Nissan 200SX

sivac

Član
04.09.2010
404
7
18
29
Brcko
Auto
Nissan 200SX
Novo auto.

Kupljen od Samira, clan foruma "Nismo", iz Sarajeva.

Auto ne treba previse predstavljati, 1.8 turbo sa gt28 turbinom koja na 0.5 bar daje ~ 200ks

'90 godiste, klima, servo, el. podizaci, el. retrovizori, el. pojasevi...

Uz auto sam dobio bruku zamjenskih dijelova, izmedju ostalog, kompletan prednji trap u kutijama, neraspakovan
2 seta svjecica, jedan je ostao kod Samira pa cu ga pokupiti kad budem dolazio sljedeci put u Sarajevo.
distanceri 2cm
dvije lamele i korpa
boost controller neotpakovan
rezervni ECU, remapovan
15'' alu sa zimskim gumama
TEIN HA gevinde su trenutno pod krevetom, cekaju da stigne letva volana i da se zamijeni trap pa cu ih onda montirati. Ima jos svega...sve u kesama ispod kreveta.

Limarija je perfektna. Auto je presprican sprickitom i vjerovatno ce tako ostati, odustao sam od farbanja bar za sad. Podovi su predobri, nigdje korozije. Jedino je na lijevom pragu izbila manja flekica koja bi trebaa biti sanirana tokom sedmice.
Unutrasnjost takodjer u odlicnom stanju. Svi prekidaci i sijalice rade. Tapacirunzi su ogrebani na par mjesta ali nista strasno. Tepih nije poderan, veoma je ocuvan, kao i sjedista. Prosao sam bolje nego da sam na bingu dobio...

Hvala Samiru za sve, od dijelova do savjetovanja...

Za sad nemam planova. Kad zamijenim trap i zakucam je u pod jednostavno cu uzivati u autu. "Drift" i slicno niposto, vidio sam kako je zavrsio plavi SX, ne zelim da slicno prodjem...

Evo slike:

Lazo je bio zaduzen za snimanje i montazu videa..

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2D5dxYoIgy8&feature=share[/video]

sivac

Član
04.09.2010
404
7
18
29
Brcko
Auto
Nissan 200SX
Little Dragon je napisao(la):
Extra autic , neka je sa srecom i da ga cuvas :cool:
Sve sto se desilo CRX-u, ovome nece...Honda je bila skola ! Samir je doveo auto do savrsenstva za njegove godine, moje je samo da ga ocuvam takvim kakav jeste i da ga poboljsam sitnicama. Krupnih radova nema...

Hvala na lijepim zeljama ! :icon_smile:

laki_grcica

Član
02.07.2008
783
114
43
30
Brčko
Auto
Audi a6 & Nissan Silvia s12 drift car
Samir gospodin čovjek ujedno i "jednostvan"
Ispoštovao je pravo,dijelova brdo...
kao da si dobio na bingu :)

Fiesta_Boy

Član
02.01.2007
2.745
3
38
Sarajevo
Auto
Fiat punto II
Imas auto koje je legendarno, i zbog sebe, i zbog Samira...ovo je auto mnogima bilo patnja...cuvaj ga!

etno

Član
30.12.2011
415
6
18
Tuzla/Sarajevo
www.facebook.com
Auto
Civic EG4
Svaka cast na autu ! Nek je sretno, i u zdravlju da se navozas... Ja bi ove karbon folije poskidao, detaljno ga oprao, interijer pogotovo, zamjeni patosnice, to mi za pocetak bode oci :) Uostalom znas i sam...

Start

Član
21.12.2010
802
299
63
32
bihac
Auto
Citroen saxo 16v
Ludo auto,unikatno,jebenica brate :cool:

Sve najbolje,da predjes puno kilometara :123:

sivac

Član
04.09.2010
404
7
18
29
Brcko
Auto
Nissan 200SX
etno je napisao(la):
Svaka cast na autu ! Nek je sretno, i u zdravlju da se navozas... Ja bi ove karbon folije poskidao, detaljno ga oprao, interijer pogotovo, zamjeni patosnice, to mi za pocetak bode oci :) Uostalom znas i sam...
Drug, auto nije presvuceno karbonom, ovo je sprickit na njemu ! :icon_smile:

Hvala svima na lijepim zeljama !

pukim48

Član
05.02.2010
2.361
7
38
38
Priboj
Auto
VW Golf mk2, mk3
kao sto si rekao, ne dozvoli da se ponovi ista stvar kao sa hondom..imas predivan primjerak automobila cuvaj ga.....gasaj ga kako mu je fabrika predvidja...planina, krivine i pun gas :icon_smile:

sa srecom brate ;)