Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Nissan Silvia s12 - Pure Drift Car

Danas malo uhvatio vremena, opet strka panika,
ima me svugdje ali me nema nigdje :D
jebeno

Danas ubacivali sjedista20140505_115103.jpg , prepravljali i sl .
Malo više detaljnije


20140505_115111.jpg 20140505_115118.jpg 20140505_115212.jpg 20140505_115225.jpg 20140505_115312.jpg 20140505_115325.jpg 20140505_115422.jpg 20140505_115441.jpg 20140505_115532.jpg 20140505_115644.jpg 20140505_200222.jpg Zadnja slika ,rastavljeno sve ocisceno, bilo je svega unutra .Cistio sam pola dana.
Na kraju to je to gotov proizvod :)
Sto se tice enterijera neki omp volan,hidraulična ručna i to je to .
A sa vana , tu vec ima posla,auto baš u lošem stanju,kad sa nekim stanem na semafor kontaju kakva je ovo "ašćija"
I uvjek posmatraju moje štopke :)
Imam još problema sa dihtungom na izduvnoj, to cemo morati praviti ručno,bilo je ok nekoliko dana ali opet se poremetilo.To je sledece na spisku dugačkom.
Takodje produžena ručica mjenjača , baš je bila nekako nezgodna,teško objasniti riječima.
Uglavnom sa parama ne mozete kupiti srecu , ali mozete silviu :)
Iz auta uvjek izadjem sa osmijeh i srećom.
Svašta smo još radili ne mogu se više ni sjetiti.Nisam neki super forumaš :)
Sada garaža , pa do sledećih radova.
Lijep pozdrav
 
Član
Uvijek kad sam otvarao garazu od Fieste ovdije izlazio sa osmijehom,tako i sada,drug samo naprijed da sve sredis pa onda drift iz dana u dan :D
 
hvala momci
Evo jedan snimak , starog sam provozao sjebao se :D Cudno mu auto izgleda , uzvrtio se nesto pa sam ga morao ispoštovati.
Prva , druga ,treca,ja stao kasnije ,on se drzi za nos.
Reko šta ti je ,kaže on , neki pritisak u glavi :D hahahah
 
Mjenjač sređen , sada je mnogo bolji ,bio je dalek i malen .
Sledi još volan i ručna neka home made
i prava drift kurva :)
20140506_151422.jpg
 
Svaka ti dala :D vrlo zanimljiv model imaš :D Vidim da voliš istočnjake imam u porodici dvije AE86 jedna za brdskih a druga za ćejf :D
 
Član
Druze irmsches da te nesto pitam (ili bilo ko ako zna odgovor)

Prije jedno 2 godine sam vidio da je neko prodavao isto Corollu, ali AE85 znaci brzi mrtav konj od nje. Ja mislim da je bila hatchback Levin i imala je oko 55 konja, ugl. onaj najsporiji motor 1.6 4A serije i bila je plava... Interesuje me zna li neko sta je bilo sa tim autom.

I da naravno sve pohvale za lakijevu Silviu i tvoju Corollu (Y) JDM4Life
 
Druze irmsches da te nesto pitam (ili bilo ko ako zna odgovor)

Prije jedno 2 godine sam vidio da je neko prodavao isto Corollu, ali AE85 znaci brzi mrtav konj od nje. Ja mislim da je bila hatchback Levin i imala je oko 55 konja, ugl. onaj najsporiji motor 1.6 4A serije i bila je plava... Interesuje me zna li neko sta je bilo sa tim autom.

I da naravno sve pohvale za lakijevu Silviu i tvoju Corollu (Y) JDM4Life
To ne bih znao stvarno, Corola nije moja već od rođaka mojih ali sam učestvovao u slaganju i vazda se vrti neko s tim autima...možda laki zna...
 
Član
Druze ta AE85 je zavrsila kod nekoga u Mostaru, ja sam je htio kupiti al sam shvatio da se ne isplati ulagati u nju...
 
Član
Druze ta AE85 je zavrsila kod nekoga u Mostaru, ja sam je htio kupiti al sam shvatio da se ne isplati ulagati u nju...

Ok. Hvala na informaciji :)

Znam sta mislis. Ne isplati se sekunde. Ima tu dosta rada da ona bude i priblizno dobra kao neka AE86 GT-S. Da ne govorimo sto bi bila potrebna donorska AE86 koja treba da ima dosta dijelova kako bi mogao da ih prebacis tako da...

Ali opet kada bi je taj Mostarac prodavao mozda bi je i uzeo i zezao se malo sa njom, jer ionako nikada nisam imao RWD auto. Ona je bila drama jeftina kada se prodavala. Oko 500 km.
 
Top