Mjesecni limit?

Mjesecni limit?

xrx

Član
NaneVR je napisao(la):
imam wireless ali imam zastitu, WPA2-PSK ... a vjeruj mi nemam ja neki hakera oko sebe u svom komsiluku da to neko provali

Ne moras biti hacker da bi probio wireless mrezu, ako se malo zadas za pola sata mozes naci aplikacija koje ce ti na jedan click uradit sav posao oko toga. Doduse, WPA2 nebi trebao da ima propusta kao stari WPA...
Na zapadu postoje mape hotspotova i kome zatreba net, parkira se sa laptopom gdje treba i eto ga :) . To ne rade zato sto je internet "skup" kao kod nas nego da recimo nesto ilegalno skinu ili napadaju servere preko tudje konekcije. Naravno, kod nas je sve dozvoljeno jer nema zakona za to, pa nema potrebe za tim :cool: Ja bi za svaki slucaj stavio da prima konekcije od samo odredjenih MAC adresa i onda si koliko-toliko bezbijedniji...
Ako ti se nije mrsko peglat, uvijek se mozes zaliti i onda ti moraju dati listing kad i gdje si to potrosio. Meni je jedan mjesec dosao racun za telefon preko 800 km, ja se zalio i naravno dobio :D a oni zauvjek izgubili jos jednu musteriju...
 
Član
xrx je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
imam wireless ali imam zastitu, WPA2-PSK ... a vjeruj mi nemam ja neki hakera oko sebe u svom komsiluku da to neko provali

Ne moras biti hacker da bi probio wireless mrezu, ako se malo zadas za pola sata mozes naci aplikacija koje ce ti na jedan click uradit sav posao oko toga. Doduse, WPA2 nebi trebao da ima propusta kao stari WPA...
Na zapadu postoje mape hotspotova i kome zatreba net, parkira se sa laptopom gdje treba i eto ga :) . To ne rade zato sto je internet "skup" kao kod nas nego da recimo nesto ilegalno skinu ili napadaju servere preko tudje konekcije. Naravno, kod nas je sve dozvoljeno jer nema zakona za to, pa nema potrebe za tim :cool: Ja bi za svaki slucaj stavio da prima konekcije od samo odredjenih MAC adresa i onda si koliko-toliko bezbijedniji...
Ako ti se nije mrsko peglat, uvijek se mozes zaliti i onda ti moraju dati listing kad i gdje si to potrosio. Meni je jedan mjesec dosao racun za telefon preko 800 km, ja se zalio i naravno dobio :D a oni zauvjek izgubili jos jednu musteriju...

to sam upravo uradio stavio samo odabrane Mac adrese, cak ovi kreteni u podrsci su mi rekli da mi je do Mac kompjutera ... da on ima "virus" koja glupost:icon_biggrin:
 
Član
Kod mene kablovski internet..30 GIGA imam mjesecno..Nema sanse da preko 15 tak dignem ..Visim na yt ...
 
OFF:) Ako ima neko kakav program za upadanje na wireless nek postavi ili neke napise, moze i putem poruke:) Selim se u drugi stan, koji nema tel liniju to jest, iskopcana je, pa da se posluzim privremeno dok ne uzmem wireless opremu:) bio bi vam zahvalan:)

p.s. castim pivom i pecenjem:)
 
Član
Ako mozes pratiti potrosnju u mb, upali to pa gledaj. Pogasi sve programe za net i gledaj ima li aktivnosti i velikog prometa, ako ima - imas neki virus il program koji stalno skida - otkrij sta. Ako nije to, onda moze bit da na youtube potrosis toliko, ja sam znao za 1 noc imati oko 2 gb prometa na youtube...
 
Kod mene ja limit 12GB a koristimo ja i brat svaki dan internet i cesto idem na youtube a i brat takodje (na jedan router smo obojica spojeni) i opet ne potrosim limit:lol:

Ugasi automatic update ako ti je upaljen onda ti komp stalno skida neki update
 
Početnik
u mene net preko moja tv imam limit na 180 giga...stalno se brinem da necu prec limit...ahahhhahha....max iskoristim oko 30 giga
 
Član
i mene nervira ovaj bh telecom, svi spustaju cijene a oni nista. razmisljam da predjem na telemach pretplata 22KM, flat. muka mi od ovog limita :):)
ima li ko kakvog iskustva sa telemach?
 

xrx

Član
ammel je napisao(la):
i mene nervira ovaj bh telecom, svi spustaju cijene a oni nista. razmisljam da predjem na telemach pretplata 22KM, flat. muka mi od ovog limita :):)
ima li ko kakvog iskustva sa telemach?

Znam da je telemach imao problema na pocetku...sad su se valjda stabilizovali.
Iz pouzdanih izvora (vise njih ustvari) znam da ce kroz 2 mjeseca bhtelecom potpuno izbaciti limite i svi paketi ce imati flat (ili fair use sta vec nece izmislit). Znaci, paketi ce se razlikovati samo po brzini :cool:
I da, cijene ce drasticno da padaju. To je uticaj telemach-a koji je za prvi mjesec uzeo 500 njihovih korisnika, a telemach pokriva puno manji prostor pa skontaj...

VR6Boki je napisao(la):
Ako mozes pratiti potrosnju u mb, upali to pa gledaj. Pogasi sve programe za net i gledaj ima li aktivnosti i velikog prometa, ako ima - imas neki virus il program koji stalno skida - otkrij sta. Ako nije to, onda moze bit da na youtube potrosis toliko, ja sam znao za 1 noc imati oko 2 gb prometa na youtube...

Ili instalira NetLimiter (i free verzija je dovoljna) gdje se tacno vidi koji program koliko trosi...
 
Član
ammel je napisao(la):
i mene nervira ovaj bh telecom, svi spustaju cijene a oni nista. razmisljam da predjem na telemach pretplata 22KM, flat. muka mi od ovog limita :):)
ima li ko kakvog iskustva sa telemach?

imam ja taj net, extra je. bilo je malo problema na pocetku dok se sve to ustimalo, ali sad frcera bez ikakvih problema.

pozuri samo da ti ne "pobjegne" ova akcija. 4/256 konekcija ti je po akciji 22KM, a u standardnoj ponudi je 22KM cini mi se 2Mb download. naravno, svi paketi su flat.

akcija ti vazi do kraja mjeseca ;)
 
Član
meni se znalo desili, skidam preko torrenta seriju dr.house i sezona cijela je oko 7GB a ja selektujem samo 5 epizoda=1.5Gb ali on mi zaracuna svih 7GB, ili stavim na torrent neki film od gigu npr i neskinem ga ali obracunata giga.. Koristim pouzdanu Zonu, ali eto ti kazes da ne skidas s torrenta nista pa neznam st ada ti akzem..
 

xrx

Član
Izgleda da su moji dousnici bili upravu :) Nema vise limita na bhtelecom-u (ostat ce samo 1G)

http://hardwarebase.net/vijesti/4747/bh-telecom-najavio-flat-internet-pakete
 
Član
xrx je napisao(la):
Izgleda da su moji dousnici bili upravu :) Nema vise limita na bhtelecom-u (ostat ce samo 1G)

http://hardwarebase.net/vijesti/4747/bh-telecom-najavio-flat-internet-pakete

Upravu si. Eno na bhtelecom.ba piše, velike pogodnosti za korisnike ADSL G paketa i Moje TV. :icon_smile: :smajli44: :smajli44:
 
Top