misljenje o kupovini golf 4 gti

misljenje o kupovini golf 4 gti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
sandi_azra je napisao(la):
GRAD:10 litara
AUTOPUT:6 LITARA
KOMBINIRANO:8 LITARA

eh sad razlika je 1 litar gore -dole...

al kolko god ti naspes on ce potrosit..hehehe:lol::lol::lol:

ovoliko ce trosit kad bude parkiran :lol::lol:,tako ijako ti se stari sponzor,brzo ce mu se zgadit to auto,:lol::lol:

a stace ti Golf za te pare mozes kupit pravo auto,Alfa 147,auto sa stilom ;)
 
Član
ma kupi zasto da ne! A imam ti ja jednog jeftinijeg GTI-ja od tog kojeg planiras..a slabo trosi skroz!!!
 
Član
GTI dobra su to auta,ali nisu studentska auta,skuplji je dosta za odrzavanje radi te svoje nazovimo "brzine"
ali sve zavisi koliko je to auto preslo i u kakvom je stanju,potrosnju ulja mozes ocekivati i do 1l na 100km ako ga budes gazio,a te price nisu mi bitni konji pa kupujem GTI okaci macku o rep!
Motor je osjetljiv na lose ulje kao i turbina,znaci sipa se ulje od min. 20-25KM po litru,turbina zna draufnuti kao i na svakom turbo autu,to zadovoljstvo moze da kosta izmedju 250 i 500EUR za reparaciju iste.
Ako pitas koliko trosi nemoj ga kupiti,kupi dizela!
POtrosnja tog auta ni u snovima nece biti 10lit po gradu,racunaj komotno 12 ako se vozis u guzvi i kratkim dionicama. Auto nije lose,fino izgleda,dostupni su dijelovi,ima solidnu snagu,nekih 8 sec do 100,a moze potegnuti i preko 200kmh.
Uglavnom fini su to autici,a mogu se jos i lagano tunirati,ali u svakom slucaju nije auto za studenta!
Eh sad zavisi koliko stari zeli da te sponzorise,ako on moze onda sto da ne!
 
Član
ma sto se tice potrosnje druze... ako na to gledas... onda SDI ili TDI 90ks... ja cu ti samo omjer napraviti dizel sa toliko konja trosi 9l i vise po gradu..... pa ti sad gledaj koliko ce benzin... a da ga uzmes i mazis ... SDI
 
Član
150KS mora popiti svoje eh sad ako ces ga cijediti onda ti netreba 150KS nego fino SDI i uzivaj u 7litara
 
pa i jaci dizel ce ti skoro popiti, koliko i taj GTI, a ako hoces da se jeftino vozas, onda fino SDI 51kw i sipas jednom mjesecno:D
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Mislio sam ironicno u onom postu!!!:lol:

GTI 16V je napisao(la):
ma kupi zasto da ne! A imam ti ja jednog jeftinijeg GTI-ja od tog kojeg planiras..a slabo trosi skroz!!!

Ne mogu da vjerujem!!!:cool:




Sta je bilo?? NIsam mu nista lose predlozila..on trazi studensko auto koje malo trosi,a zove se GTI,a samim time i dobro ide(sto on porice ,ali naravno da zelis da ti auto dobro ide dok zelis GTI)
e pa ,moj GTI trosi malo,naspes 20 km i vozas se toliko da i zaboravis kad si ga ˝nahranio˝ a i ja sam student i odlicno podnosim potrosnju GTI-ja,a opet ima 150 konja i u sekundi se rastacka!!!:icon_smile:
 
Član
Pa šta vi mislite koliko mu troši ovaj 1.3 i ti stari motori popiše dosta,ne brini ti za potrošnju nego jel auto čuvano,udarano,redovno održavano i to...
 
Cuj sta je smojesno,vozac sam i znam da ni jedan benzinac u gradskoj guzvi nece uzeti ispod 9-10 litara
cak i vise,rijetka su auta koja idu ispod,a pogotovo GTI i onda se pitam o kakvoj ti potrosnji pricas???
 
Super Moderator
pa drug uzmi u obzir da su djelovi za golfa GTI skuplji duplo nego za obicnog.. a isto tako i djelovi za 1.8T su skuplji duplo od obicnog motora pa sad na tebi je :D
ima 2003 golf 4 GTI 90 000 preso 15 000 :D mislim da to nije puno para a i taj sto si ti konto cijena je dobra...
1.8T hoce potrosit.. probaj pa ako ti se svidi i imas para uzmi :D
sretno :D
 
Ljudi kontaju novije auto,iako je i on star vec,pa se ne kvari,sve se kvari,bio golf ili mecka isti vrag,
nije mi logicno student a hoce gti-a i jos pita za potrosnju,GTI je skup sport i nije za studente,
radije uzmi benzinca 1.6 sa 100 ks i dosta ti,a mozda ti je i to previse,za tebe je SDI zakon!!!
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Cuj sta je smojesno,vozac sam i znam da ni jedan benzinac u gradskoj guzvi nece uzeti ispod 9-10 litara
cak i vise,rijetka su auta koja idu ispod,a pogotovo GTI i onda se pitam o kakvoj ti potrosnji pricas???

izvini druggg grijesis vozao sam 1.6 benzinca (polo classic) koji je trosio 10 po gradu ljeto zima tu je to a sad vozam golf mk2 GTI (107ps) isto trosi 10 po gradu ali zimski rezim ljeti vjeruj mi ide oko 8 (naravno ne gasanje)
btw svaki trosi kad se vozi heheheheeheheheheheheehhe

slazem se da ce ovaj motor golf mk4 GTI (150ps) trositi malo vise ali ipak je to GTI nije to obicni GOLF
svaki cejf se placa ja recimo sam uvjek volio čadžu samo radi potrosnje ali eto kupio sam GTI-a i uvukao mi se pod kozu nekako i sad cu ganjati opet aBd GTI-a ali mladjeg brata
GTI je GTI hebi ga :123::123::123::123::123:
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Cuj sta je smojesno,vozac sam i znam da ni jedan benzinac u gradskoj guzvi nece uzeti ispod 9-10 litara
cak i vise,rijetka su auta koja idu ispod,a pogotovo GTI i onda se pitam o kakvoj ti potrosnji pricas???


Imao je moj Eldin golfa 3 gti 8v,pa je trosio duplo vise od mog. Bitno je u kakvom je stanju motor..naravno da ce trositi ako se neki sivonja izivljavao na njemu..
A sta ti imam pricati,voljela bih da imas priliku da vozis moje auto pa da vidis da ne lazem sto se potrosnje tice.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top