Nissan 200SX

Nissan 200SX

Član
Novo auto.


Kupljen od Samira, clan foruma "Nismo", iz Sarajeva.

Auto ne treba previse predstavljati, 1.8 turbo sa gt28 turbinom koja na 0.5 bar daje ~ 200ks

'90 godiste, klima, servo, el. podizaci, el. retrovizori, el. pojasevi...

Uz auto sam dobio bruku zamjenskih dijelova, izmedju ostalog, kompletan prednji trap u kutijama, neraspakovan
2 seta svjecica, jedan je ostao kod Samira pa cu ga pokupiti kad budem dolazio sljedeci put u Sarajevo.
distanceri 2cm
dvije lamele i korpa
boost controller neotpakovan
rezervni ECU, remapovan
15'' alu sa zimskim gumama
TEIN HA gevinde su trenutno pod krevetom, cekaju da stigne letva volana i da se zamijeni trap pa cu ih onda montirati. Ima jos svega...sve u kesama ispod kreveta.

Limarija je perfektna. Auto je presprican sprickitom i vjerovatno ce tako ostati, odustao sam od farbanja bar za sad. Podovi su predobri, nigdje korozije. Jedino je na lijevom pragu izbila manja flekica koja bi trebaa biti sanirana tokom sedmice.
Unutrasnjost takodjer u odlicnom stanju. Svi prekidaci i sijalice rade. Tapacirunzi su ogrebani na par mjesta ali nista strasno. Tepih nije poderan, veoma je ocuvan, kao i sjedista. Prosao sam bolje nego da sam na bingu dobio...

Hvala Samiru za sve, od dijelova do savjetovanja...


Za sad nemam planova. Kad zamijenim trap i zakucam je u pod jednostavno cu uzivati u autu. "Drift" i slicno niposto, vidio sam kako je zavrsio plavi SX, ne zelim da slicno prodjem...

Evo slike:

10659379.jpg


29684531.jpg


25403379.jpg


40850832.jpg


34908483.jpg


36102007.jpg 


24638486.jpg



Lazo je bio zaduzen za snimanje i montazu videa..


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2D5dxYoIgy8&feature=share[/video]
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Extra autic , neka je sa srecom i da ga cuvas :cool:

Sve sto se desilo CRX-u, ovome nece...Honda je bila skola ! Samir je doveo auto do savrsenstva za njegove godine, moje je samo da ga ocuvam takvim kakav jeste i da ga poboljsam sitnicama. Krupnih radova nema...

Hvala na lijepim zeljama ! :icon_smile:
 
Član
Svaka cast na autu ! Nek je sretno, i u zdravlju da se navozas... Ja bi ove karbon folije poskidao, detaljno ga oprao, interijer pogotovo, zamjeni patosnice, to mi za pocetak bode oci :) Uostalom znas i sam...
 
Član
etno je napisao(la):
Svaka cast na autu ! Nek je sretno, i u zdravlju da se navozas... Ja bi ove karbon folije poskidao, detaljno ga oprao, interijer pogotovo, zamjeni patosnice, to mi za pocetak bode oci :) Uostalom znas i sam...

Drug, auto nije presvuceno karbonom, ovo je sprickit na njemu ! :icon_smile:

Hvala svima na lijepim zeljama !
 
Član
kao sto si rekao, ne dozvoli da se ponovi ista stvar kao sa hondom..imas predivan primjerak automobila cuvaj ga.....gasaj ga kako mu je fabrika predvidja...planina, krivine i pun gas :icon_smile:

sa srecom brate ;)
 
Top