naša policija

naša policija

Mi smo toliko nezahvalan narod cudo nevidjeno.Prvo sto bi za pola prekrsaja u svijetu oduzimali vozacku on ti oprosti ili mu das sicu.Kad sam bio u Njemackoj cim vidis djecu ne smijes vozit preko 20 gdje se oni igraju.Sta mislis ti tipkas mobitel njima ode lopta i ubi dijete.
 
Član
Ma brate sta god da tipka vozis kamion , profesionalni si vozac znas i sam..
Gore je tipkat na telefon nego vozit pod dejstvom alkohola, garantujem..
Tu si u pravu djelomično,ne djeluje alkohol na svakog isto.Vjeruj,u milion situacija ti ne preostaje ništa drugo nego da u vožnji planiraš,samim time koristiš i telefon,tražiš,zoveš i slično.
 
Član
Tu si u pravu djelomično,ne djeluje alkohol na svakog isto.Vjeruj,u milion situacija ti ne preostaje ništa drugo nego da u vožnji planiraš,samim time koristiš i telefon,tražiš,zoveš i slično.
Koristiti telefon za vrijeme voznje je zabranjeno i kaznjivo, planiraj, parkiraj zovi, pisi poruku, poslije toga opet vozi... Dok vozis ne koristi mobitel, ako treba mob onda stanes i zoves i pises poruku. Mobitel bilo pricanje ili tipkanje odvuce jedno 60% pozornosti tkao da sa 40% a mozda i manje pratis saobracaj i moze lako lako da dodje do udesa... Cak i hands free dosta ometa u voznji iako samo pricas, jer samim time i razmisljas o necem drugom a ne pratis saobracaj. Za mobitel bi trebala kazna biti koliko i kad vozis u alkoholiziranom stanju... Ali posto mi nemamo drzave tako da nemamo ni zakone.
 
Član
Vozac sam u jednoj firmi, obilazim Bih jbg. Kada zovem ne stajem, kada kuckam bilo sta, pa bilo to i po navigaciji koju imam na fonu, stanem.

Sto se tice toga da je i hands free opasan jer samo pricas, znaci i imati suvozaca je opasno?
 
Član
Svi dostavljaci pricaju na telefon,Eto vozis i prati 90 posto onih koje susretnes pricaju na telefon vecinom zbog posla i raspodjele robe :D
Ma znam i sam tako radim.. Svake sedmice sam u sarajevu, drugi vozac je bio sa mnom jednom i pokazao mi samo nesto malo oko ilidze, a ostalih 10tak radnji rasporedjenih po sarajevu samo telefonom.

Zaustavila me policija jednom zbog toga, na jedan telefon (radni) pricao preko parrota u hladnjaci, drugi (privatni) držao u ruci.

Kada sam mu otvorio prozor zazvonio je i treci, opet radni..

Policajac se zbunio i nakon malo objasnjavanja kaze vozi da te ne gledam..
 
Član
Koristiti telefon za vrijeme voznje je zabranjeno i kaznjivo, planiraj, parkiraj zovi, pisi poruku, poslije toga opet vozi... Dok vozis ne koristi mobitel, ako treba mob onda stanes i zoves i pises poruku. Mobitel bilo pricanje ili tipkanje odvuce jedno 60% pozornosti tkao da sa 40% a mozda i manje pratis saobracaj i moze lako lako da dodje do udesa... Cak i hands free dosta ometa u voznji iako samo pricas, jer samim time i razmisljas o necem drugom a ne pratis saobracaj. Za mobitel bi trebala kazna biti koliko i kad vozis u alkoholiziranom stanju... Ali posto mi nemamo drzave tako da nemamo ni zakone.
Dobar si mi. Stani ti svaki put sa 40 tona,pa kreni,pa stani opet,za svaku poruku. Sve je to bajno,ali kod nas nemoguće .
 
Član
Dobar si mi. Stani ti svaki put sa 40 tona,pa kreni,pa stani opet,za svaku poruku. Sve je to bajno,ali kod nas nemoguće .
pa nemoj koristiti mobitel... Imas slusalice ili hands free uredaj pa s njim radi... Imam i ja tecica koji vozi kamion pa covjek nikad nije pricao na mobitel i vozio, pod pricao mislim na to da je drzao mobitel u ruci. Na poruke ne odgovara dok ne stane, ovo ti kazem jer sam se vozio s njim... Slusalice u usi i tako prica i vozi, a vozi duplu prikolicu i svaki dan tuce preko 1000km... Sve se moze kad se hoce samo ljenost je problem...
 
Top