Mjesecni limit?

Mjesecni limit?

Član
Pitanje oko mjesecnog limita za internet, sada upravo gledam i pise da sam potrosio 26 GB za 12 dana, sto je nemoguce normalno surfanje, dovukao mozda 2-3 pjesme, Facebook, Youtube i to je to! Imam Zonu za internet i opremu od 5GHZ, oni mi kazu da nije nikakva greska ... sta vi mislite?

Jeli neko imao iskustvo sa ovim problemom?

Zaboravio sam reci da nemam nikakav program za skidanje Torrenta!
 
Član
Meni je isto tako bilo i odnijeo comp. kod jednog covjeka....kaze usao ti je virus.....instalira ponovo windiws i sad je sve ok....a moze bit i youtube on skida ko lud......
 
pa ako si non stop na yt i logicno, pri gledanju ustvari ti video sadrzaj skidas na komp pa reprodukujes.......

uzmi kakav net bez ogranicenja, kablovski ili mtel adsl
 
Član
ja imam telecomov adsl,zna mi se desit da za prvi dan,znaci prvog u mjesecu da potrosim recimo skoro gigu,ili pola,nebitno,svejedno je puno. Mozda u tom danu jednom posjetim yt ili ni jednom.normalno surfanje i tako bude,i mene je cudilo stvarno:icon_rolleyes:
 
imate programe NetMeter i NetLimiter, pregledajte koji vam programi i koliko skidaju, sumnjivima blokirajte iznlaz na net i uporedite protok podataka sa NetMeter i onim sto vam operater da, ako se ne slaze ni blizu, neko vam krade net....
 
Član
video na youtube je izmedju 50 i 150 mb pa skontaj..
jedino ako slusao internet radio 24 sata dnevno mozes toliko potrositi
ili gledas video stream non stop :)
 
Član
Prati malo koliko ti skida na kojoj stranici imas stranica nista na njoj ne radis a promet ide.;)
 
Član
moguce ljudi jasta je, meni su ovog prvog obracunali 10 gb za 5 sati koristenja interneta, znaci da sam gledo neznam sta nemoguce je... i mene su zeznuli ovaj mjesec al sta ces, to se nemoze dokazat, moras da platis sve...
 
Član
26g za 12 dana nemoguce to je neka greska ja korstim internet citav mjesec ovako kako si ti naveo da si ga koristio tih 12 dana i potrosim 5, 6 giga
 
Član
NaneVR je napisao(la):
Pitanje oko mjesecnog limita za internet, sada upravo gledam i pise da sam potrosio 26 GB za 12 dana, sto je nemoguce normalno surfanje, dovukao mozda 2-3 pjesme, Facebook, Youtube i to je to! Imam Zonu za internet i opremu od 5GHZ, oni mi kazu da nije nikakva greska ... sta vi mislite?

Jeli neko imao iskustvo sa ovim problemom?

Zaboravio sam reci da nemam nikakav program za skidanje Torrenta!

da nemas mozda upaljen wireless bez zastite,pa cijeli komsiluk jase po tvom internetu?
 
Član
adi6 je napisao(la):
26g za 12 dana nemoguce to je neka greska ja korstim internet citav mjesec ovako kako si ti naveo da si ga koristio tih 12 dana i potrosim 5, 6 giga

pa upravo to drug, prije i bude tako 6-7 giga najvise portosim ako nesta bas radim 10 maximala zadnja dva mjeseca ovo mi se desava ...

Al_Galone je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
Pitanje oko mjesecnog limita za internet, sada upravo gledam i pise da sam potrosio 26 GB za 12 dana, sto je nemoguce normalno surfanje, dovukao mozda 2-3 pjesme, Facebook, Youtube i to je to! Imam Zonu za internet i opremu od 5GHZ, oni mi kazu da nije nikakva greska ... sta vi mislite?

Jeli neko imao iskustvo sa ovim problemom?

Zaboravio sam reci da nemam nikakav program za skidanje Torrenta!

da nemas mozda upaljen wireless bez zastite,pa cijeli komsiluk jase po tvom internetu?

imam wireless ali imam zastitu, WPA2-PSK ... a vjeruj mi nemam ja neki hakera oko sebe u svom komsiluku da to neko provali
 
Član
evo situacije na ovom HT adsl sta koristim dok je limit bio 5 gb onaj kao start paket svaki mjesec sam imao 6 max 7 gb
kad su poduplali promet odjednom 14 mjesecno trosim
a sad sam na 20 gb i bas me zanima kolko ce biti
a da se razmijemo svaki dan sam u prosjeku 4-5 sati online standardno uvijek iste stranice i iste gluposti msn skype i par foruma i to je to.
nije mi jasno to povecanje potrosnje isto ali jbg sve moras platiti :)
 
Top