MK2 rare options.. rijetki OEM detalji

MK2 rare options.. rijetki OEM detalji

Legend
.nOKe je napisao(la):
smedja tabla, cudnog dizajna..
dscn0106qd5.jpg





ova kaseta pripada golfovima sa klimom, takvog je oblika jer kiler klime ne dozvoljava da kaseta bude duboka kako na modelima bez klime... ;)
 
Član
evo skoknuo sam do garaze da malo dopunimo temu

vlasnik sam alphe i bete (alpha je potpuno nova , nikad ugradjena)

270220112490.jpg


el.siber je takodje rijetkost , pa evo ga

Photo-2279.jpg


i prekidaci dva modela (imam oba)

Foto-0019.jpg

Image12.jpg


pa votex i pepeljara fire&ice edition

180320112543.jpg


pa rallye front (slika je od zimus) , a sad je na autu trenutno

P1010510.jpg


pa ona "cudna polica" (prva slika, strana 1 u ovoj temi)
dkle , radi se o polici za mk2 sa klimom

220320112556.jpg


zvucnici originalni (serijski broj) u extra stanju

270120112420.jpg


To be continued dok poslikam ostatak rare kolekcije ;)
 

IGY

Član
kako gledam ove slike dosta me stvari podsjeca na moju getacu :) skoro pa 80% ovih stvari je bilo, ako ne i vise :)
 
Član
niksa je napisao(la):
Tog golfa (nadam se da mislimo na isto auto) je farbo moj amidza ;) I ja se pitam gdje li je zavrsio jer fakat je bio pojava ;)
I bez obzira koliko ga pljuvali imam lijepe uspomene na duju Kada vidim sve ove detalje kontam da je covjeku kakvih para pa onako gusta radi sloziti sebi jednu finu masinu za pođahkad :cool:

Erm, jel' govorimo o dvojci sto je imala stimanje tvrdoce amortizera ili nesto tako iz kabine? Ako da, ta je bila u Tz, i koliko znam jos je tu negdje....
 
Član
ta auta su nekad bila "pojava" , nazalost vishe ne :icon_sad: (jedino onima koji znaju sta vrede )
 
Član
trizex je napisao(la):
niksa je napisao(la):
Tog golfa (nadam se da mislimo na isto auto) je farbo moj amidza ;) I ja se pitam gdje li je zavrsio jer fakat je bio pojava ;)
I bez obzira koliko ga pljuvali imam lijepe uspomene na duju Kada vidim sve ove detalje kontam da je covjeku kakvih para pa onako gusta radi sloziti sebi jednu finu masinu za pođahkad :cool:

Erm, jel' govorimo o dvojci sto je imala stimanje tvrdoce amortizera ili nesto tako iz kabine? Ako da, ta je bila u Tz, i koliko znam jos je tu negdje....

imala je dosta opreme fkt, moguce i to triza, rally front petokrake neke dvodijelne i tri nijanse plave ne pradnjem kraju svijetla pa ka tamnijim ukoso sa blagim prelazom, branike i body kit u boji auta, ma pojava je bila ne znam sad i volio bi vidjeti
 
Član
to se sjecam, boja u 3 dijela, ukoso prelazi, cini mi se da je i rally front bio, ne mogu se sad to sjetiti....felge su neke druge bile, al' vjerovatno da je to - to auto....
 
Legend
nemojte postavljati duple stvari, tema je da se pokaze sta je sve dolazilo, a ne ko sta ima, to stavljajte u drugu temu ;)4

2 liga : pa moram ti priznati, da sam iznenadjen nekim stvarima, iskren da budem za dosta ovog sam znao da je bilo, medjutim za neke nisam (pogotovo u autima za americko i mexicko trziste..)

2funky hahahha fakat si u pravu
trizex je napisao(la):
to se sjecam, boja u 3 dijela, ukoso prelazi, cini mi se da je i rally front bio, ne mogu se sad to sjetiti....felge su neke druge bile, al' vjerovatno da je to - to auto....
jeste, to je onda ta, ajd ako je vidis u tz, pa slikaj je, to je orginalni blue edition..
 
Član
jbga to je bilo nekad prije desetak godina - znam samo da je bio u tri boje i da je amidzi donio jos tovar posla Imao je po pricama oko 200 ks ;)
 
Legend
.nOKe je napisao(la):
2 liga : pa moram ti priznati, da sam iznenadjen nekim stvarima, iskren da budem za dosta ovog sam znao da je bilo, medjutim za neke nisam (pogotovo u autima za americko i mexicko trziste..)

hehe... ma amerikanci uvjek moraju biti drugaciji... evo jos jedan info sa njihovog trzista...
Golf mk2 GTI za americko trziste dolazi sa jetta farovima i plitkim karambolkama (bez pozicije za tablicu), kod njih su rijetki sa okruglim... da bi bili u skladu sa americkim zakonom, morali su imati bocne pozicije, tako da je na prednjim blatobranima bio onaj prepoznatljivi dugi zmigavac, dok je nazad bocna pozicija bila u sklopu stopke...
ovo je jedan americki tjuner... ;)
2jb2mth.jpg
2055f11.jpg


a za euro trziste, jetta je zadrzala istu zadnju karambolku dok je prednja preuzeta sa golfa mk2... mada i tu ima varijacija na temu, mali milion... ;)

s tim da ovo nije nista novo, jer su u pitanju vizuelne razlike koje svi uocimo... al cinjenica je da ima dosta opreme koja se u europi nije koristila na mk2 modelima...
 
Top