Mozganje

Mozganje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eMIRnAME je napisao(la):
pa znas tonove iz skole, ;) , c,d,e,f,g,a,h,c ja mislim da je tako. tako sam se ja bar orjentisao.

to lave:cool: ma davno sam ti ja to iz skole zaboravio:lol:

a koji je fazon sa ovom sahovnicom:icon_question:
 
Član
to su ti one sa papira sto imas npr A1 i tako slicno i ono sto nadjes sa uv lampom u uticnici i tim mjestima, i njih slazes prema onom GOOD LUCK, npr GO=D3, OD=B2 i tako dalje nadam se da razumije o cemu ti pricam.
 
Član
na papiricu ima 1. b1 2. d2 3.c4 4.d3 i nasao sam na onim GO=d1 OD=d4 LU=c1 CK=a3 e sad prvo utipkam te sa papirica pa onda ove redom GO oznacim d1 polje... al ne otvori mi:icon_mad: a1 donje lijevo; d1 donje desno ; a4 gornje lijevo;d4 gornje desno...
 
Član
adohera je napisao(la):
na papiricu ima 1. b1 2. d2 3.c4 4.d3 i nasao sam na onim GO=d1 OD=d4 LU=c1 CK=a3 e sad prvo utipkam te sa papirica pa onda ove redom GO oznacim d1 polje... al ne otvori mi:icon_mad: a1 donje lijevo; d1 donje desno ; a4 gornje lijevo;d4 gornje desno...

Neispravno kolega :) Kad pogledas uv lampom good luck, vidiš uv-eom kako su slova spojena hehe mislim da je ista šema stalno... samo ti mijenjaš svoja slova koja si našao u prostoriji... tj. imaš u utičnici, na zlatniku, u rupi ispod one daske i u sevu gdje je ključ bio...

GOOD LUCK

GD
LK
OC ili CO
UO ili OU


Boldirano ti je šema... tj... kad pronaćeš na ovim mjestima gdje sam ti rekao, samo uvrsti slova i brojeve...


Pokušaj ovako, tj. samo izmjenjaj po ovoj šemi, ako zapne, tu smo ;)

Ako ti nije jasno opet kako, možda sam nejasno opisao, kad pronađeš UV lampom tamo gdje sam ti rekao, napiši mi ovdje i napiši mi ove sa papira, pa ću ti probat ja šifru za sef ispisat ;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
za one kojima se neda zavrsavat, a zele vidjeti sta je sve potrebno uradit do kraja, evo linka

http://www.youtube.com/watch?v=HVMjUCTvhQo&feature=player_embedded

Emire ne postavljaj to, nije fazon! Mogu i ja sad rijesiti za pola sata! Naravno kad sam prosao sve! Ali za to mi je trebalo 10h! I puno zivaca! I nije fazon sad to postavljati! Ostavi za sebe to!
 
Član
pa kome je cejf da sam radi, on nece nikako ni gledati... neko ne zeli gubiti zivce i on ce pogledati video. niko nikoga ne tjera da otvara link... ;)
 
Nek si Emire vala postavio,ja pobudali u kur***
Doso do sefa,otvorio ga i puko mi film sa ovim diktafonom ili sta je vec,j*o te sve,sto onaj sa jubita rece ovo ni bog ne bi skonto,nemoguce.

Ko ovo sam skonta i rijesi je jeebeni genijalac
 
Član
antrax je napisao(la):
adohera je napisao(la):
na papiricu ima 1. b1 2. d2 3.c4 4.d3 i nasao sam na onim GO=d1 OD=d4 LU=c1 CK=a3 e sad prvo utipkam te sa papirica pa onda ove redom GO oznacim d1 polje... al ne otvori mi:icon_mad: a1 donje lijevo; d1 donje desno ; a4 gornje lijevo;d4 gornje desno...

Neispravno kolega :) Kad pogledas uv lampom good luck, vidiš uv-eom kako su slova spojena hehe mislim da je ista šema stalno... samo ti mijenjaš svoja slova koja si našao u prostoriji... tj. imaš u utičnici, na zlatniku, u rupi ispod one daske i u sevu gdje je ključ bio...

GOOD LUCK

GD
LK
OC ili CO
UO ili OU


Boldirano ti je šema... tj... kad pronaćeš na ovim mjestima gdje sam ti rekao, samo uvrsti slova i brojeve...


Pokušaj ovako, tj. samo izmjenjaj po ovoj šemi, ako zapne, tu smo ;)

Ako ti nije jasno opet kako, možda sam nejasno opisao, kad pronađeš UV lampom tamo gdje sam ti rekao, napiši mi ovdje i napiši mi ove sa papira, pa ću ti probat ja šifru za sef ispisat ;)

ma nasao sam ja davno ta slova samo nisam skontao bio za shemu:lol: evo ga zavrsio sam konacno ;) nakon bar 6-7sati aktivnog truda:lol:
 
nema sanse da ovo neko sam rjesi, ma moze i uz pomoc jarana, ma njih 200, onaj ko nije vidia rjesenje nemoze ovo rijesiti nikako!
 
Član
nije isto.. razlikuju se sifre.. recimo djevojka moja kad je igrala, nije imala iste sifre kao ja...

fazon prvog sefa je odsvirati boje po semi iz kofera, drugi je utipkavanje brojeva sa kocke(kad je osvijetlite), a treci je u onim siframa.. go=c3 recimo.. ali kad imate duple sifre, morate osvijetliti pismo sa smiley-em.. i ukrstiti slpova po matematickom proracunu da bi se dobile druge sirfe...

i voila....:icon_smile:

mateo.split je napisao(la):
nema sanse da ovo neko sam rjesi, ma moze i uz pomoc jarana, ma njih 200, onaj ko nije vidia rjesenje nemoze ovo rijesiti nikako!

moze brate.. ja sam rijesio.. jest da sam sjedio 9 h za kompom nisam ni jeo...
 
Član
Aditas je napisao(la):
nije isto.. razlikuju se sifre.. recimo djevojka moja kad je igrala, nije imala iste sifre kao ja...

fazon prvog sefa je odsvirati boje po semi iz kofera, drugi je utipkavanje brojeva sa kocke(kad je osvijetlite), a treci je u onim siframa.. go=c3 recimo.. ali kad imate duple sifre, morate osvijetliti pismo sa smiley-em.. i ukrstiti slpova po matematickom proracunu da bi se dobile druge sirfe...

i voila....:icon_smile:

mateo.split je napisao(la):
nema sanse da ovo neko sam rjesi, ma moze i uz pomoc jarana, ma njih 200, onaj ko nije vidia rjesenje nemoze ovo rijesiti nikako!

moze brate.. ja sam rijesio.. jest da sam sjedio 9 h za kompom nisam ni jeo...



Nisam ni ja... 2 kutije ispišio cigara haha u 4 sata sjeo u auto i na benzinsku po cigare :D

Sve se može kad se hoće... ebiga :D

Ako kome gdje zapne nek javi ;)
 
Aditas je napisao(la):
nije isto.. razlikuju se sifre.. recimo djevojka moja kad je igrala, nije imala iste sifre kao ja...

fazon prvog sefa je odsvirati boje po semi iz kofera, drugi je utipkavanje brojeva sa kocke(kad je osvijetlite), a treci je u onim siframa.. go=c3 recimo.. ali kad imate duple sifre, morate osvijetliti pismo sa smiley-em.. i ukrstiti slpova po matematickom proracunu da bi se dobile druge sirfe...

i voila....:icon_smile:

mateo.split je napisao(la):
nema sanse da ovo neko sam rjesi, ma moze i uz pomoc jarana, ma njih 200, onaj ko nije vidia rjesenje nemoze ovo rijesiti nikako!

moze brate.. ja sam rijesio.. jest da sam sjedio 9 h za kompom nisam ni jeo...



mogu reci da ti zavidim na tako jakim zivcima.. 9 sati :icon_eek::icon_eek:
 

IGY

Član
cirka 10 sati iz dva puta
malo navece pa malo ujutru i rijesio bez gledanja komentara i sl
jesam se izgnjavio al sam rijesio
sretno ostalim:cool:
 
N

nenad

Ja nikako ne mogu da skontam kojom logikom ste dosli do rjesenja?

Ima stvarno obicnih stvari i jednostavnih rjesenja koja su jako logicna i mogu se skontat. Sta vas je tacno navelo da rastavite slova i brojeve i kako ste dosli do sifre za zadnji sef, kako ste skontali ono sa kockom, tj da treba prvo ukucati broj kao na kockici, ne da se koristi kao obicno polje 9x9 kod sefova,alarma, vec da se ukucava kao sa polozja tackica na kockici, itd, itd. Za sebe mogu reci da sam visoko obrazovam covjek i da stvarno imam dosta iskustva sa rjesavanjem mozgalica ali ovo je stvarno NELOGICNA igra a nikakvim drugim znanjem se ne moze doci do rjesenja u ovoj igri. Ja sam nasao Guide za igru i gledao, i princip dolaska do nekih rjesenja nema nikakve LOGIKE , tako da me jako zanima da mi neko objasni kako je shvatio neka rjesenja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top