NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

NEPISMENOST FORUMAŠA!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Čitajući ovo od početka može se zaključiti da sa sela niko nikad nije išao na fakultet, nikada nije neko postao doktor, profesor, političar i sl. sve je to nepismena bagra sa motikom u rukama...koja dolazi da zatruje gradove i svu tu pametnu i finu raju svojom nepismenošću...Gigant, buraz, čova, gotivno...i neznam šta već je manje nepismeno od ozgore, tuj, i sl...gradski sleng je ok ali kad neko na selu priča drugačije to je zaostalost i seljakluk...Prvo trebate svi biti svjesni da pravilno ili gramatički ispravno izražavaju se samo profesori jezika...i to na časovima...drugo kada krenes kroz ovu našu zemlju na svakih 50km ćeš čuti neke drugačije izraze i rječi karakteristične za to podneblje...ovo sve mi liči na ono kada djete sa sela dođe u grad u školu i na sve one predrasude prema njima...a neka gradska raja je više od njih držala motiku vikendom kada ode na selo...A i gradovi su nam takvi da svako kada proviri kroz prozor vidi selo, ili je doselio sa sela ili su mu bar roditelji sa sela...Neznam stvarno otkud tolike predrasude u nekim ljudima jeste da je bilo migracija za vrijeme ovog rata i da su ljudi koji su u grad išli jednom godišnje sada tamo nastanjeni ali opet ne vidim potrebu za generalizovanjem...i otvaranjem ovakve teme na forumu o automobilizmu...gjde nas ima sa svih strana i raznih nivoa obrazovanja...99% onih koji se ovde prave pametni ni sami to ne poštuju u svakodnevnom životu!!! Što se ove teme tiče najbolje katanac...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
ovo je najgluplja tema koja je nastala na forumu....zbog ovakvih tema narod napusta forum...jbg,nemora covjek biti nastavnik bosanskog jezika i knjizevnosti da bi volio auta-a to je ono zbog cega smo ovdje...uredu je reci da nas ima par koji pisemo drugcije ili koristimo izraze jer smo se ovdje okupili iz cijele evrope,ja naprimjer cirilicu neznam ni pisati ni citati,takoder neznam ni gramatiku 100% jer sam do 8 razreda bio u njemackoj ikada sam dosao imao sam velikih problema sa pravopisom...onako iskreno...ako kome smeta sto nekada neznam dal je razdvojeno ili zajedno,onda nek mi kaze
;)
 
Član
audi sc je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
ovo je najgluplja tema koja je nastala na forumu....zbog ovakvih tema narod napusta forum...jbg,nemora covjek biti nastavnik bosanskog jezika i knjizevnosti da bi volio auta-a to je ono zbog cega smo ovdje...uredu je reci da nas ima par koji pisemo drugcije ili koristimo izraze jer smo se ovdje okupili iz cijele evrope,ja naprimjer cirilicu neznam ni pisati ni citati,takoder neznam ni gramatiku 100% jer sam do 8 razreda bio u njemackoj ikada sam dosao imao sam velikih problema sa pravopisom...onako iskreno...ako kome smeta sto nekada neznam dal je razdvojeno ili zajedno,onda nek mi kaze
;)

ja se sve cudim kako vec nije zatvorena tema cccccc
u Svedskoj problemi ZDRAVO

74988157745674997210422.jpg

By null at 2010-11-16
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top