Neregistrovani korisnici

Neregistrovani korisnici

Član
ako ce ti netko ukrast auto ili nesto to ce i uraditi pa taman da spavas u tom autu :)
jedino sta treba uvesti je OBAVEZNO ime prezime i lokacija da bude navedena u profilu da se zna tko pise tko prodaje kupuje.
ovako napravis nick neki slozis ekipi pricu kupis neki dio ili nesto nikad neplatis i ajd bog.
ili kao na nekim BMW forumima da se nemoze logirati sa free mail adresama .
to sa clanarinom bi funkcioniralo kod 1 % clanova foruma pa taman da je i 1 KM u pitanju.
i opet se vracamo na tu vidljivost bla bla kako je gore kolega naveo ako neces da te gledaju nemoj slikati :)
 
Član
jedna dobra metoda je registracija samo pomocu validnog licnog e-mail acc....znaci nista ono gmail,hotmail i ostala free host sranja.
dalje...obavezno predstavljanje,puno ime i prezime u profilu i ispod avatara....

e kad ti kazes da si marko jankovic iz N.Grada i da vozis GSI neko te mora znati....tvoji podac,e-mail i IP se moraju slagati....
u protivnom slijedi ban forever :)

nazalost,ova metoda odbije dosta potencijalnih clanova...
 
Početnik
-Suki- je napisao(la):
jedna dobra metoda je registracija samo pomocu validnog licnog e-mail acc....znaci nista ono gmail,hotmail i ostala free host sranja.
dalje...obavezno predstavljanje,puno ime i prezime u profilu i ispod avatara....

e kad ti kazes da si marko jankovic iz N.Grada i da vozis GSI neko te mora znati....tvoji podac,e-mail i IP se moraju slagati....
u protivnom slijedi ban forever :)

nazalost,ova metoda odbije dosta potencijalnih clanova...

ali je sigurna i dobra..
 
Član
Salle je napisao(la):
nebih bilo loše da likovi koji nemaju 50 postova npr i koji nisu registrovani i koji se nisu predstavili da mogu gledati tuđe garaze i slike...

odlicna ideja ;)jos bi dodao ako je neko neaktivan dugo vremena i da nema odredzeni broj postova da ga papaaaaaaaaaaa:D

Sarajlic je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
jedna dobra metoda je registracija samo pomocu validnog licnog e-mail acc....znaci nista ono gmail,hotmail i ostala free host sranja.
dalje...obavezno predstavljanje,puno ime i prezime u profilu i ispod avatara....

e kad ti kazes da si marko jankovic iz N.Grada i da vozis GSI neko te mora znati....tvoji podac,e-mail i IP se moraju slagati....
u protivnom slijedi ban forever :)

nazalost,ova metoda odbije dosta potencijalnih clanova...

ali je sigurna i dobra..

i ovdje se slazem;)
 
Član
neregistrovani korisnici nikao ne bi smjeli imati opcije:
''new posts''
''today posts''
''search''

ne bi smjeli vidjeti dijelove foruma poput garaza clanova,predstavljanje, i sl.....

za neregane korisnike se ostavlja samo portal sa hotlinkom na pocetnu foruma,dalje mozevidjeti samo vijesti na forumu ipar tema nevezanih za privatne stvari clanova....nikako ne bi smjeli vidjeti projekte i sl...cak niti nickove,avatare,podatke ispod avatara i sl.....

samo se treba odluciti da li se ide na kvalitet ili na kvantitet foruma :)
 
mozda da se uvede da neregistrovani korisnici ne mogu gledati nista na forumu. a kad se registruje, zahtrijevati da se ispune sva polja (ime i prezime obavezno) i da nakon predstavljanja administrator odobri da clan moze pregledati ostale teme, ako je sve dobro ispunjeno...nesto kao na vw club croatia.
mada je ovo sve, sto se mene tice, bespotrebno. ne mozete se zastiti na internetu..
 
Član
nemozes se zastiti ali je jako bitno kad mozes nekom otici licno i jebati mu mater pedersku....a ne da iza svega stoji samo jedan nick...neznas jel frajer ima 9god pa se izdrkava niti bilo sta drugo.
 
Početnik
-Suki- je napisao(la):
neregistrovani korisnici nikao ne bi smjeli imati opcije:
''new posts''
''today posts''
''search''

ne bi smjeli vidjeti dijelove foruma poput garaza clanova,predstavljanje, i sl.....

za neregane korisnike se ostavlja samo portal sa hotlinkom na pocetnu foruma,dalje mozevidjeti samo vijesti na forumu ipar tema nevezanih za privatne stvari clanova....nikako ne bi smjeli vidjeti projekte i sl...cak niti nickove,avatare,podatke ispod avatara i sl.....

samo se treba odluciti da li se ide na kvalitet ili na kvantitet foruma :)
eh ovo za kvalitet je 10000% upravu...jer stvarno ovo je nezasticeno totalno..


-Suki- je napisao(la):
nemozes se zastiti ali je jako bitno kad mozes nekom otici licno i jebati mu mater pedersku....a ne da iza svega stoji samo jedan nick...neznas jel frajer ima 9god pa se izdrkava niti bilo sta drugo.

bravo kralju,....

-Suki- je napisao(la):
nemozes se zastiti ali je jako bitno kad mozes nekom otici licno i jebati mu mater pedersku....a ne da iza svega stoji samo jedan nick...neznas jel frajer ima 9god pa se izdrkava niti bilo sta drugo.

bravo kralju,....
 
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
dosta ljudi se samo registruje da bi mogli vidjesti sav sadrzaj,,ne predstave se ne napisu nista a oni bi mogli biti i policajci a i lopovi,,mislim da bi bilo lijepo uvesti brisanje takvih clanova,,to je samo moj prijedlog :)

potpis;)

SVe do sad napisano od prijedloga je odlicno ;) sada je samo stvar realizacije od administratora foruma i da li ce oni pristati na to
 
Deyo je napisao(la):
Krajnje što možemo napraviti je da oni koji se ne predstave nemogu vidjeti slike, ali opet je i to upitno koliko je sigurno, da je sigurnije, jeste.

ima nekih koji su se registrovali 08, 09 godine a 0 post 0 threads sve nule, te treba trajno banovati, pa nek onda salju pm mami i tati:spam:
 
Administrator
ima ih i iz 07 sigurno koji su tu samo kao posmatraci... nikog ne mozes natjerati da pise, ali nije ni u redu da su tu na forumu, dosli su iz razloga da se druze, da nauce nesto a samo posmatraju... svi ispod 50 postova koji su tu godinu, dvije brisati i gotovo ;)
 
Ljudi smijesni ste, evo recemo ovo gore ja ostavim svoje ime prezime, maticni broj, sve, i tu sam na forumu, pisem, dobar sa svima, i svakome pomalo odradjujem, kako cete vi znati da sam to ja sto kradem, i kakva korist od toga svega?

Ne mozes se na internetu zastiti dovoljno i to je cinjenica, ako se vec bojite ne otvarajte garazu i svi sretni, nemojte stavljati update-e sta ko radi, sta ko ima u autu... Jest, da ce biti manje na forumu projekata i svega, al' to je jedini lijek ako vec hocete mirne glave da spavate..

Jer svaka opcija se je suvisna.. I ovo gore placen email, isto sranje k'o i sa licnim podacima. Nemas nikakve koristi od toga, lopov moze biti bilo ko. Sta sad ja trebam kupit email, dati svoje licne podatke da bi bio na forumu, koliko ce onda tek forum biti aktivan, nece nikako, rijetki ce biti...

I sta ici cemo eci peci pec, za optuzivanje ko krade, ko vara, pa malo-malo nekome policija kuca na vrata?? Ma dajte, kao sto rekoh, ako se vec bojite, nemojte stavljati projekte na net i sretni svi!
 
almire ja samo kazem da forum nema nikakve koristi od onih clanova koji su
nijemi posmatraci, sta bi citali kad bi svi imali 100 postova za 2 godine, fino ove
sto po dvije godine nisu nista napisali, niti se predstavili, znaci prekrsili osnovno
pravilo foruma, trajno banovati
 
Top