Mazda RX8 iskustva!!!

Mazda RX8 iskustva!!!

Član
Prije 3-4 godine sa bucky_mb@yahoo golfom dok ga jos on nije kupio. Sa rodjakom se vozim i on naleti na nekog druga koji voza RX8 i to model sa 247KS, obojica iz svice. Citav krug zavrtanja po gradu samo me na jednom mjestu uzela radi moje greske. Toliko o tom autu
Zela navikao na 1.6 motor tako da bi mu ovaj 1.3 dobro dosao za promjenu.

Da je kvarljiv motor neznam al je sigurno da svaki motor moze trajat ako ga cuvas(za primjer moze posluziti kolegica RCat)
 
Član
Mrva je napisao(la):
Prije 3-4 godine sa bucky_mb@yahoo golfom dok ga jos on nije kupio. Sa rodjakom se vozim i on naleti na nekog druga koji voza RX8 i to model sa 247KS, obojica iz svice. Citav krug zavrtanja po gradu samo me na jednom mjestu uzela radi moje greske. Toliko o tom autu
Zela navikao na 1.6 motor tako da bi mu ovaj 1.3 dobro dosao za promjenu.

Da je kvarljiv motor neznam al je sigurno da svaki motor moze trajat ako ga cuvas(za primjer moze posluziti kolegica RCat)

Grad je područje gdje sportska auta zabljesnu svim svojim sjajem. Mislim ono:lol::lol: Pogotovo kada ih voze ljudi koji žive u drugoj državi.

Toliko o tvom mozgu....

Hrsupra: Uozbilji se
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Prije 3-4 godine sa bucky_mb@yahoo golfom dok ga jos on nije kupio. Sa rodjakom se vozim i on naleti na nekog druga koji voza RX8 i to model sa 247KS, obojica iz svice. Citav krug zavrtanja po gradu samo me na jednom mjestu uzela radi moje greske. Toliko o tom autu
Zela navikao na 1.6 motor tako da bi mu ovaj 1.3 dobro dosao za promjenu.

Da je kvarljiv motor neznam al je sigurno da svaki motor moze trajat ako ga cuvas(za primjer moze posluziti kolegica RCat)

Grad je područje gdje sportska auta zabljesnu svim svojim sjajem. Mislim ono:lol::lol: Pogotovo kada ih voze ljudi koji žive u drugoj državi.

Toliko o tvom mozgu....

Hrsupra: Uozbilji se

želim ti samo ukazat da je na tim mazdama sve vrhunski osim motora
 
Početnik
ja samo na sve ovo mogu rec da je rx-8 lijepo auto i rado bi je posjedovao a to za zelu i njegove rasprave e u to necu da se uplicem jer svako zna svoje,,
 
Član
HrSupra je napisao(la):
post mu je totalno na mjestu, svjet je pun RX 7-ica sa Suprinim i Corvettinim motorima, a nemoj zaboravit da RX 7 ima turbo motor koji je puno jači i ima puno više okretnog momenta, ali je također isto kvarljivo go*no. imaš gotove kitove za ubacivanje 2jz motora u RX 7.
što se tiče da bi on otpuho 99,99% auta na cestama tu se grdno varaš, taj auto ne ide kurca, a ima momenta kao malo jači fen za kosu, a tako se i čuje:lol:
auto ispod 4000 rpm ne može krenit.

Stvarno se lose cuje u pm...
<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/nPLnPLKNWoI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
pa naravno da se čuje kad ga je stisnio u tunelu i kad ima neki jeben ispuh, ako si se kad vozio u stock mazdi znat ćeš o čemu govorim.
 
Ne bih se htio puno mješati u ovu raspravu, samo mogu spomenuti jedan detalj, a to je zvuk motora u serijske RX8-ice. Nema ga, čuje se nekakvo blijedo zujanje koje se pojačava sa rastom okretaja. Čuo sam ga par puta uživo.
A što se tiče samog Wankela, ne sumnjam da ga je Mazda usavršila koliko je to moguće, ali da je stvarno dobar motor mnogi bi ga sigurno koristili. Ovako....egzotika....
 
Član
baš krasno ide, do 100 za više od 7 sekundi, a od 100 do 200 za više od 23 sekunde, stvarno je inpresivan rezultat:lol:
 
Član
Voziti tu mazdu je zaista dozivljaj za sebe sve, brzine se cine enormno vecim nego sto jesu a daje mnogo uzitka za tu snagu pod haubom
 
Član
Od 0-100 za 6.8 sekundi, 231 ks iz 1.3 motora u autu teškom preko 1400 kg. Cijena 33 000 eura. Bezveze života mi.
 
Porschefan je napisao(la):
Ne bih se htio puno mješati u ovu raspravu, samo mogu spomenuti jedan detalj, a to je zvuk motora u serijske RX8-ice. Nema ga, čuje se nekakvo blijedo zujanje koje se pojačava sa rastom okretaja. Čuo sam ga par puta uživo.
A što se tiče samog Wankela, ne sumnjam da ga je Mazda usavršila koliko je to moguće, ali da je stvarno dobar motor mnogi bi ga sigurno koristili. Ovako....egzotika....

Kako sam procitao, pokusavali su mnogi usavrsiti, Mercedes itd., ali im nije uspjelo...Usavrsit ce to japanci jos vise, a onda sumnjam da ce i htjeti prodati ikome dostignuce ;)
 
Početnik
po meni mazda rx-8 nije every day car nego to je za osobe i porodice koje vec imaju neko od luxuznih automobila u garazi i rx-8 ima sluzi kao sto bi rekli amerikanci za vikend vozanje tj rx-8 se nekupuje da bi bilo primarno vozilo vec sekundarno tj kupuju ga malo imucniji ljudi koji vec imaju vozilo za svakodnevnu upotrebu i rx-8 im sluzi za poneku voznju i kuliranje,,,i za dokazivanje imucnosti...jer njima nisu bitne performanse vec hajde da to nazovemo na neki nacin raritet zbog specificnosti motora i njima nije bitno koliko ona ubrzaje i to vec jednostavno uzivaju u njoj jer snjom sew neprelazi 40000 km godisnje vec samo par hiljada zbog vec napomenutog "roka trajanja" motorato je bar moje misljenje,,,

toliko od mene
 
Član
och, ja sam sa prvom osmicom u godini presla oko 100 000 km sa drugom oko 70 000 km. samo u 12 mjeseci. i to pored drugog "svakodnevnog" auta :lol:

logicno da nepoznat zvuk turbine ljudima koji su navikli na zvuk turba na nista ne zvuci.

japanci si ostali wankelu vjerni i izbacuju uskoro novi model.

i da, sa TT-ovcima sam se rado ganjala po njemackim autoputevima, lijep prizor u mom retrovizoru ;)
 
Top