Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) pitanje za sve forumase... str. 5 !

Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) pitanje za sve forumase... str. 5 !

Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer)

Ljudi, Merc nije moj ! Otac je samo dogovorio posao da ga odradi za drugog covjeka, tako da ce taj isti da uziva u njemu !

Inace, ja nisam ljubitelj ovakvih auta.

Samo sam htio da podijelim sa vama nesto sto se ne vidja svaki dan, obavjestavat cu vas i dalje, uzivajte ! ;)
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer)

Da nastavimo gdje smo stali ! ;)

Gepek, zadnji branik, zadnja klupa - sve povareno ! Trenutno se prednji dio auta radi i on ce mnogo duze da potraje. Ima dosta dijelova lima koji ce se morati nanovo praviti i oblikovati. Desni blatobran i dio motornog prostora su sasvim truhli, dok lijevi blatobran i nije bas u toliko ocajnom stanju ali i na njemu ima posla. Bitna stvar da motorni prostor na lijevoj strani jos uvijek "drzi" ali ce i on morati biti dodatno zasticen.

Iako nevolim ovaj auto i nisam ljubitelj ovog tipa vozila kako radovi teku sve vise mi se svidja i jedva cekam da vidim finalni proizvod. Doduse, nacekat cu se i ja, i vlasnik a bogami i vi koje zanima ! :icon_smile:


image0803.jpg


Dio lima nanovo pravljen, bit ce po citavoj duzini blatobrana.

image0798.jpg


image0797.jpg


image0787a.jpg


image0786.jpg


Prednji podovi, vozac/suvozac.

image0794.jpg


image0790.jpg


Zadnji dio auta, nazovimo zavrsen, sto se tice varenja...ostaje zastita, peglanje i farbanje (o tom po tom) !

image0793.jpg


image0791.jpg


image0789.jpg


image0788.jpg


Evo jos jedna slika motora, kao sto rece vlasnik, auto iz '67 god. poslije 4-5 mjeseci mirovanja pali iz prve...Priznajem, kako radovi teku, malo po malo auto mi se sve vise svidja...:icon_smile:

Ovaj dio lima koji otac drzi u ruci, unutrasnji nosac blatobrana, morat ce se nanovo pravit, cudo je potrebno ! :lol:

image0796.jpg
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

Bitno za naglasiti...

Kao sto se vidi sa slika, radovi se odvijaju na dvoristu. Otac nema garazu, nema sav potreban alat nego posudi/nabavi zavisno od potrebe. Usljed nedostatka garaze, i radno vrijeme mu je ograniceno. Radi zavisno od vremenskih uslova, ukoliko je kisa - odmara, a posto su ljetni dani vruci, radi ujutro od 7-8 pa do 12, zatim dodje kuci odmorit pa opet od 17:00 pa dokle ostane !
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

u bugojnu na otpadu mi rastavljali jednog ovakvog, da sam imao para kupio bih ga sebi, ovako je otisao u presu
definitivno zahtjevan projekat, ali zato finalni proizvod moze da izazove osmjeh na mnoga lica:cool::cool::cool:
 
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

Miso idol :cool: volim tvog oca :icon_biggrin:

A Meca, gledo sam je neki dan bas i ja sam skeptican, jes Miso stroj, al ovo ce se opet nakon par godina morat radit. Njega je korozija uhvatila i nema mu spasa onog pravog da kazes. Mislim, nisam strucnjak, al moje neko skromno misljenje.

Ja jedva cekam da on zavrsi tu Mecu i da pocne Ficu radit ;)
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

Mene vise Merc interesuje, jer za Ficu vec imamo plan i znam odprilike kako ce da izgleda ! Ovo staro cudo mi izgleda prejebeno cak i u ovakvom stanju, kad ga gledam sa vece udaljenosti. Ehh kad se ovo sve zavrsi, limarija, unutrasnjost, farbanje, felge i gume, jebena perverzija...sve vise i vise sam nestrpljiv ! :icon_smile:

Fico...kakav ce to tek zmaj da bude ! :lol:
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

ArminM je napisao(la):
u bugojnu na otpadu mi rastavljali jednog ovakvog, da sam imao para kupio bih ga sebi, ovako je otisao u presu
definitivno zahtjevan projekat, ali zato finalni proizvod moze da izazove osmjeh na mnoga lica:cool::cool::cool:

Momak trazio blatobran na netu da kupi...cijena 650e ! :cool:
I recimo da jedan takav blatobran ode pod presu, jer je smetao na otpadu negdje...:lol:
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

svaka cast tvom ocu pa je prihvatio da radi auto u ovakvom stanju....
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

mokeBass je napisao(la):
svaka cast tvom ocu pa je prihvatio da radi auto u ovakvom stanju....

Penzioner, nema nikakvih obaveza. Citav zivot voli auta i radi sa njima, voli to ! Nije se dvoumio ni sekunde da prihvati raditi ovo. :icon_smile:
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

zovite_sivac je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
u bugojnu na otpadu mi rastavljali jednog ovakvog, da sam imao para kupio bih ga sebi, ovako je otisao u presu
definitivno zahtjevan projekat, ali zato finalni proizvod moze da izazove osmjeh na mnoga lica:cool::cool::cool:

Momak trazio blatobran na netu da kupi...cijena 650e ! :cool:
I recimo da jedan takav blatobran ode pod presu, jer je smetao na otpadu negdje...:lol:

majkemi ja sasvim slucajno naletio tu, drug koji je ovdje otvorio otpad me zvao da idem s njim u bugojno na neki otpad kod njegovog amidze, da rastavljamo auta i dovezemo dijelova, ima kaze on nekih 20-ak auta, pa da rastavimo sta mognemo, mi smo to iskreno vise povaljali viljuskarom, pa sta smo skinuli skinuli smo, mecka je bila bas ovakva, samo crna, sva je kozna unutra, falilo je nekih dijelova samo, ja sam odozgo struji tapacirunge donio i te neke stvarcice koje nije mogao naci
sve sto je ostalo iza nas je otislo u presu, a bilo je jos dosta dobrih dijelova
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

Dobro je strunuo u pm.Ali ako majstor uspije u poslu to ce biti ljepota od auta, masina nad masinama :icon_biggrin:
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

majkemi ja sasvim slucajno naletio tu, drug koji je ovdje otvorio otpad me zvao da idem s njim u bugojno na neki otpad kod njegovog amidze, da rastavljamo auta i dovezemo dijelova, ima kaze on nekih 20-ak auta, pa da rastavimo sta mognemo, mi smo to iskreno vise povaljali viljuskarom, pa sta smo skinuli skinuli smo, mecka je bila bas ovakva, samo crna, sva je kozna unutra, falilo je nekih dijelova samo, ja sam odozgo struji tapacirunge donio i te neke stvarcice koje nije mogao naci
sve sto je ostalo iza nas je otislo u presu, a bilo je jos dosta dobrih dijelova

Steta auta, a jos vise dijelova. Cijene dijelova za ove oldtimere su astronomske.

Da mozda ne znas da li ima jos tih starih auta ? Nije bitno koja marka, samo da je starije od 40 godina !

GTI FAN je napisao(la):
Dobro je strunuo u pm.Ali ako majstor uspije u poslu to ce biti ljepota od auta, masina nad masinama :icon_biggrin:

Bas sam pricao sa ocem oko daljnjih radova, sta i kako...kaze mi da je njegovo samo varenje, a zastita, kitovanje i farbanje od drugog majstora. Uglavnom, ispratit cu ovo auto gdje god da ode, ispratit cu projekt do kraja ! Previse me sad zanima taj finalni prozivod ! ;)
 
Član
RE: Mercedes 200 D - '67 godina (Oldtimer) mali update radova, str. 2 !

onaj dan koliko se sjecam od starijih auta je bio fico jedan, dvije lade cini mi se, i ta mecka. Ako se ne varam to je tada bilo, poslije toga ja vise nisam isao
to inace nije otpad, autootpad, nego je veliki otpad za otkup sirovina, i valjda je covjeku neko prodao ta auta u zeljezo, i eto sasvim slucajno je njegov amidzic otvorio ovdje otpad, pa smo mi isli da skidamo dijelove, inace bi on to presovao sve
ako ima neko iz bugojna neka provjeri, ja cu objasniti gdje se nalazi otpad;)
 
Top