NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Vec duži vremenski period me baš, ali ono BAŠ BAŠ, nervira NEPISMENOST 90% ljudi na ovom forumu!!!
Ne kazem da sad moraš pisat č,ć, ganjat neke stručne fraze i izraze, ali možeš ukucat u google "spustAno auto" pa ce te on pitati: Did you mean: "Spušteno" ako si vec seljak pa ne znaš!

Mislim da bi ova tema bila korisna da se spominju krkanski, ratarski, stočarski i drugi izrazi kako bi počevši od ovog foruma malo emancipovali i ovu našu lijepu državu!

SVAKAKO NAM PRIVREDA PROPADA, Ljudi sa livada došli u grad - pa ajd ako ništa nek BAR progovore kao gradska raja!
 
kisla mi je glOOva ljudi:). . . pa nek pise ko kako hoce, ste boli briga! Ka'e co'jece smiri se ba, ne meres ti ljude obrazovat preko noci:)
 
Član
sta vrijedu po forumu ispravljati krive drine kad imamo kompletne dijelove drzave koji se koriste ''nepismenim'' izrazima...
evo,ja kad sam se doselio u Modricu pogubio se....jedva se prilagodio...
znaci ljudska osoba moze UPAST' na sred igralista betonskog gdje nijedne rupice nema.....
a najvise me zasmijava izraz DIJETU (djetetu).....znaci u recenici to izgleda ovako... ''kupio sam DIJETU biciklo''
od 10 ljudi 9 ce me pitati ''posto ti je OTAJ SPARET NA HAJCANJE''????
juce sam bas cuo izraz u kaficu kako se je covjek falio da mu je sin kupio Audi O7.....kako da to preko tastature objasnim...znaci O7 kao Ostrog7
pola drzave nam je nepismeno...rijec je o kompletnim entitetima,nisu u pitanu samo sela i ljudi koji su sisli sa sela....tako pricaju i oni koji imaju 40god i djeca koja idu iz skole u kojoj imaju casove maternjeg jezika....
pitam se samo....da li im te izraze uciteljica kriza u svesci i domacoj zadaci ili i ona tako prica???

tako da....ova je tema na forumu besmislena....
jedino sto mozemo to je da takve izraze citiramo i stavljamo ovdje,te da ih ismijavamo....ali mozda to nije ni lijepo....
 
Početnik
super post, ja rekoh da je ovo samo pokušaj ispravljanja foruma pa onda možda i šire:)
al eto ne bi bilo loše ismijavati papane, kad se jednom postidi moža ne ponovi više:)
 
Član
slazem se ja sa temom, Ok je donekle, ali eto cisto informativno, sta se podrazumjeva pod gradska raja? Jel sad ako je neko sa sela,a i ja sam hvala Bogu, odma seljak(ne mislim u "geografskom" smislu).. Ne smatram se uvrijeđenim, da budem jasan, ali po meni je seljak onaj kome je sijeno u glavi a ne kome je pred kucom... Sto se tice nepismenosti, strasni smo po tome(cijela drzava), ali sto je najgore svi to gutaju i ostajemo i postajemo sve gori.. Sto se tice stvari vezanih za auta, najdraze mi je diFtung,hrk lezaj(druk)..:D
pozz
 
joj joj joj, svaka cast na temi, ali nikad od magarca ne moze isposti konj, ma sta mu radio.... hehehehehe
 
Član
ma hajde to inekako. al smijesni su mi oni sto se prave pametni pa pisu č,ć a veze nemaju gdje se koje pise :D
 
Član
hmm sta reci, ne mozes ti nikoga ispraviti, mozes ukazati na to, ali nece imati nikakvog efekta. samo mislim da selo i seljak osim poprilicne slicnosti u "izgledu rijeci" i nema toliko slicnosti, barem u ovom smislu o kojem mi govorimo. danas je u gradu milion seljaka koji su rodjeni "carsijaneri", pocevsi od onog "s'a je ba" pa nadalje...

nije seljak onaj ko je sa sela, seljak je onaj ko se tako ponasa!!!
 
Legend
tema je dobra

evo ja npr nikad ne kucam sa kvaČicama,to je stvar navike,ali hajde koliko toliko se trudim pravilno pisati

mene sto zivcira je kad vidim text

npr :

"BASH" = baš

"IDESH" = ideš

jel to neka gluma? krkanluk?
 
Član
''kako pises,tako i citas''

ALI MOLIM VAS,NEMOJTE BAREM PISATI ONAKO KAKO PRIČATE!!!!

i ja nekad prilikom dijaloga izgovorim rijeci,izraze i fraze na sljedeci nacin:...otiš'o sam,doš'o,..'oces li......ako vec i napisem,napisem sa apostrofom da se to malo docara...ali nemoj pisati,došo,otšo...biJO....vidiJO......jeba mu pas mater...sto bi rekli dalmatinci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top