ML400 CDI

ML400 CDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Stari konta kupiti ovo auto pa me interesuje ima li neko iskustva i kakva su,
auto je 2002 godiste i valjda 30 hiljada ne znam cega,da li CHF ili maraka i ne znam da li je reggano na nasim tablama.
Koje su mu mane i tak to.
jedino sto mi se svidja 250 konja :)
 
Član
S tom masinom je strasan, 8.1 do 100 km/h, ak se ne varam ;) To je redizajnirani model, on bi trebao biti ok, no opet, gledam ove reviewse raje, puno plavih smajlica. Iako, vecinom su vlasnici iz USA i niko sa tim motorom, no ne znam, jednostavno ih je previse.

http://www.carsurvey.org/reviews/mercedes-benz/m-class/2002/
 
e ko bratu ti govorim , bjezi od tog modela , ako ima ikakve sanse nek uzme nekog drugog , taj 400CDI motor je jako los jer ima previse snage na malim obratajima i ode mu getriba a popravka getribe je papreno skupa , bolje nek uzme 320CDI , manje snage ali zato i manje glava boli ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
e ko bratu ti govorim , bjezi od tog modela , ako ima ikakve sanse nek uzme nekog drugog , taj 400CDI motor je jako los jer ima previse snage na malim obratajima i ode mu getriba a popravka getribe je papreno skupa , bolje nek uzme 320CDI , manje snage ali zato i manje glava boli ;)

Mogao bih ovo potpisati..... Jer je toliko velik obrtni moment, a svi vole stisnut gas na malim obrtajima i tako dolazi do kidanja getribe, diferencijala....
Mada inace nema nekih posebnih problema osim tog....
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Zar svaki ML400 CDI nema automatski mjenjac?! Sta ce tu pokidat?! :icon_question:


Pa ima da, al to je još gore, još skuplji popravak je!

@lov2xlr8
Kao šta ti je Vernes rekao bjež od toga kud god možeš!!!!:icon_mad:
 
Član
sto se tice tog motora neznam al stari moj je vozio ml-a 270 cdi kupio ga novog i vozio 4 god presao 370 000 km i samo se jednom pokvario tacnije puklo je crijevo od ic-a pa se cudno cuo i malko dimio i jednomm mu se sjebao prekidac od podizaca stakla ma vozacevim vratima... drugih mana nikakvih... kvaliteta izrade drama... koza se nigdje nije naborala a kamoli sta drugo bio je jednostavno neprikosnoven... automatik bio takodjer... covjek koji ga je kupio od nas i danas dan ga voza i zadovoljan je... bio tip top koza gluposti krov onak cijeli se otvori... al naravno zamjenjen je za novi ml 320 cdi sportline :) pozz
 
VR6Boki je napisao(la):
Zar svaki ML400 CDI nema automatski mjenjac?! Sta ce tu pokidat?! :icon_question:



snaga ce bukvalno raznijeti automatsku getribu i onda izvalis par hiljada eura za popravak ili zamjenu i vozis se malo pa opet izvalis par hiljada eura i sve tako.

Ako ti se to svidja onda kupi ;)

ML nije auto za ganjanje po semaforima a posto kazes tvoj stari hoce da ga kupi onda ga to jos manje zanima i zato preporuka 320CDI jedan od najboljih dizelasa Mercedesovih ako ne i najbolji ;)
 
Član
Ma 320 CDI zakon.Moj stari imao E-320 auto boli glava bolje bit nemoze motor takode a sve preko 320 neuzimaj;)
 
0g1 je napisao(la):
Ma 320 CDI zakon.Moj stari imao E-320 auto boli glava bolje bit nemoze motor takode a sve preko 320 neuzimaj;)

drug , jesi ti lud ???

po tebi ML55 ne valja , brate 5.0 V8 nista ti vise u zivotu ne treba :icon_twisted:
 
vidis da covjek razmislja o 4000ccm , jos hiljadu kubika nije velika razlika , samo treba benzin obezbjediti :icon_biggrin:
 
Član
hvala na savjetima,
ovo da kod 400 cdi brz oode mjenjac neshto ne vjerujem al et.

uglavnom merc je izvan dometa,mnogo para oko 19k eur + na to jos carina i porez a toj e previse,za te pare se moze uzeti nov rav4
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top