ML400 CDI

ML400 CDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
lov2xlr8 je napisao(la):
hvala na savjetima,
ovo da kod 400 cdi brz oode mjenjac neshto ne vjerujem al et.

uglavnom merc je izvan dometa,mnogo para oko 19k eur + na to jos carina i porez a toj e previse,za te pare se moze uzeti nov rav4

Ispravno razmisljanje, a plus nebi vise morao da zoves taksi :lol:
 
Član
taksi dugo nisam zvao fakat,mogo bi ponekad se i tim prevoznim sredstvom koristit
prije sam bio redovan gost,dok nisam polozio
 
lov2xlr8 je napisao(la):
hvala na savjetima,
ovo da kod 400 cdi brz oode mjenjac neshto ne vjerujem al et.

uglavnom merc je izvan dometa,mnogo para oko 19k eur + na to jos carina i porez a toj e previse,za te pare se moze uzeti nov rav4

e ovako drug , da te uvjerim u to idi na benzworld.org , ili na mbusa.com i slicne stranice pa pogledaj sta vlasnici modela s tim motorom govore ;)
 
Član
Imas u mostaru ML400 CDI za 37 000KM ako se ne varam. full opremljen i malo presao. a istina je da mjenjac nemoze izdrzat taj motor i da je abnormalno puno kvarljiv ... ne pricam bajke jer rekao mi je jedan od mehanicara u mercedesovu autosalonu...

a 320 je daleko najbolji dizelski motor, mozda cak i medju svim sestacima na trzistu trenutno (ne volim mercedes al sto jes jest) :)
 
Super Moderator
fina je ta mecka imali smo i mi 2002 samo 270 CDI... i on ne ide lose za SUV a 400 CDI je sama prica za sebe :D
a sto se tice cijene ne znam bas jer ne znam kolko je preso koja oprema i tako to...
samo nemoj ocekivat da ce malo trosit :D
 
Član
sinoc sam se parkirala kraj ML 400 CDI (san mog decka hrr) 22" gume :icon_eek: krov mog auta je taman sa gumama zavrsavao *lol* mocan je i lijep bez daljnjeg..
 
allroad je napisao(la):
fina je ta mecka imali smo i mi 2002 samo 270 CDI... i on ne ide lose za SUV a 400 CDI je sama prica za sebe :D
a sto se tice cijene ne znam bas jer ne znam kolko je preso koja oprema i tako to...
samo nemoj ocekivat da ce malo trosit :D


slika iz S 400CDI znaci isti motor , doduse moze on dosta vise ali za 4000ccm V8 ovo je stvvarno nevjerovatno
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
allroad je napisao(la):
fina je ta mecka imali smo i mi 2002 samo 270 CDI... i on ne ide lose za SUV a 400 CDI je sama prica za sebe :D
a sto se tice cijene ne znam bas jer ne znam kolko je preso koja oprema i tako to...
samo nemoj ocekivat da ce malo trosit :D


slika iz S 400CDI znaci isti motor , doduse moze on dosta vise ali za 4000ccm V8 ovo je stvvarno nevjerovatno

Bez dvojbe ikakve, moze on ovako malo trositi, ali to je tempomat ili lagani gas i otvorena cesta:)) Voznja do nekih 140km/h...
Ja s mojom c klassom neki dan isao do bijeljine, znaci Brcko-Bjeljina-Brcko, prosjecna potrosnja 4,7l, naravno lagani gas, i ponekad tempomat...
Ali ko ce uvijek tako vozit...
 
pa dobro , malo lagane voznje , malo ga nekad i sitsnes i potrosnja nije strasna , a ne neko bi gazio auto od 4000ccm i da ne potrosi , e ne moze :icon_biggrin:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
pa dobro , malo lagane voznje , malo ga nekad i sitsnes i potrosnja nije strasna , a ne neko bi gazio auto od 4000ccm i da ne potrosi , e ne moze :icon_biggrin:

to si u pravu:)
hehe pozz
 
Super Moderator
pa dobro moze se spustit potrosnja naravno al ML je i veci od S klase naravno... u mene ML 270 CDI trosio 10-11 litara prosjek kolko se sjecam... nisam nesto pratio...
veceras smo zvali za neki E270 CDI W211 avantgarde al nedostupan covjek :lol: :icon_exclaim:
 
opet ja hehe , koja je god. , to je prije redizajna , jer koliko ja znam taj motor je redizajnom zamjenjen sa 280CDI , sta mislis zasto ? :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
opet ja hehe , koja je god. , to je prije redizajna , jer koliko ja znam taj motor je redizajnom zamjenjen sa 280CDI , sta mislis zasto ? :D

280 i 320cdi su isti motori, elektronika drugacija!!!
A 270cdi je izbacen kada je dosao 280cdi...tacan razlog ni ja ne znam...
Ali da je los taj motor, nije uopste...Ajd reci Vernese:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top