Nissan 280zx iz '79

Nissan 280zx iz '79

Član
@oliver: itekako puuuno ne spavanja, zato sam jucer u 18.00 zaspao, a probudio se jutros u 7,30 :lol:

@Davor, da, to je taj sto je u njivi stajao, sam samcat vec duuugo duugo, zato cu mu se sada oduziti za ljubav koja mu je nedostajala svih godina. :icon_biggrin: I da, pricu o prodaju mozes da procitas u ranijim postovima, covjek bas bio tvrdoglav.

@erol: thnx brate.

@nermin, mogu i to uraditi, ali samo novce od police osiguranja mogu vratiti, ali imaju i oni ostali troskovi, vodoprivreda, cestarine, pus'karine. Tako da necu nista da diram. I plus, auto nije spremno za tehnicki pregled. Mogu ga ''provuci'', ali ja to ne zelim, posto ako vec idem na tehnicki, onda zelim da sam siguran da necu nekoga na cesti zbog svoje nemarnosti ubiti.

@dario20: jeste, to je taj. :D

@sasaCRX: malo auto stock, malo meni stock84 i oba cemo da budemo stockIRANI! :D
 
Početnik
Jednog sam i ja u njivi nekoj vidi pored puta,valjda je to taj,al da me jebes neznam kako se mjesto zvalo..:D
 
Član
aaaa do jaja je !!! svaka cast, ovo je prava stvar!! hocu da lici na ovog :D

Yutas-Low-Low-240Z.JPG

Yutas-Low-Low-Low-240Z.JPG
 
svaka cast kad si ga uspio uzeti, stajao je godinama na njivi, gledao sam ga par puta. ima tu dosta posla da se sredi, ali za ovakvo auto se negleda koliko ima posla. lik je trazio ogromne pare za njega. jos jednom svaka cat i sretno sa radovima i naravno redovno ubacuj slike, ovu temu cu redevno da pratim. ;)
 
Član
Nisam planirao puno odavati, ali evo mali tip.
Najvjerovatnije ce ici izgled sa prve slike, ali ne bas toliko ekstremno prosirivanje rubova i boja sa druge slike. Znaci, kombinacija ova dva primjerka



rufOV.jpg


260z014.jpg



@trizex: tu ce to negdje biti :D

@silvia_turbo: nemas pojma kako mi je drago sto sam ga uspio kupiti. Ogroman teret mi je sa srca pao. :cool:

@limpi i addo: thnx, izvjestaji idu redovno :D

@schumi: hvala druze, vrijedilo je cekanja ;)


I mali update. Prije nego sto izvadim masinu van auta, zelim je dovesti u sto bolje stanje. Promijenjene su svjecice, ulje, filter ulja i zraka, filter goriva nisam nigdje mogao naci, izgleda da ga je neko izvadio van ili ti ga izbacio, sada cekam da jos stigne vodena pumpa i hladnjak, pa da to sve smontiram i vidim kako se ponasa. Malo ga provozati. Da ne bi bilo kasnije, zavrsim farbanje, ubacim motor, pa daj vadi van zbog problema. Zato da odmah uradim i da idem dalje.
Takodjer cekam odgovor od Nissana za ostale potrosne dijelove i kojekakve sitnice koje su mi potrebne za exterijer.
 
Član
nek je sa srecom, bit ce ovdje posla... ali koliko vidim debelo ce se isplatiti sav trud :cool:
 
Legend
ooo druze druze , dok sam na prvoj stranici ugledao auto , odmah mi u glavi ova slika ...... ovo sto si vec postavio

svaka cast , ovo je nesto posebno , nadam se da ce uskoro plan biti realiziran .... SVAKA CAST !!! ovo valja pratiti ;)
 
eee jedva cekam da ga vidim na nekom okupljanu, tuning showu i sl.

fanaticni sam ljubitelj japanskih auta i svega japanskog, pa se bas radujem ovom projektu, malte ne ko da ga ja radim :D

A zasto ne bi prosirenja kao sa druge slike odradio, sad je to furka na starim japancima, a i izgledaju perverzno, ja sam za Hondu svoju ganjo to, al et, ne nakani se.
 
Član
@suber i renault_fan: hvala Vam obojici ;)

@enesss: ovo je nablize izgledom sto se moglo naci da lici na vette c3 koja je za mene jos uvijek nedostupna. Napravit cemo nesto da valja :cool:

@erol: eto, ako Bog da nadam se da ces ga slijedece godine moci vidjeti, u planu sam posjecivati malo vise okupljanja, show-ove i sl, ovaj puta i kao takmicar, do sada samo kao pjesak sam dolazio. :D A prosirenja, hmmm, nekako mi je ljepsa verzija kada ja to napravim i skrojim po svome, nego da stavljam plastike, jer ispod plastika se uvijek nekakav ''hamelj'' nakupi, pa pocne da truhne na tim dijelovima. Nikada mi se plastike po rubovima nisu svidjale, ne kao izgledom, nego bas tim negativnim efektom koji moze da se desi. Mozda da uradim da izgleda kao da su plastike, a ustvari bude lim. Vidjet cemo jos. ;)
 
Top