, ne vrijedi se zafrkavat a mozda je neka sitnica...probaj MAF uzet od nekog da probas ako ima isti ili u autodijelovima/otpadu-gdje vec budes kupovao...u vecini slucajeva daju da isprobas, samo ga nemoj ostetit...jos bolje ako imas nekog poznatog na tim mjestima
ako MAF ne mjeri pravilno moze se desiti da imas vucu solidnu a da bez opterecenja zeza-gasi se..isto je i sa lambdom...nek neko premjeri kako se lambda ponasa na leru i koju voltazu baca...
danas dijagnostika spala na resetovanje gresaka pa sta bude...ozbiljan majstor zna rijesit problem a ne nagadjat sta je
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top