ML400 CDI

ML400 CDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
hvala na savjetima,
ovo da kod 400 cdi brz oode mjenjac neshto ne vjerujem al et.

uglavnom merc je izvan dometa,mnogo para oko 19k eur + na to jos carina i porez a toj e previse,za te pare se moze uzeti nov rav4

Može i deset maple-a al to nije to;)
 
Član
samo da ponovim ml 270 cdi u 4 god 370 000 a nov kupljen i nijedna ni minimalna greska samo nam je puklo crijevo od ic-a al to je koliko su nam rekli od kamencica sve ostalo 5... i iso je i vuko je a nije bog zna potrosnja bila...
 
Super Moderator
Vernes_AMG je napisao(la):
opet ja hehe , koja je god. , to je prije redizajna , jer koliko ja znam taj motor je redizajnom zamjenjen sa 280CDI , sta mislis zasto ? :D

eto coca cola ti je ver reko al reko da se ukljucim :lol:
nije redizajn ova je 2002 godiste ... a 270 CDI je dobra masina jako... a kako joj tek turbo pisci nemas pojma :lol:
a i jesi 280 i 320 ja mislim isti motori samo druga elektronika... isto ko i 200 i 220 CDI a evo sad ubrzo i 250 CDI... i kolko znam, cini mi se 270 CDI je jedini petak medju CDI !??
 
Član
Bojan je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
hvala na savjetima,
ovo da kod 400 cdi brz oode mjenjac neshto ne vjerujem al et.

uglavnom merc je izvan dometa,mnogo para oko 19k eur + na to jos carina i porez a toj e previse,za te pare se moze uzeti nov rav4

Može i deset maple-a al to nije to;)


imas u zivinicama (pre zivinica na lijevoj strani mercedes, poslije zovke) novog 280 CDI za 122 000 km (2008 god) i starijeg 400 CDI (god. ne znam ne pise na njemu) za 45 000 km... sto bi uvozio ;)
 
Ovako, njih ti je najviše mučila elektronika. Dosta problema je bilo s getribom, neće mijenjati, mijenja iz 4 u treću na autopotu iz čista mira.
Dosta su problema imali s diznama i ubrizgavanjem. E klase koje su imale Airmatic pri 200km/h znale su padat na asvalt. Popustili bi svi amortizeri i auto bi pao. Uglavnom ih elektronika muči. Ne znam koliko češ se usrećit sa tim autom ali ne bi se baš kladio da nečeš imat problema. Jer je E klasa 2002-2004 najgori auto koji se trenutno može kupiti iz Mercedesove ponude vozila. 280 CDI i 320 CDI su mašine koje drže 4 svjetska rekorda i neviđenu mirnoću pri radu na leru. 270 CDI kada je izašao imao je 168 inovacija u odnosu na E klasu prije, takozvani okac. Najveći problem im je bio BAS sistem koji je pratio kako vozač stisne kočnicu i ako ju stisne do kraja onda vozilo preuzima kontrolu na sebe i koči maximalno sve dok vozač ne pusti kočnicu. Znači mogao si stisnut kočnicu do kraja i onda ju držat tek toliko da ju držiš a auto bi kočio maximalno. Jer je dokazano da vozači u prvi tren kad je panika stisnu kočnicu do kraja i onda ju popuštaju i produžuju put kočenja za 30-40% i to je u Mercedesu shvaćeno kao problem i tu nastupa BAS. Koji nije baš proslavljen u tom modelu. Događalo se da je auto sam od sebe kočio bez razloga iz sve snage. Čak se i pri brzinama preko 200km/h znao uključit i zakočit iz sve snage. Što i nije baš ugodno. A kamoli za vozilo iza tebe.
Zračni jastuci su se znali otvarat bez razloga ili su znali zatajiti usred sudara. I pripazi na koroziju dosta žele korodirat. A sve zbog toga što su htjeli napraviti auto koji je lakši od BMW-a i štedili su na dijelovima gdje je to bilo najpotrebnije. Na limu! BMW i audi su te godine imali 30% više zaštite na limu. Probaj skinut tapecirung na vratima pa pogledaj, vrata oće zahrđat. I pogledaj pragove. 4 MATIC pogon je uveden sa tim modelom pa je i on radio probleme, po snijegu je znao kočiti do 0km/h makar je vozač stiskao gas do kraja pa se postavljalo pitanje ko vozi uopće??!!
Eto nadam se da sam ti pomogao.
Ako te još nešto zanima pitaj.


Evo ovo je napisao momak koji radi u Mercedesu i stvarno se razumije u Mercedese ;)
 
Član
E sad po ovom tvom ispade da E klasa nevalja ku**u i da ima milijardu neki problema . . svasta :icon_smile:
Uglavnom na ovim nasim putevima nije cuda da i jedno auto ima problema sa elektronikom jer su ceste uzasne , tako da to nije pogodno za elektroniku kad se trese svako 200 metara sve rupa do rupe :D
 
Član
E klasa i ne valja qrcu, ujko i dedo mi drze mercov servis, nema tjedna da barem 3-4 ne dodju da se kace na dijagnostiku...prosli mjesec lik je dovukao na slepi merca jer mu ej alarm pomahnitao i nije htio mu priznat kod sa kljuca...iz cista mira :icon_rolleyes:
 
Ogi , ja kao mercedes fan sigurno nebi govorio da nesto ne valja a da nije tako , teska srca ja govorim da ne valja , vjeruj mi :D

A E klasa je extra samo sto je taj motor imao dosta problema koji su rijeseni redizajnom znaci E280 i E320 CDI su perfektni motori , gotovo bez mane i bas su se u ovoj temi spomenula dva motora koja se nisu bas proslavila , ali opet ima slucaja gdje se 270 CDI odlicno pokazao , lutrija je to , ali ne treba se igrati , samo pucaj na sigurno ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top