Nissan 280zx iz '79

Nissan 280zx iz '79

Član
Donor za Mk1 je otisao u zamjenu za Nissana. Tako da ce radovi na kecu malo pricekati, jer je novi ljubimac u garazi, kojeg ganjam vec pune 3 godine da ga kupim. Il ga previse zacijeni, ili nece da proda (hoce lafo da ga sredjuje), uvijek nesto ima sto se meni nije dalo da ga kupim. I eto, konacno nakon 3 godine dodje do mene. Sudbina je sudbina (to je ono sto Sinana Sakica na put salje) :D

Motor je 2.8, sa ne znam ni sam koliko PS. U saobracajnoj 130, na netu nalazim da su bili sa po 145, pa do 170ps. Nadam se da ce se naci neki poznavaoc pa me uputiti u pravome smjeru da ne lupam vise. :D

Stanje u kome je dovezeno auto je kriticno totalno, sto se moze i na fotkama u prilogu vidjeti. Limarija haos, razbijeno zadnje bocno staklo, na vozacevim vratima takodjer, s tim sto je neko ubacio pleksiglas. Pod automobila sazrio za vadjenje i ubacivanje novog lima. Cilindar kvacila otisao a s time i auto nije u voznom stanju. Hladnjak vode propusta vodu. Cini mi se da je od svega ovoga samo masina u perfektnom stanju, ostatak nula bodova.

Kompletna restauracija ce da krene... :icon_twisted:






























 
Početnik
Uf uf uf,jebes keca,pored ovoga..Auto je san snova jbte,sad samo JDM i nemos fulit..Nek je sasrecom

I da jel ovo Datsun,cini mi se da jest..Nisam upucen u to sto govoris Nisan
 
Član
ja ti rekoh tamo vec, gigant si, sto jes jes, iskreno se nadam da ces naici na sto manje problema u toku restaturacije, auto je rijedak totalno, bit ce jebada za dijelove, ali siguran sam da se ne bi upustio u ovaj projekat da to sve nisi nacunjao do sad, tako da... svu srecu ti zelim, da ga cim prije izvezes na cestu:cool::cool::cool:
 
Administrator
dobar auto :cool: ja sam ga gledao prije 4-5 god., falilo jedno staklo i jos nekih gluposti

PS dobro provjeri papire da ne bude uzaludan posao
 
Član
@Lija, JDM naravno... Ma Datsun, Nissan, svejedno je..neko govori nisan, neko datsun. Koliko znam, nissan je kupio DATa, pa otud ta mijesanja. Mislim da bi mu mozda cak bolje pristajalo Datsun. ;)

@Armin, Bog te cuo i gdje stigao i ne stigao da naidjem na sto manje problema. Lako je naci dio, problem je dobaviti, a jos gore platiti, ali polako, duga je zima. :D

@vladica: hvala druze, idemo naprijed, nema predavanja pored ovoga. ;)

@nismo: sve sam provjerio prije kupovine, kazu da je regulara sve. A sad da idem prepisivati na sebe i da mi tece registracija dok ja izvrsavam radove ni to mi se ne isplati. Pa cu ga prvo uraditi, pa ici na prepisivanje.
 
Član
svaka ti cast na ovom projektu...za mene je ovo jedno od najjebozovnijih auta:D

a sto se tice nissan...datsun:icon_question:

nissan za japan a za ostala trzista datsun ;)
 
Član
uauuu koja linija kako izgleda stvarno lave svaka cast i sretno u radovima jer po ovim fotkama treba mnogooooo posla i ne spavanja :icon_smile:;)
 
Član
Cek ovaj auto je bio kraj magistrale u onoj njivi/dvoristu sta je vec dugo godina???
Ako je to taj svaki puta kada prolazim tu usporim i zagledam ga stvarno je ljepotica a raspitivao sam se jedno vrijeme ali sam dobio info da covjek nece ni da cuje o prodaji.
 
:icon_eek: e svaka cast, nisam se nikad previse zanimo oko ovog auta, al mi je uvijek bio drag, prelijep stvarno i rado bi jednog. Sretno u restauraciji, to sto sto si nabrojo, nije to toliko ni strasno, da se sve sredit, bitno da je bar masina u redu, puno srecem, pratim projekat sa osmijehom ;)
 
prelijepo druze :icon_eek:
a nmozesga ti na sebe prevesti i zalediti(stopirati) registraciju i oni ti naplate samo onoliko koliko je auto bilo registrovano(npr ako je pola godine ostalo onda ce ti polovican iznos vratiti) ja sam tako sa svojim autom uradio,polisu zaledioi vratili mi preostali novac i ja na sebe preveo i registrovao onda na svoje ime punu godinu ;)
 
Top