NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neke stvari "bodu" oci (primjera radi u ovoj temi: dijeca,covijek),ali bitno je da se razumijemo ;)
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
tarik_91 je napisao(la):
ne bih ja rekao da je OFF..ovaj sto je otvorio temu je o tome pisao, tako da vjerovatno i to treba prodiskutovati


Nije ova tema OFF vec je OFF ovo sto se pise gradjanin seljak i slicno

ne mislim na temu..nego ovo gradjanin-seljak je spomenuto u prvom postu od strane kreatora teme, tako da se valjda i to podrazumjeva pod temu
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
kako god ovo je bas tesko razlikovat haha :D zezn'o se, al' meni bilo smijesno, morao sam ;)

mislim ne treba mijesat zabe i babe.
jedni pisu na forumu onako ne pazeci na veliko slovo, na slova s kvacicama i slicno (ne zamaraju se ljudi s tim, kad se moze shvatit i bez toga)

al uzasno nerviraju oni koji napisu post od 10 redova, a ni jedne tacke ni zareza
pa ne mozes skontat sta je napisano ni da 100 puta procitas :D
 

IGY

Član
emir_89 je napisao(la):
igy, akcenat se ne moze pisati, osim ako ne koristis one znakove iznad slova, tako da je akcenat totalno nebitan u ovoj temi :D a mozda si pomijesao sa zargonom... :icon_biggrin:

jes jes, zajeb jbg
eto vidi, odo se sad banovati :lol::lol::lol:
mislim jedno pisem drugo :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ne smetaju me gramatičke greške, imam ih i sam milijon:D

Al ima ljudi na forumu čije postove čitam po par puta da bih skužio šta pišu. Takvi me smetaju. Yebem mu, eto si na netu par godina, čitaš, pišeš, završio si bar osnovnu školu...

A ta rasprava o seljacima. U današnje vrijeme to nije zemljopisna podjela;)

Reci mi da se salis :D, molim te:D


Al' najjaci su mi oni "ozgo" od Odzaka i Modrice, auuuuuuuuu, kod njih se kaze "upo" umjesto pao, "spustan" umjesto spusten itd. itd. :lol:

a ima i onih "felne" i "felgne", a da nepricam o slovu H

ti umjeto tih
oni umjesto onih
skonta umjesto skontah




NJIHA :D , kako to zaboravih hehehe
 
Početnik
DA MALO OVO GENERALIZUJEM:
Meni se cini da je Andel (ili tako nesto) napisao da ne razumije ono sto sam napisao o papanima koji su sisli s livada i planina u grad.
Kao prvo, vec sam napravio paralelu između papaka i seljaka, to je shvatilo 99% ljudi koji su pisali u ovoj temi osim tebe...ali eto...
Drugo, opet ponavljam: NEMAM NISTA PROTIV LJUDI KOJI SE BAVE RATARSTVOM, STOCARSTVOM, POLJOPRIVREDOM UOPSTE jer su to ljudi kojima je to fah i koji se bave tim poslom, kao što imamo i zanatlije i smetljare i doktore i PM...
ONO STO POLA VAS NIJE SHVATILO JESTE UPRAVO STAVKA KOJOJ SAM POSVETIO OVU TEMU: NEPISMENOST...

Definicija nepisemnosti - razlozena na proste faktore: NE - negacija, PISMENOST - poznavanje pisma, umijeće čitanja i pisanja...
OPSTE JE POZNATA CINJENICA DA SU I PAPCI, A I SELJACI (koji se bave poljoprivredom, da bude jasno) NEPISMENI u 90% SLUCAJEVA!!!

U prvom postu ove teme mozete vidjeti da je moja namjera, NAUCITI OVE S LIVADA, a Boga mi i ove S ASFALTA da PROGOVORE!!!

TO JE NEMOGUCA MISIJA, al eto, ulazimo u tu jebenu EU za 100 godina PA NE BI BILO LOSE DA NAM SE LJUDI NE SMIJU!

LP
 
Član
licno mi ne smetaju izraz felge,felne,fele...po meni je to .....recimo tepanje,skracivanje rijeci...nekako ljepse zvuci nego FELUGE..... :D
hocu reci da to ne bi povezivao sa nepismenoscu....
 
Samo se i vi zamarate glupostima, svako ima pravo da prica kako zeli. Ja licno nastojim da sam pismen i da se izrazavam pismeno, a to kako se neko drugi izrazava to me uopste ne interesira...
 
kako uce abecedu u Banovicima ?

O , B , C ............. xD

da ima nepismenih to je nesumnjivo , ali ne mozete promjeniti ljudima izraze koji su karakteristicni za odredjeno podneblje , ili ako neko koristi ikavicu umjesto ijekavice , ja kad vidim neko iz glavnog nam grada , a nacin pisanja haos , nije primjeren pismenoj vjezbi ucenika osnovne skole u najvecem selu....
 
Član
vw_damir je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Ne smetaju me gramatičke greške, imam ih i sam milijon:D

Al ima ljudi na forumu čije postove čitam po par puta da bih skužio šta pišu. Takvi me smetaju. Yebem mu, eto si na netu par godina, čitaš, pišeš, završio si bar osnovnu školu...

A ta rasprava o seljacima. U današnje vrijeme to nije zemljopisna podjela;)

Reci mi da se salis :D, molim te:D


Al' najjaci su mi oni "ozgo" od Odzaka i Modrice, auuuuuuuuu, kod njih se kaze "upo" umjesto pao, "spustan" umjesto spusten itd. itd. :lol:

a ima i onih "felne" i "felgne", a da nepricam o slovu H

ti umjeto tih
oni umjesto onih
skonta umjesto skontah




NJIHA :D , kako to zaboravih hehehe

Kao što je dobro poznato, Odžak je poslije rata proglašen gradom, koji je imao najviši postotak razaranja zbog ratnih dejstava u BiH. Nama je godinama glooova kisla ljudi i moro je kvar puci u gloovi jarane jer foli 9-ka saraf znaš. Zato me nemoj srkletit plaho.:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Mi smo imali Musu Čazima Ćatića on je bio pismen.:lol::lol::lol::lol::lol: Malo se informiši druže prije nego što daješ glupe izreke. Kod nas je zezancija na račun tih što govore "ozgor" i "ozdol" ili "goran"- "dolan", to se kod nas ne govori tako. To što si upoznao nekog našeg kako mi kažemo "Kusur"=Doseljenik koji je sa brda nepismen sišao u ravnicu za to mi nismo krivi. Prije nego što pljuješ na Odžačane ili Modričane dođi u Odžak ili Modriču na 10 Dana upoznaj narod pa onda presuđuj.

U suštini vi ste gore, kod nas je ravnica ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top