MOJ OCT

MOJ OCT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Faya_M5 je napisao(la):
i ja kolko znam ne moze cip na cip, a ni ne moze sa 90 na 160 se pojacat...mora da je tebi neko dobre pare uzeo...120 je njemu maksimalno...bar sto se tice cipa...mada ni to nije 100% sigurno...a golf lijepo izgleda spolja...

Slabo znas buraz raspitaj se malo chip na chip ide u 90% auta 100%...
 
Član
da ti jos malo pojasnim golf 1.9tdi 90ks bos pumpa jedna mapa dovoljno goriva i zraka...
golf 1.9tdI 110ks nije bos pumpa (dizna) druga mapa jaca pojacano ubrizgavanje goriva i usis zraka...
golf 1.9tDI 150ks nje b.p. (dizna) treca mapa jos jaca, jos vise goriva i jos vise zraka, itd...
sve isti motori naravno razliciti djelovi ovjesa, transmisije itd.
mozes ici veoma visoko sa 90ks... ali rizik je zbog ostalih dijelova motora ako ih ne uskladis sa jacinom auta...:icon_idea:
 
Legend
Svi bi da budu Nurija :D

Šifra:
Kompirušha :lol::lol::lol:
Lokacija:
Ispod stola :lol::lol::lol::D
 
Član
I ja kako znam da ne ide cip na cip, mogu dvije mape na jednu elektroniku ko sto ima nurija ali cip na cip ni u filmovima....... npr uzecu svoj primjer moja mazda ima 260 ks i posle cipovanja kod dr krvoloka ide na max 291 ks....... nema tog cipa koji moze mi jos dignut 30 ks ili sl..
Al et nek Srdjan kaze s strucne strane.....
 
Član
Fina cetvorka....Sretno u daljnim radovima, a za cipove necu komentirat nijednu stranu .... :)
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
i ja kolko znam ne moze cip na cip, a ni ne moze sa 90 na 160 se pojacat...mora da je tebi neko dobre pare uzeo...120 je njemu maksimalno...bar sto se tice cipa...mada ni to nije 100% sigurno...a golf lijepo izgleda spolja...

Moze se podobro 1.9 tdi dignut Faya...na Skoda Croatia Forumu ima Djenfo, leek svoju fabiju 1.9 TDI cipao i mapirao sa 104bhp na 154bhp....dimi, cadjo, ali ide i okida Fabiju RS bez problema niti dosad ima bilo kakvih problema sa mehanikom...mogu ti dati link na njegov topic na skoda forumu pa sam procitaj...
 
Član
Ja samo mogu iz iskustva rec a to je da bez dino testa...ne vjerujem u bajke da cipovanjem ide preko 30 ks ....
 
Legend
Samo podjebavajte, kad vas cojk usisa :) muahaha
Dobro je vise tamo nemoj da ja dodjem sa svojim TDJIEM
 
Član
@Bekir_SA: kako ti rece Huka, nema toga...ovo se slazem da mozes isprogramirat dvije mape i da mijenjas...al jednostavno ne mozes mapu na mapu...jer to je kod nas naziv chip, nije to uopste chip, niti se ista dodaje na auto, vec se jednostavno prikopca na racunar, uneses druge parametre, za ubrizgavanje i to i zdravo...i kako onda da na to dodas jos sta...mozes jedino jos dalje promijenit mapu i parametre i imas vise...ali to su samo price...30KS ti je vrh, sto se tice samo chip tuninga...dalje ti mozes ici diznama, turbinama i pm...

@Tibor: i na to ti je pitanje vec Huka odgovorio...dakle bez dyno testa nema nista...jebo ti ovo nagadjanje...a i ako ima 154KS nece taj jos dugo...
 
Član
Jest da dimi malo vise al nije cadjo imam to vec 3mj i nisam imao nikakvih problema, samo ulje sintetika 5w50 i ne derat dok ne dodje temperatura na 90....
Da jos pojasnim OCT je klasicna mapa koja se ubacuje umjesto orginalne, a vektor je cip klasika kutijica od plastike itd.
ne znam sta ima nejasno s tim chip na chip tj chip na novu mapu...:icon_idea:
 
Član
hehe avićalanjo sto aresenjo de mi ti malo abjasnionjo sta da asempijo.
aupućeniunjo...:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top